1

Temat: Recenzje

Admin zaprasza do dzielenia si─Ö opiniami na temat materia┼é├│w do nauki. Macie swoje ulubione ksi─ů┼╝ki?

2

Odp: Recenzje

Oczywi┼Ťcie ^^

Japoński

Genki I - ┼Ťwietna propozycja dla pocz─ůtkuj─ůcych. Mn├│stwo ─çwicze┼ä, ┼Ťwietne obja┼Ťnienia. W pierwszej cz. podr─Öcznika znajduj─ů si─Ö lekcje (dialog, gramatyka, s┼éownictwo - wszystko bardzo obszerne), za┼Ť w drugiej nauka kanji i dodatkowe ─çwiczenia. Polecam!!

3

Admin dzi─Ökuj─Ö pierwszemu ochotnikowi smile

4 (edytowany przez Pjotreeek 2013-03-05 23:03:30)

Jako tegoroczny maturzysta mog─Ö ┼Ťmia┼éo poleci─ç repetytorium do matury rozszerzonej z j─Özyka angielskiego wydawnictwa Express Publishing smile 

14 dzia┼é├│w maturalnych, ksi─ů┼╝ka przejrzysta, kolorowa - potrafi zainteresowa─ç smile
Na du┼╝y plus zas┼éuguje fakt i┼╝ ka┼╝dy dzia┼é zaopatrzony jest w zadania typowo maturalne - szczeg├│lnie mam na my┼Ťli transformacje zda┼ä z kt├│rymi niekt├│rzy miewaj─ů problemy.
Dodatkowo mn├│stwo stron po┼Ťwi─Öconych gramatyce - wszystko w jednej ksi─ů┼╝ce.
Ciekawe s┼éownictwo, dok┼éadnie obja┼Ťnione formy pisemne, ciekawostki kulturalne - POLECAM ! smile

5

Jam mam do nauki angielskiego Profesora Henry polecam fajnie zrobiony program komputerowy i przyjemnie si─Ö uczy smile

6

Ja swojego czasu (w gimnazjum) u┼╝ywa┼éam ksi─ů┼╝ki "J─Özyk angielski - ─çwiczenia i repetytorium gramatyczne" Macieja Mataska - bardzo fajnie zaprojektowane repetytorium. Na ka┼╝dej stronie mamy zadania z danego zagadnienia, a w razie w─ůtpliwo┼Ťci czy nieznajomo┼Ťci zagadnienia na ko┼äcu ksi─ů┼╝ki s─ů strony ze zrozumia┼éymi wyja┼Ťnieniami gramatyki. Jedyne co by┼éo dla mnie dziwne to uk┼éad tre┼Ťci w ksi─ů┼╝ce - ja akurat robi┼éam je nie po kolei. Ale by─ç mo┼╝e zdecyduj─Ö si─Ö na zakup tej ksi─ů┼╝ki ponownie, jako powt├│rk─Ö przed przysz┼éoroczn─ů matur─ů.

Tak a propos, czy kto┼Ť potrafi┼éby mi poleci─ç repetytorium gramatyczne lub leksykalne z francuskiego? Najlepiej w prostej formie opartej na t┼éumaczeniu danych zagadnie┼ä i zadaniach, nie ┼╝adnych udziwnieniach, zdj─Öciach, dialogach itp.?

7

Nie wiem czy nie b─Ödzie to zbyt g┼éupie, ale zapraszam was wszystkich na mojego bloga dotycz─ůcego j─Özyka angielskiego gdzie zamierzam w najbli┼╝szym czasie napisa─ç kilka recenzji ksi─ů┼╝ek  wink

http://dontputenglishonice.blogspot.com/

POZDRAWIAM!

8

Kupiłem niedawno ''Chiszpański. Krok dalej" i jestem bardzo zadowolony. Nauczyłem się nowych słówek i praktycznych zwrotów. Bardzo ciekawe.

9

Polecam popularn─ů seri─Ö "Nie Gryzie" Edgarda. Sama kupi┼éam hiszpa┼äski i jestem bardzo zadowolona, mam r├│wnie┼╝ portugalski ale niestety nie ma p┼éyty do┼é─ůczonej do ksi─ů┼╝ki przez co m├│j entuzjazm do rozpocz─Öcia nauki tego j─Özyka nieco opad┼é poniewa┼╝ na pocz─ůtek warto pos┼éucha─ç nagra┼ä mimo, ┼╝e na wst─Öpie s─ů opisane zasady wymowy. Kiedy┼Ť w promocji kupi┼éam "Blondynka na j─Özykach" j─Özyk w┼éoski Beaty Pawlikowskiej, ksi─ů┼╝ka ca┼ékiem przyjemna do nauki gotowych zda┼ä itp. je┼Ťli chcemy dosy─ç swobodnie rozmawia─ç na wybrane tematy bez konieczno┼Ťci wk┼éadania wi─Ökszego wysi┼éku by samemu uczy─ç si─Ö tworzenia zda┼ä.

10 (edytowany przez negro_y_azul 2014-09-18 14:42:07)

J─śZYK HISZPA┼âSKI

Podr─Öcznik Aula Internacional . Sensowny uk┼éad tre┼Ťci, baza interesuj─ůcych tekst├│w, przyjazny spos├│b wprowadzania nowych zagadnie┼ä, przyjemna szata graficzna. Wady: niestety, s─ů tylko cztery cz─Ö┼Ťci (do B2) i brak klucza do ─çwicze┼ä. Tak czy inaczej, polecam jako tak─ů baz─Ö wyznaczaj─ůc─ů plan dzia┼éania dla os├│b samodzielnie si─Ö ucz─ůcych smile

Prisma - zeszyt ─çwicze┼ä . Nieraz ju┼╝ ratowa┼é mnie przed kompletnym zagubieniem w zawi┼éo┼Ťciach hiszpa┼äskiej gramatyki smile W ka┼╝dym rozdziale jest du┼╝o ─çwicze┼ä o zr├│┼╝nicowanym stopniu trudno┼Ťci, wszystko mo┼╝na sprawdzi─ç z kluczem odpowiedzi. Jest te┼╝ osobny dzia┼é z ca┼ékiem przejrzystym wyja┼Ťnieniem poszczeg├│lnych zagadnie┼ä. Zdecydowanie polecam.

(Nie polecam za to podr─Öcznik├│w z serii Prisma - chyba ┼╝e kto┼Ť lubi po pi─Ötna┼Ťcie razy czyta─ç o tym, jak si─Ö bawi─ů m┼éodsi i starsi Hiszpanie i nie odstrasz─ů go teksty o feng-shui, o m─Ö┼╝czy┼║nie, kt├│ry po┼Ťlubi┼é lalk─Ö Barbie, bo mu przypomina┼éa zmar┼é─ů narzeczon─ů i o innym m─Ö┼╝czy┼║nie, kt├│ry ma ┼╝on─Ö i kochank─Ö i chcia┼éby, biedny, zje┼Ť─ç ciastko i mie─ç ciastko. Mia┼éam do czynienia z dwiema pierwszymi cz─Ö┼Ťciami tego podr─Öcznika (kursy) i nie znalaz┼éam ANI JEDNEGO interesuj─ůcego tekstu. Na domiar z┼éego, nowe zagadnienia gramatyczne s─ů wprowadzane w zupe┼énie bezsensowny spos├│b, cz─Östo od... no, nie od tej strony, co trzeba).

Gramatica de Uso del Espanol. Teoria y practica   - To taki hiszpa┼äski odpowiednik angielskiej gramatyki Murphy'ego. Wszystko wyt┼éumaczone od podstaw, przyja┼║nie i nawet czasem z humorem. Bardzo dobra rzecz, je┼Ťli po raz pierwszy stykamy si─Ö z jakim┼Ť zagadnieniem. Jest klucz.

Sin Duda - Usos del espanol: teoria y practica comunicativa - ┼Üwietne uzupe┼énienie powy┼╝szego podr─Öcznika, je┼Ťli kto┼Ť ma w─ůtpliwo┼Ťci, kiedy i jak stosowa─ç dan─ů form─Ö gramatyczn─ů. Oczywi┼Ťcie z kluczem.

To taki m├│j zestawik, do kt├│rego dosz┼éam metod─ů pr├│b i b┼é─Öd├│w. Dziel─Ö si─Ö nim, bo zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e osoby pytaj─ůce o podr─Öczniki, wyj─ůtkowo rzadko otrzymuj─ů konkretne odpowiedzi. Nie jestem ekspertem, wybra┼éam po prostu to, co uwa┼╝am za najskuteczniejsze z punktu widzenia osoby ucz─ůcej si─Ö - w dodatku jest to m├│j subiektywny punkt widzenia, ale uciesz─Ö si─Ö, je┼Ťli kiedy┼Ť komu┼Ť pomo┼╝e w dokonaniu w┼éasnego wyboru. smile

