Temat: liceum: klasa dwujęzyczna z językiem hiszpańskim

Chcia┼éabym si─Ö zapyta─ç, czy jest na forum kto┼Ť, kto ucz─Öszcza(┼é) do takiej klasy?
Mam na my┼Ťli liceum czteroletnie, pierwszy rok to g┼é├│wnie sam hiszpa┼äski.
Bardzo mi zale┼╝y, ┼╝eby dowiedzie─ç si─Ö na jakim poziomie hiszpa┼äskiego si─Ö ko┼äczy takie liceum, jak wygl─ůda nauka itd.

Szczeg├│lnie w tym wypadku mam na my┼Ťli krakowskie VI lo, ale wydaje mi si─Ö, ┼╝e ka┼╝da szko┼éa dzia┼éa na podobnej zasadzie:)

2

Odp: liceum: klasa dwujęzyczna z językiem hiszpańskim

I wybra┼éa┼Ť w ko┼äcu t─ů klas─Ö? Ciekawa jestem jak to wygl─ůda, bo gdybym ja mia┼éa tak─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç, to pewnie nawet bym si─Ö nie zastanawia┼éa big_smile

3

Szkoda,┼╝e nie widzia┼éam tego wpisu wcze┼Ťniej to mo┼╝e bym pomog┼éa. Uko┼äczy┼éam w zesz┼éym roku takie liceum tyle ,┼╝e w Gda┼äsku. Je┼Ťli chodzi o poziom- wszystko zale┼╝y od ciebie. Ko┼äcz─ůc pisa┼éam matur─Ö po hiszpa┼äsku, z hiszpa┼äskimi przedmiotami a wcale nie by┼éam najlepsza w klasie. By┼éy dziewczyny kt├│re umia┼éy tak dobrze hiszpa┼äski, ┼╝e nie mia┼éy sobie r├│wnych, ale by┼éy te┼╝ osoby kt├│re ledwo opanowa┼éy j─Özyk na poziomie B1. Teoretycznie ko┼äcz─ůc liceum wychodzimy z poziomem B2/C1 chocia┼╝ mi przy przelicznikach na studiach poziom oszacowano na C2 wink Ale to naprawd─Ö wszystko zale┼╝y od ciebie- czy z┼éapiesz zajawk─Ö, czy b─Ödziesz uczy┼éa si─Ö na w┼éasn─ů r─Ök─Ö i czy b─Ödziesz sobie sama szuka┼éa ciekawostek j─Özykowych i pomocy naukowych. Jest ci─Ö┼╝ko zw┼éaszcza przez pierwsze dwa lata (pierwszy rok z powodu t┼éuczenia ca┼éy czas po hiszpa┼äsku tylko i wy┼é─ůcznie, a drugi dlatego, ze zaczynaj─ů si─Ö przedmioty prowadzone po hiszpa┼äsku- ci─Ö┼╝ko na pocz─ůtku si─Ö przestawi─ç). Ci─Ö┼╝ko, ale mo┼╝na czerpa─ç z tego satysfakcje wink

4

Hm, ja mam troch─Ö inne odczucia - dla mnie pierwszy rok by┼é najlepszy, ci─ůgle tylko hiszpa┼äski i hiszpa┼äski... a to w ko┼äcu m├│j ulubiony j─Özyk smile

W pierwszej klasie by┼éo ci─Ö┼╝ko, bo dosz┼éy wszystkie inne przedmioty + dodatkowo, "nasze", hiszpa┼äskie. To samo w drugiej, druga tradycyjnie najgorsza. W trzeciej z kolei ju┼╝ si─Ö jest przyzwyczajonym, ale z kolei znajomi ju┼╝ odeszli, ci z rocznika ni┼╝ej maj─ů ma┼éo lekcji, a my caly czas du┼╝o...

Ale ta klasa daje bez w─ůtpienia mo┼╝liwo┼Ť─ç nauczenia si─Ö j─Özyka. I poznania jego historii itd. Tak jak pisze Escoba - jak kto┼Ť chce, to mo┼╝e si─Ö i tutaj nic nie nauczy─ç.... Ale dzia┼éa to w obie strony smile