logo słówka

#1 2012-09-01 01:09:08

Shariana
Pisarz

Repetytoria

W tym roku idę do liceum i zastanawiam się już, co zdawać na maturze... Na 100% będę zdawać angielski, problemem jest jednak drugi język. W szkole zawsze miałam niemiecki, a obecnie, po 9 latach nauki, nie jestem na zbyt dobrym poziomie (z różnych przyczyn). Przede wszystkim brakuje mi serca do tego języka i nie potrafię się zmusić do porządnej nauki, stąd pomysł, żeby zdawać na maturze włoski. Uczę się go od ponad roku i jestem na poziomie podstawowym.
Czy takie posunięcie ma sens? A przede wszystkim - czy są materiały (myślę tu głównie o takich kupnych - książki, ćwiczenia itd.) przygotowujące do matury z tego języka?

#2 2012-10-12 14:06:12

Chimek
Aktywny użytkownik

Re: Repetytoria

Jakiś czas temu na forum były poruszane podobne kwestie i z tego, co pamiętam, pojawiło się tam kilka pozycji, zdaniem innych użytkowników, wartych uwagi, jak i kilka słów na temat przygotowań do matury:
http://www.slowka.pl/forum/viewtopic.php?id=375
http://www.slowka.pl/forum/viewtopic.php?id=256
A jeżeli mogę wypowiedzieć się na ten temat, uważam, że warto spróbować, jeśli zdawanie drugiego języka jest w Twoim wypadku koniecznością. Wszystko zależy od tego, co i gdzie zamierzasz studiować. Poza tym dodatkowy język zawsze się przyda, a skoro niemiecki nie jest Ci zbyt bliski, warto by było chociaż doszlifować włoski, nawet dla samej siebie, jeśli pomysł z maturą nie powiódłby się smile
Pozdrawiam!

#3 2014-10-14 07:23:14

NETTINA1020
Użytkownik

W tym roku zamierzam zdawać maturę z języka włoskiego. Czym bliżej tym bardziej nie wiem jak się odpowiednio do niej przygotować. Co najlepiej: słownictwo, gramatyka czy może rozwiązywanie arkuszy maturalnych? Mam kompletny mętlik w głowie. Do innych języków jest bardzo dużo książek, repetytorium, niestety z włoskim jest bardzo trudno o materiały.

#4 2014-10-15 18:54:51

Versinn
Użytkownik

Kup sobie repetytorium np. Edgarda i koniecznie porozwiązuj wcześniejsze arkusze maturalne! Przecież to jest podstawa przy przygotowaniach do matury z każdego przedmiotu! tongue

#5 2014-11-10 21:22:44

howard91
Użytkownik

moim marzeniem jest filologia włoska. Dlatego w tym roku mam zamiar poprawić włoski i napisać łacine big_smile zobaczymy co mi z tego wyjdzie big_smile ale chwilowo jestem dobrej myśli smile) choć czasami jak to każdemu, przychodzą także momenty, że najchętniej rzuciłabym wszystko w kąt.

#6 2014-11-16 20:05:20

eletreele2
Użytkownik

Słuchajcie, czy istnieją jakieś książki przygotowujące do matury z włoskiego? Ja uczę się języka 3 lata, ale mam Włocha w rodzinie, więc jestem osłuchana dosyć... No ale w tym roku już nie uczę się nigdzie i muszę popracować sama, wszystko sobie przypomnieć... no i przydałyby się jakieś przykładowe zadania, poza arkuszami z zeszłych lat.

#7 2015-06-26 12:42:00

PaulinaF
Bywalec

Ja kupiłam kilka na allegro wink

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl