Temat: Prosz─Ö o pomoc

Witam!

Za jaki┼Ť rok, g├│ra 2 lata chcia┼ébym wyjechac (i to na d┼éu┼╝ej) za granic─Ö. S─ů dwa warianty: USA i W┼éochy, jednak angielskiego nie umiem, a szko┼éa mnie do tego j─Özyka zniech─Öci┼éa, wi─Öc i nauka samodzielna nie idzie mi. W┼éoskiego w sumie te┼╝ nie znam, ale s┼éysza┼éem, ┼╝e jest prostszym j─Özykiem i ma fajne brzmienie i ma sporo ┼éaciny w sobie co dla mnie jest plusem. Jednak nie wiem od czego zacz─ů─ç nauk─Ö, ile dziennie i co robic, by w rok opanowac chocby podstawy, a mo┼╝e i wi─Öcej. Dodac mog─Ö to, ┼╝e na 90% b─Öd─Ö mia┼é jaki┼Ť program (Profesor Marco 5.0 b─ůd┼║ co┼Ť innego). Za pomoc serdecznie dzi─Ökuje.

2 (edytowany przez Ewa-pl 2014-01-15 00:11:48)

Odp: Prosz─Ö o pomoc

Ja zacz─Ö┼éam od przyswojenia sobie zasad gramatyki, oczywi┼Ťcie do┼Ť─ç og├│lnie,  nast─Öpnie s┼éucha┼éam codziennie lekcji w internecie: www. learnitalianpod.com  - ( na marginesie z prawej strony - CHOOSE LEVEL OR SERIES-= WYBIERZ POZIOM LUB TRE┼Ü─ć )- robi─ůc notatki z nowych s┼é├│wek. Potem zacz─Ö┼éam rozmawia─ç z W┼éochami na ICQ - pok├│j w┼éoski. A potem na Skype znalaz┼éam W┼éocha, kt├│ry uczy si─Ö j. polskiego i tak wzajemnie sobie poprawiamy b┼é─Ödy w zdaniach. Tak┼╝e super oceniam ma┼éa ksi─ů┼╝eczk─Ö z W┼éoskimi tekstami - "B┼éyskawiczny kurs w┼éoskiego" - Langenscheidt - za oko┼éo 25 z┼é w MPiK - ze wszystkimi tekstami nagranymi na CD. Teksty ┼éatwe, z ┼╝ycia codziennego - a do tego s┼éowniczek. Poza tym, w Internecie mo┼╝na znale┼║─ç wiele stron do nauki w┼éoskiego- np. http://www.oneworlditaliano.com- a  tak┼╝e kurs├│w audio - jak cho─çby - " M├│wimy po w┼éosku" - czy tym podobnych.  Zapisa┼éam si─Ö tutaj tak┼╝e na lekcje na email, i codziennie dostaj─Ö zdania w┼éoskie z t┼éumaczeniem i audio - tak┼╝e bardzo pomocne. Po roku - mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e z W┼éochami si─Ö ju┼╝ porozumiem, czego i Tobie ┼╝ycz─Ö. A propos, ka┼╝dy program na pewno co┼Ť daje. Wa┼╝na jest systematyczna codzienna nauka.

A oto adres do forum, gdzie znajdziesz mo┼╝e wi─Öcej wskaz├│wek: http://www.wloski.ang.pl/forum/nauka-jezyka/169342

3

Cze┼Ť─ç, ja tez bym chcia┼éa wyjechac do W┼éoch. Jak Tobie uda┼éo si─Ö tam wyjecha─ç? ;-)

4

Dawno dawno temu powsta┼é temat, ale mo┼╝e innym odwiedzaj─ůcym do czego┼Ť przyda si─Ö ten post...
Zaczyna┼éam nauk─Ö w┼éoskiego od podr─Öcznik├│w i ─çwicze┼ä pani Zawadzkiej i moim zdaniem to bardzo dobra pozycja dla ┼╝├│┼étodziob├│w. Do tego filmy w┼éoskie i jeste┼Ťmy na dobrej drodze. smile)