26

Odp: Nauka francuskiego.

Sposob├│w na nauk─Ö jest mn├│stwo, mo┼╝na samemu, mo┼╝na z nauczycielem, mo┼╝na on-line, mo┼╝na z film├│w......wszystkie niestety maj─ů t─ů sam─ů podstaw─Ö, czyli trzeba si─Ö do tego naprawd─Ö zaanga┼╝owa─ç i wytrwa─ç przez co najmniej kilka miesi─Öcy.

Jakby co to do pomocy polecam moj─ů stron─Ö:

www.gramatykafrancuska.pl

Karol

27

Ja uwa┼╝am, ┼╝e nawet w nauce j─Özyka francuskiego mo┼╝na by─ç samoukiem zreszt─ů chyba jak we wszystkim. Uwa┼╝am, ┼╝e trzeba po prostu mie─ç du┼╝o ch─Öci i determinacji. Wszystko da rad─Ö poniewa┼╝ w┼éa┼Ťnie moja nauczycielka od francuskiego m├│wi┼éa, ┼╝e ona to sama si─Ö tego j─Özyka nauczy┼éa bo w szkole mia┼éa tylko niemiecki.

28

To prawda mo┼╝na by─ç samoukiem ale to tylko jakby to powiedzie─ç ''zdaje egzamin'' je┼Ťli faktycznie osoba jest uzdolniona i na samym pocz─ůtku nie potrzebuje ┼╝adnego nauczyciela co jak to si─Ö m├│wi by prowadzi┼é za r─ůczk─Ö. Ja pr├│bowa┼éam kiedy┼Ť sama ogarnia─ç ten j─Özyk ale bezskutecznie...

29

Witam, ja zacz─ů┼éem si─Ö uczy─ç z Francuzem, alfabet, wymowa. Teraz korzystam z platformy: clouzot-lingua.pl. Materia┼éy opracowane bardzo dok┼éadnie i przejrzy┼Ťcie. Jest mo┼╝liwo┼Ť─ç zadania pytania i uzyskania odpowiedzi od native speaker'a w kr├│tkim czasie. Polecam

30

Podziwiam tych wszystkich samouk├│w bo ja po prostu bym tak nie umia┼é. Zawsze na pocz─ůtku musia┼ébym mie─ç jakiego┼Ť nauczyciela, kt├│ry by mnie w jaki┼Ť spos├│b w┼éa┼Ťnie prowadzi┼é za r─ůczk─Ö i mnie jako┼Ť motywowa┼é. Te pozycj─Ö, kt├│re poleca┼éa┼Ť wygl─ůdaj─ů na zdrowe

31

Zdrowe hehe to jak jaka┼Ť dziewczyna mo┼╝e by─ç zdrowa OMG : DD ! no ale tak dla chc─ůcego nic trudnego bo taki co si─Ö nie stara nie b─Ödzie szuka┼é tego jak rozwi─ůza─ç jaki┼Ť problem tylko po prostu b─Ödzie szuka┼é wym├│wek. Ja nie chcia┼ébym na pocz─ůtku si─Ö ┼║le uczy─ç bo b┼é─ůd podstawowy w nauce powiela si─Ö p├│┼║niej ca┼éy czas..

32

Zajęcia z francuskiego z native speakerem! Już od 40 zł od osoby na kursie. Zajęcia indywidualne od 70 zł za godzinę z dojazdem, via Skype lub w szkole w centrum Warszawy!

http://szkolajezykowawsl.pl/kurs-francuskiego/

33

Ja uczy┼éem si─Ö francuskiego przez kilka lat i yhh okropnie sz┼éo! Teraz chcia┼ébym od┼Ťwie┼╝y─ç wiedz─Ö, ale totalnie nie wiem jak si─Ö za to zabra─ç... jakie┼Ť pomys┼éy?

