1

Temat: język duński

Witam,
Czy znacie jakie┼Ť strony dotycz─ůce nauki j─Özyka du┼äskiego? Co uwa┼╝acie o tym j─Özyku?

2

Odp: język duński

Sczerze, to znam tylko ta stronke i wikislownik. J─Özyk osobi┼Ťcie bardzo mi si─Ö podoba, natkn─Ö┼éam si─Ö w sumie na niego tak przez przypadek. Trafi┼éam na youtubie na piosenke sukkerchok- hvor som helst i na pocz─ůtku strasznie dziwny mi si─Ö ten j─Özyk wydawa┼é, ale na swoj spos├│b mi sie podoba┼é. Jak min─Ö┼éy ju┼╝ jakie┼Ť 3 b─ůd┼║ 4 miesi─ůce os┼éucha┼éam si─Ö z tego j─Özyka [s┼éucha┼éam bardzo du┼╝o piosenek w tym j─Özyku] i teraz jest jednym z moich najbardziej ulubionych j─Özyk├│w. Gramatyka tez wydaje mi si─Ö bardzo ciekawa i chodzia┼╝ wielu twierdzi, ┼╝e trudna to i tak fajna smile

3

Próbowałem nauczyć się języka samodzielnie, ale nie dałem rady. Mam dużo materiałów do nauki duńskiego, jednak moim zdaniem jest to na tyle trudny język, że mało kto da sobie z nim radę sam.

4

Du┼äski ┼éatwiejszy mimo wszystko od chi┼äskiego, tak┼╝e planuj─Ö zacz─ů─ç nauk─Ö tego j─Özyka. A i perspektywy s─ů dosy─ç ciekawe, je┼Ťli kto┼Ť jest obeznany. Zamierzam zapisa─ç si─Ö na kurs, ale r├│wnie┼╝ w ksi─ů┼╝ki do samodzielnej nauki planuj─Ö si─Ö zaopatrzy─ç:)