Temat: Filmy i Ksi─ů┼╝ki

Podajcie mi tytu┼éy interesuj─ůcych ksi─ů┼╝ek i film├│w po angielsku, albo jaki autor jest waszym zdaniem wart polecenia.

2

Odp: Filmy i Ksi─ů┼╝ki

ja bym poszła w cos klasycznego np. harry potter albo piraci z karaibów big_smile

3

A masz jakiego┼Ť ulubionego autora?

4

a mo┼╝e przyk┼éadowo Agata Christie z serii ksi─ů┼╝ek z pingwinem(nie pami─Ötam tytu┼éu) s─ů tam r├│wnie┼╝ przet┼éumaczone niekt├│re s┼éowka smile

5

co do film├│w to proponuj─Ö te kt├│re si─Ö lubi - wiesz ju┼╝ o co chodzi w filmie i ogl─ůdasz w innej wersji j─Özykowej/oryginalnej smile

6

np.CLIVE STAPLES LEWIS -opowiesci z narni
JOANNE ROWLING -harry poter
STEPHENIE MEYER -saga zmierzch (chociaz to moze bardziej dla dziewczyn)

7 (edytowany przez dominique144 2012-09-11 18:37:34)

Truman Capote "Breakfast at Tiffany's", "The Vampire Diaries"
Serial 90210.

8

Ja tak┼╝e potrzebuj─Ö tytu┼éy ksi─ů┼╝ek, kt├│re m├│g┼ébym czyta─ç jednocze┼Ťnie ucz─ůc si─Ö j─Özyka. Podajcie prosz─Ö tytu┼éy ksi─ů┼╝ek, kt├│re najlepiej si─Ö do tego nadaj─ů. Moja znajomo┼Ť─ç j─Özyka jest ju┼╝ raczej na poziomie podstawowym wi─Öc chodzi o teksty, kt├│re b─Öd─Ö m├│g┼é samodzielnie lub z pomoc─ů s┼éownika rozszyfrowa─ç.

Tu pracuj─Ö i zapraszam Agencja PR. 1000% efektywnego AVE

9

Jedno słowo: Tolkien wink

10

Polecam klasykę - "The Godfather" Mario Puzo. Czyta się łatwo i przyjemnie.
Wi─Öcej ksi─ů┼╝ek z opisami znajdziesz na http://www.angielski.czteryjezyki.pl/ks ÔÇŽ lskie.html

A je┼╝eli ju┼╝ o ksi─ů┼╝kach mowa to zapraszam wszystkich do wzi─Öcia udzia┼éu w konkursie na forum j─Özyka angielskiego, w kt├│rym nagrod─ů jest powie┼Ť─ç w j─Özyku angielskim "Digital Fortress" Dana Browna. Wi─Öcej informacji o konkursie na stronie g┼é├│wnej angielski.czteryjezyki.pl oraz na samym forum.

11

Ja polecam Harego pottera. W┼éa┼Ťnie sko┼äczy┼éem pierwszy rozdzia┼é i ksi─ů┼╝ka mo┼╝e by─ç dobra dla os├│b, dla kt├│rych uproszczone ksi─ů┼╝ki sta┼éy si─Ö za ┼éatwe.

12

Harry Potter jest prosty, mo┼╝na czyta─ç go w oryginale nawet na niezbyt wysokim poziomie. A dla ambitniejszych polecam klasyk─Ö wydawnictwa Penguin Books.

13

Pingwin napisał/a:

Harry Potter jest prosty, mo┼╝na czyta─ç go w oryginale nawet na niezbyt wysokim poziomie. A dla ambitniejszych polecam klasyk─Ö wydawnictwa Penguin Books.

Zgadzam. Jest to ksi┼╝ka dla 9 latk├│w. Przynajmniej pierwsza cz─Ö┼Ť─ç. Uwa┼╝am, tak┼╝e, ┼╝e nie powiny po ni─ů si─Öga─ç osoby, kt├│re dopiery zacz─Ö┼éy nauk─Ö,(zale┼╝y te┼╝ od sposobu nauki). Dla os├│b, dla kt├│rych wszystkie uproszczone ksi─ů┼╝ki s─ů za ┼éatwe mog─ů spr├│bowa─ç. Wcze┼Ťniej zajmie im du┼╝o czasu czytanie.

14

Och, nie o to chodzi. Harry Potter to ksi─ů┼╝ka zar├│wno dla dzieci, jak i dla doros┼éych, opowiada powa┼╝n─ů histori─Ö i jest ┼Ťwietnie napisana. Mam na my┼Ťli to, ┼╝e sam j─Özyk nie jest trudny, wi─Öc moje wra┼╝enia by┼éy takie, ┼╝e niekt├│re uproszczone lektury by┼éy trudniejsze.

15

O tak zgadzam się, że jest to lektura dla dzieci jak i dorosłych. W sumie ja niewiele przeczytałem uprozczonych lektur, więc może nie trafiłem na te trudniejsze od Harrego, ale widocznie przeczytałem ich mniej(a dużo ich nie było).

16

Te uproszczone dla poziom├│w upper i advanced s─ů wg mnie trudniejsze, przynajmniej te, kt├│re czyta┼éam, a te┼╝ tak znowu du┼╝o ich nie by┼éo.

17

ja te┼╝ zdecydowanie polecam Harego:) Fajny, prosty j─Özyk, to by┼éa moja pierwsza ksi─ů┼╝ka przeczytana po angielsku, tak┼╝e mam sentyment:)  Teraz czytam 'The Lovely Bones' ,nie jest ci─Ö┼╝ka je┼╝eli chodzi o j─Özyk, ambitna te┼╝ nie jest, niekt├│rym mo┼╝e si─Ö nie spodoba─ç tematyka, jednak jest do┼Ť─ç wci─ůgaj─ůca:) Co do ksi─ů┼╝ek zdecydowanie polecam klasyk─Ö, najlepiej jakie┼Ť lektury:) Mnie najbardziej do gustu przypad┼é buszuj─ůcy w zbo┼╝u i portret Doriana Graya, tak┼╝e polecam.
Co do film├│w-w┼éa┼Ťciwie co nie obejrze─ç to dobrze, ja na pocz─ůtku jednak radzi┼éabym unika─ç jaki┼Ť medycznych, bo pojawia si─Ö du┼╝o skomplikowanego s┼éownictwa haha:)

18

Pingwin napisał/a:

Te uproszczone dla poziom├│w upper i advanced s─ů wg mnie trudniejsze, przynajmniej te, kt├│re czyta┼éam, a te┼╝ tak znowu du┼╝o ich nie by┼éo.

A jak Ci idzie og├│lnie taka nauka. Szybko przechodzi┼ée┼Ť z jednego poziomu do drugiego?

cococino napisał/a:

ja te┼╝ zdecydowanie polecam Harego:) Fajny, prosty j─Özyk, to by┼éa moja pierwsza ksi─ů┼╝ka przeczytana po angielsku, tak┼╝e mam sentyment:)  Teraz czytam 'The Lovely Bones' ,nie jest ci─Ö┼╝ka je┼╝eli chodzi o j─Özyk, ambitna te┼╝ nie jest, niekt├│rym mo┼╝e si─Ö nie spodoba─ç tematyka, jednak jest do┼Ť─ç wci─ůgaj─ůca:) Co do ksi─ů┼╝ek zdecydowanie polecam klasyk─Ö, najlepiej jakie┼Ť lektury:) Mnie najbardziej do gustu przypad┼é buszuj─ůcy w zbo┼╝u i portret Doriana Graya, tak┼╝e polecam.
Co do film├│w-w┼éa┼Ťciwie co nie obejrze─ç to dobrze, ja na pocz─ůtku jednak radzi┼éabym unika─ç jaki┼Ť medycznych, bo pojawia si─Ö du┼╝o skomplikowanego s┼éownictwa haha:)

Mam podobne do┼Ťwiadczenia. Z ┼éatwiejszych, klasycznych ksi─ů┼╝ek polecam "Alicja w Krainie Czar├│w". Jest nawet interesu─ůca dla doros┼éych. Mam wra┼╝enie, ┼╝e jest nawet ┼éatwiejsza ni┼╝ Harry Potter.

Natomiast z film├│w to ostatnio spodoba┼é mi si─Ö serial Sherlock Holmes . Gdybym nie czyta┼é Harrego Pottera to ogl─ůda┼ébym dwa odcinki dziennie.

19 (edytowany przez Pingwin 2012-12-06 06:38:30)

KamilKuczynski napisał/a:

A jak Ci idzie og├│lnie taka nauka. Szybko przechodzi┼ée┼Ť z jednego poziomu do drugiego?

Na pocz─ůtku wolno, bo by┼éam ma┼éym dzieckiem, za to potem zrobi┼éam skok tak w 2. klasie gimnazjum.

cococino napisał/a:

Mnie najbardziej do gustu przypad┼é buszuj─ůcy w zbo┼╝u i portret Doriana Graya, tak┼╝e polecam.

O, tak. Portret Doriana Graya nie by┼é ani za ┼éatwy, ani za trudny, a fabu┼éa wci─ůgaj─ůca. Z takich klasyk├│w czyta┼éam jeszcze "Doktor Jekyll i pan Hyde", sporo trudniejszy, ale wci─ůgaj─ůcy, i "Olalla" tego samego autora.

20

Z w┼éasnego do┼Ťwiadczenia mog─Ö podpowiedzie─ç ┼╝e nie ma co si─Ö zra┼╝a─ç do pocz─ůtkowych niepowodze┼ä. Trzeba by─ç upartym w tym co si─Ö robi a dalej samo leci smile

21

Ja uwielbiam Williama Whartona, jego powie┼Ťci s─ů w┼éa┼Ťciwie w wi─Ökszo┼Ťci biograficzne i nalez─ů ju┼╝ do klasyki literatury . Szczeg├│lnie polecam ,,Tato'' i ,, W ksi─Ö┼╝ycow─ů jasn─ů noc"

22

A ja polecam 'A quiver full of arrows', Jeffrey Archer. J─Özyk do┼Ť─ç wsp├│┼éczesny, ale nie slangowy, a tematyka bardzo ciekawa.

23

Winnie-the-Pooh smile
Zale┼╝y najbardziej od tego co Ci─Ö interesuje i jakie ksi─ůzki lubisz czyta─ç- taka lektura b─Ödzie sprawia┼éa najwi─Öcej przyjemno┼Ťci. Z klasyki mog─Ö poleci─ç "Black Beauty" A. Sewell, j─Özyk(momentami old-fashioned) i tematyka prosta, tylko pojawia si─Ö s┼éownictwo z zakresu je┼║dziectwa wink

24

a ja nami─Ötnie czytam krymina┼éy i sensacje - rozwi─ůzanie suspensu motywuje do d┼éugiego s┼éuchania