34

Polecam wszystkim, kt├│rzy chc─ů rozpocz─ů─ç swoj─ů przygod─Ö z francuskim, i tym bardziej zaawansowanym! Zaj─Öcia z clouzot-lingua.pl s─ů bardzo efektywne. Dzi─Öki materia┼éom jasno i przejrzy┼Ťcie opracowanym przez native speakerÔÇÖa nauczy┼éam si─Ö "my┼Ťle─ç po francusku" i wyzby┼éam si─Ö syndromu "translatora google", kt├│ry t┼éumaczy wszystko na polski:) Na blogu jest wiele ciekawych publikacji, a na forum mo┼╝liwo┼Ť─ç skontaktowania si─Ö z lektorami 24h/dob─Ö. Szczerze polecam i zach─Öcam, poniewa┼╝ jest to wspania┼éa okazja do poznania zar├│wno kultury jak i nauki j─Özyka od native speaker'a.

35

Dzień dobry
szukam dla mojego klienta z branży motoryzacyjnej osoby z dobrym językiem francuskim, miejsce pracy-Końskie. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu: natalia.skornicka@lobohr.pl

36

Hej. Podj─ů┼éem kiedy┼Ť pr├│b─Ö nauki francuskiego, ale troch─Ö mnie to przeros┼éo. Je┼Ťli jest kto┼Ť, kto lubi korzysta─ç z fiszek to polecam swoje (nowe), bo mi si─Ö ju┼╝ raczej nie przydadz─ů jednak. ( http://olx.pl/oferta/fiszki-francuski-k ÔÇŽ 8qtVw.html )

37

Mo┼╝e z tego skorzystam bo wida─ç, ┼╝e troch─Ö ich uzbiera┼ée┼Ť a mi si─Ö akurat to mo┼╝e troch─Ö przyda─ç ; ) macie jeszcze jakie┼Ť dobre sprawdzone sposoby na pocz─ůtek w┼éa┼Ťnie przy nauce francuskiego ? Bo po prostu nie wiem czy ju┼╝ teraz ogl─ůda─ç filmy francuskie ?

38

O! Jak jeszcze aktualne to tez bym skorzysta┼éa:) Chocia┼╝ ju┼╝ sobie kupi┼éam fiszki dla pocz─ůtkuj─ůcych...Apropo, tutaj http://wkarteczkach.pl/ jest promocja na nie do ko┼äca tygodnia, wi─Öc jak jeste┼Ťcie w takiej sytuacji co ja (pocz─ůtkuj─ůcy i zmotywowany:D), to warto si─Ö pospieszy─ç:) Jestem ciekawa jak b─Ödzie sz┼éo z ta nauk─ů;)

39

Ostatnio niestety zaniedba┼éam nauk─Ö j─Özyka angielskiego i po prostu troch─Ö odpu┼Ťci┼éam, w szkole mia┼éam dodatkowy ten przedmiot francuski i sobie na niego chodzi┼éam a teraaz ju┼╝ troch─Ömniej mia┼éam czasu i niestety nie zawsze chodze : (

40

W sumie to bym chcia┼é si─Ö nauczy─ç francuskiego z tego powodu, ┼╝e m├│j ojciec pracuj─Ö za granic─ů - mama akurat te┼╝ tam do niego b─Ödzie jecha─ç. Tak chcia┼ébym ten j─Özyk umie─ç bo to mi by u┼éatwi┼éo start i jako┼Ť tak po prostu lepiej jakbym w tym Pary┼╝u umia┼é francuza..

41

berkisz napisał/a:

W sumie to bym chcia┼é si─Ö nauczy─ç francuskiego z tego powodu, ┼╝e m├│j ojciec pracuj─Ö za granic─ů - mama akurat te┼╝ tam do niego b─Ödzie jecha─ç. Tak chcia┼ébym ten j─Özyk umie─ç bo to mi by u┼éatwi┼éo start i jako┼Ť tak po prostu lepiej jakbym w tym Pary┼╝u umia┼é francuza..

Znasz jaki┼Ť inny j─Özyk, np. angielski. Je┼╝eli tak mo┼╝esz zapisa─ç si─Ö tam na miejscu do jakiej┼Ť szko┼éy j─Özyka francuskiego dla obcokrajowc├│w (najcz─Ö┼Ťciej angloj─Özycznych oraz niemieckoj─Özycznych). Z pewno┼Ťci─ů wi─Ökszo┼Ť─ç kadry w takich szko┼éach to rodowici Francuzi, wi─Öc to du┼╝y plus.

