26

Odp: Z czym kojarzy si─Ö wam Hiszpania

z Davidem Villa.

27

z moim przyszłym zięciem.

28

Niezbyt oryginalnie: s┼éo┼äce, paella, wino, pla┼╝a, Dal├ş i Bu├▒uel smile

29

Hiszpania jest pi─Ökna, to kraj w kt├│rym m├│g┼ébym zamieszka─ç, gdyby nie kryzys - najch─Ötniej w Barcelonie albo w Madrycie. Ci─Ö┼╝ko powiedzie─ç w kilku s┼éowach z czym kojarzy si─Ö Hiszpania. Z pewno┼Ťci─ů z pi─Öknym po┼éudniowym wybrze┼╝em i piaszczystymi pla┼╝ami w Lloret de mar. Z drugiej strony jestem zauroczony Wyspami Kanaryjskimi, w szczeg├│lno┼Ťci Gran Canari─ů.
Hiszpania to także piękne kobiety oraz wspaniała kuchnia - warto spróbować smile

30

Mi si─Ö kojarzy przede wszystkim z rado┼Ťci─ů. Hiszpa┼äska natura rado┼Ťci no i dobra kawa ( leche con leche)

31

Traveler napisał/a:

Hiszpania jest pi─Ökna, to kraj w kt├│rym m├│g┼ébym zamieszka─ç, gdyby nie kryzys - najch─Ötniej w Barcelonie albo w Madrycie. Ci─Ö┼╝ko powiedzie─ç w kilku s┼éowach z czym kojarzy si─Ö Hiszpania. Z pewno┼Ťci─ů z pi─Öknym po┼éudniowym wybrze┼╝em i piaszczystymi pla┼╝ami w Lloret de mar. Z drugiej strony jestem zauroczony Wyspami Kanaryjskimi, w szczeg├│lno┼Ťci Gran Canari─ů.
Hiszpania to także piękne kobiety oraz wspaniała kuchnia - warto spróbować smile

To prawda kryzys jest ogromny. Pi─Ökne kobiety i przystojni m─Ö┼╝czy┼║ni :-)
Pomimo kryzysu ludzie s─ů bardzo otwarci i rado┼Ťni.

32

Z ciekawym kinem. Z Almodovarem.
I z sepleni─ůcymi g┼éoskami tongue

P.S. Witam wszystkich. Czy kto┼Ť jeszcze bywa na tym forum?

33

Czasami.

34

Dla mnie Hiszpania to przede wszystkim klimat. Miałem okazję być nie tylko w Hiszpanii (kontynentalnej i na wyspach Kanaryjskich, z których najbardziej spodobała mi się Gran Canaria w Hiszpanii), ale także na Kubie, która tak bardzo mnie urzekła, że zastanawiam się jak zgromadzić budżet, żeby tam wrócić.

Oczywi┼Ťcie je┼Ťli chodzi o hiszpa┼äskie potrawy, to przede wszystkim paella smile.

35

Fc Barcelona, Picasso, tapas, Gaudi, ciepło, plaża, sangria

36

Z ta┼äcem, z latem i ciep┼éem, sjest─ů, z Real Madryt, z FC Barcelona. Hiszpania kojarzy mi si─Ö przede wszystkim z otwartymi lud┼║mi, s┼éo┼äcem oraz ciep┼éymi kolorami takimi jak: czerwony, ┼╝├│┼éty czy pomara┼äczowy. Z d┼éugimi i piaszczystymi pla┼╝ami, ciep┼éym morzem, s┼éo┼äcem, melodyjnym j─Özykiem.

37

Z ciekaw─ů histori─ů, wyprawami konkwistador├│w, moim ulubionym Deportivo La Coruna i ┼Ťwietnymi winami smile

38

z oliwkami, gor─ůcym s┼éo┼äcem, u┼Ťmiechem, mas─ů turyst├│w, jazgotem, wszechobecn─ů wieczn─ů siest─ů, paell─ů, s┼éodkimi churros w gor─ůcej czekoladzie tortill─ů i pi┼ék─ů no┼╝n─ů. i z kolorem ┼╝├│┼étym, nie wiem dlaczego, ale to jedno z pierwszych skojarze┼ä big_smile

39

Pisze Neko, Sugar mo┼╝e dopisze p├│┼║niej:
Przede wszystkim z dobr─ů zabaw─ů, wolniejszym tempem ┼╝ycia i cieszeniem si─Ö nim. No i, ten... z ''Hetali─ů'', je┼Ťli kto┼Ť wie, o czym m├│wi─Ö. wink

40

Najlepsze wakacje spędzone w Barcelonie, wspaniałe plaże, ciepłe morze. No i kuchnia - paella to jedno z moich ulubionych dań. Chętnie wrócę do Hiszpanii.

41

Oj taki temat, ┼╝e a┼╝ si─Ö rozmarzy┼éem : ) Mi si─Ö ten kraj Hiszpania kojarzy z moj─ů tak─ů kole┼╝ank─ů hiszpank─ů kojarzy z kt├│ra kr─Öci┼éem troch─Ö jak by┼éem w┼éa┼Ťnie tam jeszcze w pracy ; ) Bardzo mi┼éo wspominam ten okres w┼éa┼Ťnie gdzie mia┼éem okazj─Ö pozna─ç tylu znakomitych ludzi. Hiszpania mi si─Ö kojarzy jeszcze ze szcz─Ö┼Ťciem oraz z pogodnymi lud┼║mi

42

Mi to Hiszpania najbardziej si─Ö kojarzy z czerwonym kolorem oraz po prostu ognistym temperamentem. Jeszcze bardzo mi si─Ö kojarzy w┼éa┼Ťnie z takimi zespo┼éami jak Barcelona a tak┼╝e Real Madryt, kt├│re moim zdaniem jakby si─Ö je po┼é─ůczy┼éo to s─ů najbogatsze na ┼Ťwiecie

43

Te┼╝ jako tako mi si─Ö Hiszpania kojarzy z Barcelon─ů i jeszcze bardziej z gran derbi, kt├│re jest po prostu niesamowite. Wtedy graj─ů 2 najlepsze i najbardziej dziane kluby na ┼Ťwiecie. Hiszpania jeszcze dobrze mi si─Ö kojarzy w┼éa┼Ťnie z tym, ┼╝e tam jest tak ciep┼éo i po prostu z tym, ze od nas z Polski si─Ö drogo p┼éaci tam za tamte hotele

44

Mi ta Hiszpania si─Ö z tym kojarzy, ┼╝e po prostu jak si─Ö tam kto┼Ť wybiera na wakacje jaki┼Ť obcokrajowiec to musi si─Ö bardzo mocno liczy─ç z kosztami bo tam s─ů najdro┼╝sze wakacje : DD Ten kraj mi si─Ö kojarzy z tym, ┼╝e tam ludzie s─ů bardziej pogodni a kobiety nie s─ů takie skryte tylko bardziej bezpo┼Ťredine.

45

Mi Hiszpania kojarzy si─Ö bardziej z historycznymi terminami: Wielk─ů Armad─ů Hiszpa┼äsk─ů, odkryciami geograficznymi, rekonkwist─ů, Wizygotami oraz silnymi tendencjami autonomicznymi. Wiem, ┼╝e to do┼Ť─ç nietypowe skojarzenia big_smile

46

Z czym kojarzy si─Ö Pa┼ästwu Hiszpania? S┼éo┼äce, morze, piasek i wakacje. Ludzie s─ů u┼Ťmiechni─Öci i zrelaksowani, prowadz─ů aktywne ┼╝ycie towarzyskie i maj─ů inny rytm dnia. Czy to wp┼éywa na ich spos├│b komunikowania si─Ö? Czy to tylko wakacyjne wspomnienia turyst├│w z r├│┼╝nych zak─ůtk├│w ┼Ťwiata? C├│┼╝, ┼╝eby odpowiedzie─ç na to pytanie, nawi─ů┼╝emy do badania przeprowadzonego przez Lewis Mitchell z Uniwersytetu Adelaida.

http://szkolajezykowawsl.pl/czy-nasz-je ÔÇŽ negatywny/

47

Kojarzy mi si─Ö zawsze Hiszpania z tym, ┼╝e tam bardzo dobrze graj─ů w pi┼ék─Ö no┼╝n─ů i s─ů 2 takie ┼Ťwietne kluby - chyba w┼éa┼Ťnie najlepsze w europie jakim s─ů po prostu Barcelona a tak┼╝e ten Real Madryt. Zdecydowanie rz─ůdz─ů i dziel─ů w Europie a ostatnie gran derbi by┼éy super.

48

corrida i słońce.

49

Corrida : ) o tak mi si─Ö te┼╝ z tym kojarzy Hiszpania..Chocia┼╝ najbardziej mi si─Ö kojarzy z tym, ┼╝e Hiszpania jest taka gor─ůca i nie wiem czemu ale ta Hiszpania mi si─Ö kojarzy z moj─ů ulubion─ů aktork─ů jak─ů jest w┼éa┼Ťnie Penelope Cruz - Hiszpania gor─ůca jak ona hahah : )

50

Taa bardzo fajna aktoreczka i mi┼éo mi si─Ö j─ů te┼╝ ogl─ůda w┼éa┼Ťnie na ekranie szczeg├│lnie moim 50 calowym hahah : D jeszcze z Hiszpani─ů mi si─Ö kojarzy dos┼éownie ikona realu Madryt jak─ů jest w┼éa┼Ťnie po prostu bramkarz tego klubu a mianowicie Iker Casillas. Zdecydowanie tylko z nim mi si─Ö kojarzy akurat ta Hiszpania