logo słówka

#1 2012-08-15 17:23:54

Bobek123123123
Nowy użytkownik

Proszę o pomoc

Witam!

Za jakiś rok, góra 2 lata chciałbym wyjechac (i to na dłużej) za granicę. Są dwa warianty: USA i Włochy, jednak angielskiego nie umiem, a szkoła mnie do tego języka zniechęciła, więc i nauka samodzielna nie idzie mi. Włoskiego w sumie też nie znam, ale słyszałem, że jest prostszym językiem i ma fajne brzmienie i ma sporo łaciny w sobie co dla mnie jest plusem. Jednak nie wiem od czego zacząć naukę, ile dziennie i co robic, by w rok opanowac chocby podstawy, a może i więcej. Dodac mogę to, że na 90% będę miał jakiś program (Profesor Marco 5.0 bądź coś innego). Za pomoc serdecznie dziękuje.

#2 2014-01-14 23:38:27

Ewa-pl
Nowy użytkownik

Re: Proszę o pomoc

Ja zaczęłam od przyswojenia sobie zasad gramatyki, oczywiście dość ogólnie,  następnie słuchałam codziennie lekcji w internecie: www. learnitalianpod.com  - ( na marginesie z prawej strony - CHOOSE LEVEL OR SERIES-= WYBIERZ POZIOM LUB TREŚĆ )- robiąc notatki z nowych słówek. Potem zaczęłam rozmawiać z Włochami na ICQ - pokój włoski. A potem na Skype znalazłam Włocha, który uczy się j. polskiego i tak wzajemnie sobie poprawiamy błędy w zdaniach. Także super oceniam mała książeczkę z Włoskimi tekstami - "Błyskawiczny kurs włoskiego" - Langenscheidt - za około 25 zł w MPiK - ze wszystkimi tekstami nagranymi na CD. Teksty łatwe, z życia codziennego - a do tego słowniczek. Poza tym, w Internecie można znaleźć wiele stron do nauki włoskiego- np. http://www.oneworlditaliano.com- a  także kursów audio - jak choćby - " Mówimy po włosku" - czy tym podobnych.  Zapisałam się tutaj także na lekcje na email, i codziennie dostaję zdania włoskie z tłumaczeniem i audio - także bardzo pomocne. Po roku - mogę powiedzieć, że z Włochami się już porozumiem, czego i Tobie życzę. A propos, każdy program na pewno coś daje. Ważna jest systematyczna codzienna nauka.

A oto adres do forum, gdzie znajdziesz może więcej wskazówek: http://www.wloski.ang.pl/forum/nauka-jezyka/169342

Ostatnio edytowany przez Ewa-pl (2014-01-15 00:11:48)

#3 2015-06-27 11:28:44

Ewa-pl
Nowy użytkownik

Cześć, ja tez bym chciała wyjechac do Włoch. Jak Tobie udało się tam wyjechać? ;-)

#4 2015-07-05 23:52:31

Telimena96
Nowy użytkownik

Dawno dawno temu powstał temat, ale może innym odwiedzającym do czegoś przyda się ten post...
Zaczynałam naukę włoskiego od podręczników i ćwiczeń pani Zawadzkiej i moim zdaniem to bardzo dobra pozycja dla żółtodziobów. Do tego filmy włoskie i jesteśmy na dobrej drodze. smile)

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl