Temat: Repetytoria

W tym roku id─Ö do liceum i zastanawiam si─Ö ju┼╝, co zdawa─ç na maturze... Na 100% b─Öd─Ö zdawa─ç angielski, problemem jest jednak drugi j─Özyk. W szkole zawsze mia┼éam niemiecki, a obecnie, po 9 latach nauki, nie jestem na zbyt dobrym poziomie (z r├│┼╝nych przyczyn). Przede wszystkim brakuje mi serca do tego j─Özyka i nie potrafi─Ö si─Ö zmusi─ç do porz─ůdnej nauki, st─ůd pomys┼é, ┼╝eby zdawa─ç na maturze w┼éoski. Ucz─Ö si─Ö go od ponad roku i jestem na poziomie podstawowym.
Czy takie posuni─Öcie ma sens? A przede wszystkim - czy s─ů materia┼éy (my┼Ťl─Ö tu g┼é├│wnie o takich kupnych - ksi─ů┼╝ki, ─çwiczenia itd.) przygotowuj─ůce do matury z tego j─Özyka?

2

Odp: Repetytoria

Jaki┼Ť czas temu na forum by┼éy poruszane podobne kwestie i z tego, co pami─Ötam, pojawi┼éo si─Ö tam kilka pozycji, zdaniem innych u┼╝ytkownik├│w, wartych uwagi, jak i kilka s┼é├│w na temat przygotowa┼ä do matury:
http://www.slowka.pl/forum/viewtopic.php?id=375
http://www.slowka.pl/forum/viewtopic.php?id=256
A je┼╝eli mog─Ö wypowiedzie─ç si─Ö na ten temat, uwa┼╝am, ┼╝e warto spr├│bowa─ç, je┼Ťli zdawanie drugiego j─Özyka jest w Twoim wypadku konieczno┼Ťci─ů. Wszystko zale┼╝y od tego, co i gdzie zamierzasz studiowa─ç. Poza tym dodatkowy j─Özyk zawsze si─Ö przyda, a skoro niemiecki nie jest Ci zbyt bliski, warto by by┼éo chocia┼╝ doszlifowa─ç w┼éoski, nawet dla samej siebie, je┼Ťli pomys┼é z matur─ů nie powi├│d┼éby si─Ö smile
Pozdrawiam!

3

W tym roku zamierzam zdawa─ç matur─Ö z j─Özyka w┼éoskiego. Czym bli┼╝ej tym bardziej nie wiem jak si─Ö odpowiednio do niej przygotowa─ç. Co najlepiej: s┼éownictwo, gramatyka czy mo┼╝e rozwi─ůzywanie arkuszy maturalnych? Mam kompletny m─Ötlik w g┼éowie. Do innych j─Özyk├│w jest bardzo du┼╝o ksi─ů┼╝ek, repetytorium, niestety z w┼éoskim jest bardzo trudno o materia┼éy.

4

Kup sobie repetytorium np. Edgarda i koniecznie porozwi─ůzuj wcze┼Ťniejsze arkusze maturalne! Przecie┼╝ to jest podstawa przy przygotowaniach do matury z ka┼╝dego przedmiotu! tongue

5

moim marzeniem jest filologia w┼éoska. Dlatego w tym roku mam zamiar poprawi─ç w┼éoski i napisa─ç ┼éacine big_smile zobaczymy co mi z tego wyjdzie big_smile ale chwilowo jestem dobrej my┼Ťli smile) cho─ç czasami jak to ka┼╝demu, przychodz─ů tak┼╝e momenty, ┼╝e najch─Ötniej rzuci┼éabym wszystko w k─ůt.

6

S┼éuchajcie, czy istniej─ů jakie┼Ť ksi─ů┼╝ki przygotowuj─ůce do matury z w┼éoskiego? Ja ucz─Ö si─Ö j─Özyka 3 lata, ale mam W┼éocha w rodzinie, wi─Öc jestem os┼éuchana dosy─ç... No ale w tym roku ju┼╝ nie ucz─Ö si─Ö nigdzie i musz─Ö popracowa─ç sama, wszystko sobie przypomnie─ç... no i przyda┼éyby si─Ö jakie┼Ť przyk┼éadowe zadania, poza arkuszami z zesz┼éych lat.

7

Ja kupiłam kilka na allegro wink