logo słówka

#1 2012-09-13 08:09:37

magab
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-13
Posty: 1

witam i proszę o pomoc w przetłumaczeniu zadania domowego dla syna .

Syn ma 9 lat i chodzi do 3 klasy rosyjskiej szkoły.
tematem pracy jest :Projekt jesień -wybrać temat.
Temat już wybrał i chciałaby prosic o przetłumaczenie tekstu.

                                                      Park jesienią.

Nigdzie jesień nie wygląda tak pięknie jak w parku. Kolorowe drzewa, trawniki przykryte warstwą żółtych i czerwonych liści. Zielone pozostały jedynie drzewa i krzewy iglaste. Tak wielu odcieni żółci chyba nigdzie indziej się nie zobaczy. Leżące pod drzewami liście są ciemnożółte, prawie brązowe. Te, które sfruwają unoszone wiatrem, są jaskrawożółte. A te, które jeszcze kołyszą się na drzewach, są żółtozielone lub żółtopomarańczowe.

Pomiędzy liśćmi na trawniku leżą piękne, błyszczące brązowe kasztany i jasnobrązowe żołędzie w śmiesznych czapeczkach. Trudno się powstrzymać przed zbieraniem tych skarbów jesieni.

Już przy bramie widać, że jesień w parku to nie jest pora odpoczynku. Między drzewami biegają zwinne wiewiórki, gromadząc zapasy na zimę. Na pewno nie pogardzą orzeszkiem czy pestką dyni. Swoje skarby zakopują między liśćmi lub zanoszą do dziupli. Kiedy nadejdzie zima, ich spiżarnie będą pełne. Wśród gałęzi drzew również widać poruszenie.To wróble, sikorki, jemiołuszki szykują się do trudnej pory roku.

Przyjemnie jest usiąść na ławce i popatrzeć, jak cała przyroda cieszy się z ostatnich ciepłych dni. Słońce prześwieca między kolorowymi liśćmi - to wspaniały widok. Jeśli posiedzimy chwilę w ciszy, może zauważymy przebiegającą między korzeniami małą myszkę. Ona także jest teraz bardzo zajęta.

Pracownicy paku grabią liście, przekopują rabaty, okrywają słomą delikatne krzewy. Na pewno nie zapomną też o powieszeniu karmników dla ptaków. Trzeba przygotować się do zimy.                                                  Co czujemy jesienią?

Jest taka pora w roku kiedy kolorowe liście opadają z drzew, wiatr wieje znacznie mocniej a woda w stawie nabiera ciemnego, ponurego wyglądu. Na samą myśl ludzi ogarnia smutek i gorycz, że nie zobaczą już przylatujących bocianów lecz same kruki, że nie zobaczą uśmiechniętych twarzy małych dzieci bawiących się nad zalewem lecz same szkliste, zapatrzone w ekran telewizora czerwone i zaspane oczy. Na szczęscie te przykre zjawisko nie dotyczy wszystkich, ponieważ jesień ma w sobie wiele ukrytych dobrych cech takich jak np. miłość. To właśnie podczas jesiennych szarych dni wędrują zakochani przez zasypaną liśćmi drogę mówiąc sobie najskrytsze myśli i marzenia.
Dla wielu wydawałoby to się dziwne, gdyż właśnie w czasie tej pory roku można swobodnie usiąść i pomyśleć. Pomyśleć o tym co jest, o tym co ma być. Kiedy w zimie szybko szło się do szkoły i kładło się wcześnie spać aby nie zmarznąć, a w lecie nie miało się czasu nawet na zjedzenie pożądnego obiadu bo szkoda było marnowania dnia, podczas jesieni każdy spokojnie wszystko zdąży zrobić. Nawet kłopotliwe i częste deszcze nie przeszkadzają w spokojnych, pełnych ciepła rozmowom wyjaśniających wiele zawikłań rodzinnych czy miłosnych. Człowiek wycisza się, chowa się w skorupce oszczedzając swoje siły, obmyśla nowe plany i wyładowywuje się emocjonalnie w gronie najbliższych mówiąc im jak bardzo dobrze się z nimi czuje. Zostawia te wszystkie swoje siły na później, aby nagle na wiosne rozkwitnąć jak ten narcyz.Aby pokazać, że nie zasnął na wieki lecz tylko na małą chwilkę w swoim długim życiu. Nie tylko kwiaty i ludzie się zmieniają, lecz całe otoczenie.
Nawet pwietrze wydaje się inne, nieco gęstrze, mniej przejrzyste. Cały świat wiruje wokół ciebie, jest jak na wyciągniecie ręki. Uczucie jakie nawiedza człowieka jest orginalne i niepowtarzalne w lecie, zimie czy też wiośnie, bo tylko jesień ma w sobie to ,,coś" czego brakuje innym porom roku.
Uważam, że gdyby nie byłoby tak cudownej i tajemniczej, kryjącej w sobie ukrytą piękność pory roku, ludzie straciliby wiele wspaniałych wspomnień i przeżyć. Bo tylko podczas jesieni człowiek przeżywa prawdziwe miłości, chwile skupienia i zadumy.... Szanujmy tą porę roku jak żadną inną!!!! big_smile

Offline

 

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media


Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl