76

Odp: Filmy i Ksi─ů┼╝ki

Dok┼éadnie, lepiej najpierw po angielsku a potem jak ju┼╝ po polsku ┼╝eby zobaczy─ç czy dobrze zrozumieli┼Ťmy.

77

Ja tez jestem takiego zdania. Najlepiej ogl─ůda─ç filmy, kt├│re si─Ö ju┼╝ widzia┼éo i ksi─ů┼╝ki, kt├│e si─Ö czyta┼éo. Wtedy jest du┼╝o ┼é─ůwiej

78

Ja zacz─ů┼éem od Harrego Pottera po angielsku.  G┼é├│wnie dlatego, ┼╝e ┼éatwiutka ksi─ů┼╝ka i dobrze zna┼éem j─ů po polsku.

79

oooj tak kryminały sa najlepsze smile

80

Ja czytam teraz kolejn─ů ksi─ů┼╝k─Ö S.Kinga pt. Misery. Po angielsku, dosta┼éam do przeczytania od kole┼╝anki, kt├│ra co jaki┼Ť czas je┼║dzi do Anglii.

81

Ostatnio zacz─ů┼éem czyta─ç ksi─ů┼╝ki po angielsku. Z racji ┼╝e przepadam za horrorami, to kupi┼éem sobie ca┼éy cykl ksi─ů┼╝ek w j ang, o wampirach - Necroscope, brytyjskiego pisarza Briana Lumleya. Polecam jak kto┼Ť lubi horrory.

82

Ja r├│wnie┼╝ czytam ksi─ůzki po angielsku Na poczatku by┼éo to bardzo trudne ale im wiecej si─Ö czyta tym lepszy jest nasz poziom angielskiego Oraz co najwa┼╝niejsze o wiele ┼é─ůtwiej uczy─ç si─Ö s┼é├│wek. Wielu z nich nauczy┼éam si─Ö po prostu przez kontekst w danej ksi─ů┼╝ce.
Polecam również zainwestować w Kindle. Dzięki niemu możecie sprawdzic sobie znaczenie danego słówka ponieważ posiada on wbudowany słownik.
Z dobrych ksi─ůzek do nauki polecam r├│wnie┼╝ Matura Explorer Intermediate:
http://lovebooks.pl/9788326701221/Matur ÔÇŽ e-DVD.html

Bardzo dużo mi dała.

83

Ja na razie ogl─ůdam tylko filmy w j. angielskim i powiem, ┼╝e bardzo mi to pomaga jako dodatkowa forma nauki angielskiego. Polecam wszystkim.

84

Tak filmy po angielsku z angielskimi napisami to jest dobra forma nauki.

85

Zale┼╝y co kto lubi. Mi na przyk┼éad pasuj─ů ksi─ů┼╝ki w j─Özyku angielskim ni┼╝ filmy.

86

Ksi─ů┼╝ki po angielsku super sprawa, bardzo polecam. Warto si─Öga─ç te┼╝ po takie materia┼éy w j─Özyku, kt├│rego si─Ö uczymy, kt├│re s─ů zwi─ůzane z naszymi zainteresowaniami. Zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e to wiele u┼éatwia. Odk─ůd ogl─ůdam vlogi np. o nowych technologiach na YT, to m├│j zas├│b s┼é├│w si─Ö poszerza, wiele rzeczy lepiej rozumiem i ┼éatwiej zapami─Ötuj─Ö nowe zwroty. Wa┼╝ne, ┼╝eby nauka angielskiego sprawia┼éa nam przyjemno┼Ť─ç, a si─Ögaj─ůc po tre┼Ťci dla nas ciekawe ┼éatwiej to osi─ůgn─ů─ç.

87

Ksi─ů┼╝ki fabularne po angielsku owszem np. fantasy lub sci fi. Nie chce mi si─Ö ju┼╝ czyta─ç podr─Öcznik├│w i podobnych smile

88

Z ksi─ů┼╝ek fabularnych po angielsku (bez t┼éumaczenia na polski) lubi─Ö najcz─Ö┼Ťciej czyta─ç ksi─ů┼╝ki S. Kinga. Zazwyczaj posiadaj─ů bardzo ciekaw─ů fabu┼é─Ö.

89

Tolkien
kankusta duo forte

90

Ostatnio czytam po angielsku ┼Ťwietn─ů powie┼Ť─ç fantasy Discworld Terryego Pratchetta. Bardzo wci─ůgaj─ůca lektura, kt├│r─ů polecam wszystkim.

91

Ja natomiast wol─Ö filmy po angielsku. W ┼Ťwi─Öta obejrza┼éem sobie trylogi─Ö W┼éadcy Pier┼Ťcieni. M├│j ulubiony film.

92

O to ja te┼╝ zrobi┼éem sobie nie ma┼éy seans w te ┼Ťwi─Öta i zaliczy┼éem obie cz─Ö┼Ťci Avengers, oraz najnowsze Star Wars po angielsku smile

93

Z filmów wolę bardziej od brytyjskich, amerykańskie produkcje. Akcent brytyjski nie pozwala mi na zrozumienie wszystkich kwestii wypowiadanych przez aktorów.

94

Idzie si─Ö do tego przyzwyczai─ç ale faktycznie na pocz─ůtku trzeba si─Ö bardziej ws┼éuchiwa─ç.

95

┼üatwiej mi ogl─ůda si─Ö filmy ni┼╝ czyta ksi─ů┼╝ki. Poza tym ogl─ůdaj─ůc filmy mo┼╝na szybciej si─Ö nauczy─ç angielskiego.

96

Ale z ksi─ů┼╝ek mo┼╝na za to przyswoi─ç sobie wi─Öcej bogatego s┼éownictwa i zwrot├│w po angielsku. Zaczynam w┼éa┼Ťnie czyta─ç ksi─ů┼╝k─Ö po angielsku Komora Johna Grishama. Po lekturze obejrz─Ö dopiero film.

97

a co polecicie je┼Ťli chodzi o rozw├│j osobisty po angielsku?

98

W┼é─ůcz film kt├│ry ju┼╝ kiedy┼Ť ogl─ůda┼ée┼Ť tylko tym razem bez dubbingu i napis├│w. B─Ödzie to dobre ─çwiczenie!

99

Te┼╝ bym poleci┼é Ci film, kt├│ry ju┼╝ mniej wi─Öcej znasz pu┼Ťci─ç sobie ca┼ékiem po angielsku. I efekt powinien by─ç fajny big_smile

100

Wol─Ö bardziej filmy od ksi─ů┼╝ek. Filmy po angielsku ogl─ůdam ju┼╝ od dawna i dzi─Öki temu przyswoi┼éem sobie ca┼ékiem sporo nowych zwrot├│w, oraz s┼éownictwa.