logo słówka

#1 2012-09-05 22:33:21

adek1003
Użytkownik

list w języku rosyjskim prośba o poprawienie błędów

Witam napisałem list w języku rosyjskim.Proszę o poprawienie błędów we fragmencie listu.Z góry dziękuję za pomoc.Fragmenty listu zeskanowałem i zamieściłem tutaj

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= … 74.462491.
720774673&type=1&theater

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= … 74.462491.
720774673&type=1&theater

#2 2012-09-06 04:38:40

takegasuki
Użytkownik

Re: list w języku rosyjskim prośba o poprawienie błędów

Спасибо за письмо. (...) Как дела?
Я слышал, что Ты купил велосипед. (...) - считать = uważać (że cośtam)
на которым часто катается мой брат. На этом велосипеде тоже катается (...) - przyznam, że to zdanie trochę dziwnie mi brzmi, ja bym napisała np. "Время от времени, на этом велосипеде катается тоже моя мама.", ale ogólnie twoja wersja jest jak najbardziej zrozumiała. smile
Когда ты сможешь приехать, напиши мне, пожалуйста, сообщение по интернету. - wydaje mi się, że известие to wiadomość bardziej w sensie 'nowość', niż wiadomość typu sms czy mail od kolegi.
Мы уезжаем. (...) Я тоже участвую в походах, которые организовывуют клубы (...) - chyba, że jeden клуб, wtedy będzie tak jak napisałeś, организовывает.
Swoją drogą wg Wikipedii Kielce się po rosyjsku nie odmieniają, czyli byłoby "пеших туристов в Кельце", ale w sumie zostaw jak jest, nie powinni się czepiać. smile

Przetłumaczyłam przy okazji te fragmenty listu z twojej strony na fb:
Po drodze widziałem wiele bocianów, które chodziły po polach i latały nade mną. Widziałem też bardzo dużo jeży, zaskrońców i dwa przejechane lisy.
Słyszałem o takich low cost (tanich) liniach lotniczych, dzięki którym można tanio latać po Europie.
Pewnie będę już kończyć, chociaż jeszcze poczekam, może coś wpadnie mi do głowy.

#3 2012-09-06 09:50:59

adek1003
Użytkownik

Re: list w języku rosyjskim prośba o poprawienie błędów

Dziękuję za pomoc :-) Pozdrawiam życzę miłego dnia smile Adrian

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl