Temat: słowniki angielsko-angielskie

muszę w końcu zaopatrzyć się w ww słownik jednak nie potrafię się zdecydować, dlatego liczę na opinie smile

oxford & longman & cambridge?

http://www.bookcity.pl/oxford-advanced- ÔÇŽ /pid/26922
http://www.bookcity.pl/cambridge-advanc ÔÇŽ /pid/20776
http://www.bookcity.pl/longman-dictiona ÔÇŽ a/pid/1354

posiada mo┼╝e kto┼Ť z was kt├│ry┼Ť z wymienionych ? jako┼Ť ci─ůgnie mnie do tego z oxfordu, jednak z longmana ta┼äszy jest w twardej oprawie i posiada jakie┼Ť 50 000 s┼é├│wek wi─Öcej. Tylko ┼╝e ilo┼Ť─ç nie zawsze znaczy jako┼Ť─ç wink

B─Öd─Ö wdzi─Öczny za opinie smile

2

Odp: słowniki angielsko-angielskie

Ja mam Cambridge i powiem, ┼╝e jestem bardzo zadowolona. Rewelacyjny zar├│wno w formie ksi─ů┼╝kowej, jak i elektronicznej. smile

3

w┼éa┼Ťnie z cambridge jako┼Ť najmniej.. dylemat pozosta┼é mi─Ödzy longmanem a oxfordem tongue

ale wielkie dzi─Öki za zainteresowanie i odpowied┼║ smile

4

Ja mam longmana i jestem bardzo zadowolona smile

5

Moim zdaniem Longman jest lepszy ,bo uwzgl─Ödnia wi─Öcej s┼é├│wek z potocznego j─Özyka i podaje wi─Öcej przyk┼éad├│w zastosowania s┼é├│wek w zdaniach- co prawda ja pos┼éuguj─Ö si─Ö nim wy┼é─ůcznie on line - ale chyba wersja ksi─ů┼╝kowa niczym si─Ö nie r├│┼╝ni.

6

Ja te┼╝ mam longmana i jest tam wszystko czego potrzebuje.

7

Polecam Longmana. Sama go nie posiadam ale korzystałam z niego podczas kursu językowego. Spełniał wszystkie wymagania smile

8

przyznam że jestem w szoku iż nikt nie poleca oxforda, taki "uniwersytecki" mi się wydawał smile
pomimo i┼╝ ci─ůgnie mnie do oxforda, raczej kupi─Ö longmana skoro tak polecacie smile

9

Skoro nikt nie wspomniał o Oxfordzie, to dodam, że mój anglista zdecydowanie go odradzał. Także polegał Longmana. wink

10

noo to w takim razie ju┼╝ chyba nie mam w─ůtpliwo┼Ťci smile  dzi─Öki wielkie Shariana smile 
g┼éupie pytanie ale zadam - cienka czy twarda oprawa lepsza? niekt├│re cienkie s─ů badziewne i przy takiej ilo┼Ťci stron ksi─ů┼╝ka mo┼╝e si─Ö rozlecie─ç (jednak nie z oxfordu - wytrzyma┼ée to one s─ů) ale jednak przy twardej niewygodnie si─Ö czasem pracuje tongue
a tak poza tym - jakie publikacje j─Özykowe polecasz? chodzi mi dok┼éadnie czy masz na oku jakie┼Ť ciekawe ksi─ů┼╝ki lub mo┼╝e posiadasz ju┼╝ jakie┼Ť ciekawe?  pytam poniewa┼╝ wszed┼éem w posiadanie bonu kt├│ry musz─Ö wykorzysta─ç i zosta┼éo mi jakie┼Ť 40z┼é jeszcze i p├│ki co nie mam jakiego┼Ť konkretnego pomys┼éu smile

11

Co do ok┼éadki - twarda. Zn├│w pos┼éu┼╝─Ö si─Ö opini─ů mojego anglisty: ten s┼éownik najpewniej sp─Ödzi z tob─ů ca┼ée ┼╝ycie! Pi─Ökna wizja, prawda? smile Twarda ok┼éadka utrzyma go w lepszym stanie - widzia┼éam s┼éownik, kt├│ry wygl─ůda┼é jak ┼Ťcierka... Poza tym, warto zwr├│ci─ç uwag─Ö na to, ┼╝eby by┼é szyty. Wiadomo, nie uchroni go to przed up┼éywem czasu, ale klejone kartki potrafi─ů wylecie─ç po paru tygodniach...

Co do publikacji - mowa o ksi─ů┼╝kach do czytania, czy te┼╝ czym┼Ť bardziej do nauki?

12

zamawia─ç b─Öd─Ö w internecie wi─Öc tak za bardzo wgl─ůdu nie b─Öd─Ö mia┼é ale w twardej oprawie zam├│wi─Ö smile

bardziej do nauki, co┼Ť do angielskiego , p├│ki co zostaj─Ö przy jednym j─Özyku smile

13

Ci─Ö┼╝ko mi poleci─ç co┼Ť konkretnego - zak┼éadam, ┼╝e masz jednak o wiele wy┼╝szy poziom, ni┼╝ ja. smile Poza repetytoriami maturalnymi poleci┼éabym:
- testy (np. gramatyczno-leksykalne) Edgarda na r├│┼╝nych poziomach
- Wielk─ů Gramatyk─Ö J─Özyka Angielskiego tego samego wydawnictwa - m├│j faworyt!
- Angielski Dookoła Świata - nie pamiętam wydawnictwa
- mo┼╝e jakie┼Ť fiszki? smile

14

wielk─ů gramatyk─Ö ju┼╝ kiedy┼Ť mia┼éem i przyznam ┼╝e naprawd─Ö dobra ksi─ů┼╝ka smile  jednak nie planuj─Ö p├│ki co wraca─ç, zadowalam si─Ö jak narazie grammar way'em 4 smile   hahaha w┼éa┼Ťnie my┼Ťla┼éem fiszkach tego wydawnictwa bo taka forma nauki si─Ö u mnie sprawdza.  teraz tylko wybra─ç : kolokacje, phrasal verbs a mo┼╝e idiomy? smile  co┼Ť mnie kolokacje przekonuj─ů ale pewien nie jestem smile

15

Tylko i wy┼é─ůcznie Longman! To Biblia studenta anglistyki big_smile

16

Ja te┼╝ mam Longmana i jest super. A w internecie cz─Östo korzystam z The Free Dictionary smile