1

Temat: Wymowa problem

Witam

Mam powa┼╝ny problem wymow─ů ( mia┼éem z ni─ů ca┼éy czas, chce wreszcie co┼Ť z tym zrobi─ç:P). I nie wiem jak sobie z tym poradzi─ç pr├│buje uczy─ç si─Ö z np. Angielski-Szybki_Kurs_Mowienia ale na dzie┼ä dzisiejszy nie zdaje to rezultatu. Poniewa┼╝ nie jestem w stanie powt├│rzy─ç tego co s┼éysz─Ö. Problem znika je┼╝eli s┼éysz─Ö i widz─Ö tekst ( ale czy poprawnie mowie to nie jestem pewien). Macie jakie┼Ť metody (rady) aby podszkoli─ç si─Ö wymowie ?.

2

Odp: Wymowa problem

Mo┼╝e ┼Ťpiewaj angielskie piosenki, postaraj si─Ö wymawia─ç s┼éowa tak jak wokali┼Ťci (najlepiej nie za szybkie piosenki). Z czasem powinno ci i┼Ť─ç coraz lepiej

3

Google: podcast English/podcast angielski

Tutaj znajdziesz wiele nagra┼ä dla ka┼╝dego poziomu zaawansowania. M├│wi─ů oni wolniej i dok┼éadniej, wi─Öc my┼Ťl─Ö, ┼╝e nie b─Ödzie problemu z powtarzaniem. Do tego mo┼╝na ┼Ťci─ůgn─ů─ç tekst, kt├│ry jest czytany.

4

Tak samo można wykorzystać English Matters. Dodatkowo zyskamy bardzo ciekawe słownictwo. smile

5

Ja z kolei proponuj─Ö chocia┼╝ troszk─Ö zapozna─ç si─Ö z mi─Ödzynarodowym alfabetem fonetycznym i przes┼éuchiwa─ç na internecie pojedyncze s┼éowa, nast─Öpnie je powtarzaj─ůc. Kolejnym krokiem mo┼╝e by─ç ogl─ůdanie angielskich film├│w, a najlepiej film├│w animowanych, gdzie wyra┼║nie s┼éycha─ç co m├│wi─ů. Je┼Ťli rozumiesz konkretny tekst lub ci si─Ö podoba, to zatrzymujesz i powtarzasz. Wbrew pozorom r├│┼╝ni si─Ö to od powtarzania z kurs├│w, poniewa┼╝ tutaj teksty s─ů bardziej naturalne i masz wi─Öcej zabawy, kiedy na┼Ťladujesz jak─ů┼Ť posta─ç.

6

Przyjrzyj si─Ö alabetowi fonetycznemu IPA. Naucz si─Ö czyta─ç litery, sylaby, po┼║niej ca┼ée s┼éowa i zdania zapisane transkrypcj─ů fonetyczn─ů. My┼Ťl─Ö, ┼╝e pomo┼╝e wink