42

Przy nauce j─Özyka francuskiego, podobnie jak i angielskiego dobrze sprawdzaj─ů si─Ö fiszki. Trzeba tylko dosy─ç dobrze opanowa─ç kwesti─Ö wymowy zapisywanych s┼é├│w, ┼╝eby m├│c prawid┼éowo odczytywa─ç s┼éowa zapisane na fiszkach. Taki spos├│b jest wtedy bardzo efektywny.

43

Ja swoj─ů przygod─Ö z j─Özykiem francuskim dopiero zacz─Ö┼éam,wiec ┼╝ycz─Ö sobie i wszystkim aktywnym na forum wytrwa┼éo┼Ťci w nauce, Polecam pozycj─Ö ,,Francuski 15 minut dziennie wydan─ů przez PWN. Ksi─ů┼╝eczka opiera sie na wizualnej metodzie nauki. Podr─Öczny format sprawia za┼Ť, ┼╝e mo┼╝esz j─ů mie─ç zawsze przy sobie. Uczy niezb─Ödnych zwrot├│w  i s┼éowek, zasady gramatyki podane s─ů w formie ciekawostek

44

Hej, od zawsze chcia┼éam si─Ö nauczy─ç j─Özyka francuskiego ale nie mia┼éam nigdy na to czasu. Mo┼╝e znacie jakie┼Ť fajne kursy internetowe gdzie mog┼éabym si─Ö nauczy─ç tego pi─Öknego j─Özyka. Przegl─ůdn─Ö┼éam kilka ofert i ta wydaje si─Ö by─ç fajna http://www.berlitz.pl/pl/kursy_dla_doroslych/eberlitz/ je┼Ťli macie jakie┼Ť kursy z kt├│rych korzystali┼Ťcie to dajcie zna─ç. Pozdrawiam

45

Zawsze chcia┼éem nauczy─ç tego j─Özyka. Brzmi bardzo ┼éadnie, ponoc jest przydatny, ale wymowa s┼é├│w jest dla mnie istn─ů katorg─ů.

46 (edytowany przez Bartello 2016-02-18 23:32:06)

Mi jako┼Ť samodzielna nauka s┼éabo sz┼éa, zw┼éaszcza je┼Ťli chodzi o wspomnian─ů przed chwil─ů wymow─Ö. Dopiero gdy trafi┼éem na dobr─ů szko┼é─Ö (Akademia J─Özykowa w Gdyni) to ruszy┼éo we w┼éa┼Ťciw─ů stron─Ö. Warto si─Ö przy┼éo┼╝y─ç, trzymam za Was kciuki! smile

47

Ja trzeci rok ucz─Ö si─Ö francuskiego i musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e jako┼Ť nigdy nie mia┼éam jakich┼Ť wi─Ökszych problem├│w z wymow─ů. Za to ogarni─Öcie tych wszystkich czas├│w i og├│lnie gramatyka jest straszne.

48

Do nauki s┼éownictwa od podstaw polecam aplikacj─Ö mobiln─ů MultiS┼é├│wka. Niewielki wysi┼éek, a mo┼╝na zapami─Öta─ç sporo nowego s┼éownictwa smile Do pobrania za darmo w Google Play

49

Uwielbiam Francj─Ö i wszystko, co jest zwi─ůzane  z tym krajem...Wiele os├│b uwa┼╝a, ze j─Özyka francuskiego nie da si─Ö nauczy─ç, bo jest trudny. Ja si─Ö z tym absolutnie nie zgadzam. Pierwsze kroki stawia┼éam w szkole, ale poziom nauki pozostawia┼é wiele do ┼╝yczenia. Dopiero w szkole ┼Ťredniej odkry┼éam pi─Ökno tego j─Özyka. Przez kilka lat dodatkowo chodzi┼éam do Empik School, gdzie perfekcyjnie nauczy┼éam si─Ö francuskiego, a ostatecznie szlifowa┼éam j─Özyk we....Francji. By┼éam ju┼╝ tam kilka razy i pojad─Ö jeszcze nie raz smile))

50

tylko lekcje prywatne pomog─ů w tym

helpful hints