11

Witam
Ja zacz─ů┼éem uczy─ç si─Ö angielskiego od zera, nie mia┼éem ┼╝adnych wcze┼Ťniejszych do┼Ťwiadcze┼ä z tym j─Özykiem. Na pocz─ůtku irytowa┼éy mnie wszystkie materia┼éy do nauki w kt├│rych pos┼éugiwano si─Ö wy┼é─ůcznie angielskim, gdy┼╝ po prostu NIC nie rozumia┼éem i musia┼éem siedzie─ç ze s┼éownikiem ┼╝eby przet┼éumaczy─ç proste polecenia lub opisy.
Nauka z podr─Öcznik├│w mnie nudzi, poza tym nie ma mo┼╝liwo┼Ťci us┼éysze─ç prawid┼éowej wymowy co jest bardzo wa┼╝ne - nie ma co si─Ö domy┼Ťla─ç, bo bardzo ┼éatwo jest utrwali─ç sobie z┼ée nawyki j─Özykowe. Pewnego dnia kupi┼éem magazyn Easy English Plus z programem multimedialnym wykorzystuj─ůcym system Super Memo.
Od tamtego czasu moja nauka przybra┼ée inn─ů posta─ç. Jasno wyt┼éumaczone zagadnienia, nowe s┼é├│wka, ciekawe ─çwiczenia, artyku┼éy i wszystko w formie do czytania i do s┼éuchania - do tego program kt├│ry motywuje do nauki, pilnuje systematyczno┼Ťci i nie pozwala zapomnie─ç uczonego si─Ö materia┼éu. Pomimo, ┼╝e z ciekawo┼Ťci kupowa┼éem te┼╝ inne programy np. Profesor Henry Gramatyka, Idiomy czy Phrasal Verbs ci─ůgle u┼╝ywam r├│wnolegle Super Memo. Przez wiele lat doda┼éem do bazy wiele s┼é├│wek z r├│┼╝nych specjalistycznych dziedzin, kt├│rych akurat potrzebowa┼éem si─Ö nauczy─ç i powracam do tego co jaki┼Ť czas gdy potrzebuj─Ö od┼Ťwierzy─ç wiedz─Ö.
Polecam gor─ůco.

12

Ksi─ů┼╝ek do nauki j─Özyka jest naprawd─Ö wiele i prawie ka┼╝da jest warta uwagi wink. Ja kupuje zazwyczaj w Matrasie, poniewa┼╝ maj─ů du┼╝y wyb├│r. Z tego co wiem teraz maj─ů - 35% na wszystkie ksi─ů┼╝ki, wi─Öc ka┼╝dy powinien znale┼║─ç co┼Ť dla siebie w ciekawej cenie.

13

Owszem mam. Bardzo je lubie smile

14

Mi pomogło Repetytorium maturalne 2015. Język angielski. Poziom rozszerzony. Szkoła ponadgimnazjalna Umińska Marta, Hastings Bob, Chandler Dominika

15

Wszystkie ksi─ů┼╝ki przygotowuj─ůce do egzaminu toefl. Bardzo przydatne, z wieloma praktycznymi ─çwiczeniami do cz─Ö┼Ťci speaking, listening, writing itd.

16

a jakies kursy online z angielskiego mozecie polecic?

17

Mi w szybkim nauczeniu si─Ö angielskiego pom├│g┼é podr─ÖcznikÔÇ×Longman Language LeaderÔÇŁ smile

18

Dla mnie najbardziej pomocne jest czytanie ksi─ů┼╝ek po angielsku, nauka angielskiego bez poczucia, ┼╝e si─Ö uczy, gotowe zwroty, gramatyka, s┼éownictwo, wszystko w jednym, do tego s┼éownik do pomocy i nauka to czysta przyjemno┼Ť─ç smile

19 (edytowany przez slony 2017-06-03 06:21:44)

Zapewne cz─Ö┼Ť─ç z Was jest czynnymi nauczycielami. Pomy┼Ťla┼éem sobie, ┼╝e mo┼╝e komu┼Ť przyda┼éby si─Ö namiar na specjalistyczn─ů firm─Ö prowadz─ůc─ů szkolenia, r├│wnie┼╝ online, dla nauczycieli czy rad pedagogicznych. Stron─Ö poleci┼é mi kolega, korepetytor j─Özyka francuskiego. Korzysta┼é z us┼éug tej firmy i jak twierdzi - jest bardzo zadowolony. Dla zainteresowanych: firma nazywa si─Ö edumach