Temat: Filmy włoskie

Witajcie ! smile

Przed chwil─ů obejrza┼éam film "Genua. W┼éoskie lato." Bardzo mi si─Ö spodoba┼é, a szczeg├│lnie to, ┼╝e rozgrywa si─Ö we W┼éoszech, te pi─Ökne krajobrazy, W┼éosi, haha smile

st─ůd te┼╝ moja pro┼Ťba: mo┼╝ecie mi poleci─ç jakie┼Ť filmy w┼éoskie ? mog─ů by─ç obyczajowe, dramaty lub jakie┼Ť inne..

mam po prostu do┼Ť─ç tych wszystkich ameryka┼äskich film├│w..

2

Odp: Filmy włoskie

Ja ostatnio widziałem 3 ładne filmy: "Non ho paura" ; L'Ultimo baccio" oraz "Malena". Polecam.

3

ciao!
polecam tak┼╝e:  "l'uomo che ama" oraz "la finestra di fronte".

4

oczywiscie wlochy i wlosi ale nie sa tacy mili na jakich wygladaja, he he wiem bo jestem tutaj juz troche czasu

5

Hej polecam wam ┼Ťwietny film (w oparciu zreszt─ů o ksi─ů┼╝k─Ö) ho bisognio di te

6

i jeszcze "Cinema paradiso",  "Nieznajoma"... - w┼éoskie filmy nie s─ů ┼éatwe - s─ů bardzo wymagaj─ůce - zw┼éaszcza Tornatore ale to chyba dlatego s─ů tak wspania┼ée - pozdrawiam!

7

a i jeszcze niekoniecznie w┼éoski ale wspania┼éy kt├│ry w j─Özyku w┼éoskim ogl─ůda┼éam  - "Niebo" Kie┼Ťlowskiego

8

oczyiscie wspomniana "Malena" oraz "non ti muovere" czyli po polsku "Nami─Ötno┼Ť─ç" z Penelope Cruz smile

9

Polecam "Cinema Paradiso" Giuseppe Tornatore.

10

Mi si─Ö podoba┼éy Ragazza del Charleston, Sotto il sole di Roma i Salto nel vuoto. Gor─ůco plecam. smile

11

a znacie jakies fajne włoskie seriale?? i ewentualnie na jakiej stronie internetowej mozna je ogladnac:)

12

kefrin_n napisał/a:

a znacie jakies fajne włoskie seriale?? i ewentualnie na jakiej stronie internetowej mozna je ogladnac:)

nikt nie zna wloskich seriali??
ani strony na ktorej mozna ogladac online cokolwiek po wlosku? smile

13

Prosz─Ö bardzo:
http://www.rai.tv/dl/RaiTV/programmi/me ÔÇŽ 4.html?p=1

Co do seriali, to naprawd─Ö nie znam. Polskich te┼╝...

14

Fajny film jest, kt├│ry mo┼╝na obejrze─ç na yt, co prawda w 8 cz─Ö┼Ťciach, ale ca┼ékiem fajny smile

http://www.youtube.com/watch?v=2V7lXdYv39Y tu jest pierwsza cz─Ö┼Ť─ç, nast─Öpnie nietrudno znale┼║─ç smile

15

Anashua napisał/a:

Fajny film jest, kt├│ry mo┼╝na obejrze─ç na yt, co prawda w 8 cz─Ö┼Ťciach, ale ca┼ékiem fajny smile

http://www.youtube.com/watch?v=2V7lXdYv39Y tu jest pierwsza cz─Ö┼Ť─ç, nast─Öpnie nietrudno znale┼║─ç smile

Bardzo fajny ale to 2 czesc ,jaki ma tytul pierwsza?

16

Ja kiedy┼Ť ogl─ůda┼éam bardzo fajny dokument o Mussolinim, g┼é├│wnie chodzi┼éo o II wojn─Ö ┼Ťwiatow─ů. Nie pami─Ötam jednak nazwy filmu. A nie wiecie czy w┼éosi maj─ů jakie┼Ť kino akcji?

17

nienawidzę włoskich filmów tylko polskie i amerykańskie

18

Gor─ůco polecam film Scusa ma ti chiamo amore (Wybacz, ale b─Öd─Ö ci m├│wi┼éa skarbie)... ┼Ťwietny film, kt├│ry w pi─Ökny spos├│b przedstawia W┼éochy, urok W┼éoch, a do tego pi─Ökn─ů histori─Ö mi┼éosn─ů.... Kontynuacj─ů tego filmu jest jego druga cz─Ö┼Ť─ç: Scusa ma ti voglio sposare (Wybacz, ale chce si─Ö z tob─ů o┼╝eni─ç).

Świetny film :-D

19

Wpisuj sobie w przegl─ůdark─Ö w┼éoskie filmy to ci wyskoczy ich bardzo du┼╝o. Nie ma co poleca─ç, bierz wszystko jak leci.

20

Polecam http://iloveitalianmovies.com/ po angielsku, ale ta kobitka chyba obejrzała wszystko co nakręcili po włosku, fenomen!!

(www.wloskielove.wordpress.com)

21

Tornatore w ubiegłym roku pokazał swój najnowszy film - Koneser

Ukryte pragnienia - polecam szczerze - muzyka, klimat i aktorstwo - uczta kinomana

22

ho bisognio di te, nie wiem czy ju┼╝ kto┼Ť poleca┼é ten film ale on jest po prostu rewelacyjny i chyba nawet jeszcze lepszy od ksi─ů┼╝ki. Warto to obejrze─ç a najlepiej z jak─ů┼Ť druga osob─ů ja to ogl─ůda┼éem z moj─ů dziewczyn─ů i znakomicie nam si─Ö ten film podoba┼é.

23

Cinema Paradiso jest to m├│j w┼éa┼Ťnie ulubiony film w┼éoski i zdecydowanie najlepszy chyba nie ma tutaj ┼╝adnego lepszego. Moim zdaniem warto go sobie obejrze─ç je┼Ťli kto┼Ť tak naprawd─Ö lubi te filmy prosto z Itali..S─ů naprawd─Ö pi─Ökne i warto je ogl─ůda─ç dalej i tylko z jaki┼Ť legalnych ┼║r├│de┼é, chyba to jest prosta sprawa xp

24

Malena z 2000r albo La Grande Belezza ca┼ékiem ┼Ťwie┼╝y z 2013 roku , dobry krymina┼é La Migliore offerta. W┼éoski klasyk La vita e bella, Guido daje po garach. La mafia uccide solo d'estete ale widzia┼éem kilka lat temu we w┼éoskiej wersji j─Özykowej - nie wszystko by┼éo jasne.

25

Ja to klasycznie chyba pierwszy film co obejrza┼éam teraz z moim ch┼éopakiem u niego w domu to by┼é w┼éa┼Ťnie koneser. Bardzo mi si─Ö podoba┼é wiedzia┼é o tym dobrze, ┼╝e lubi─Ö kino w┼éoskie to specjalnie jako┼Ť si─Ö wcze┼Ťniej do tego przygotowa┼é specjalnie dla mnie. Film by┼é po prostu rewelacyjny i w dwie osoby si─Ö jeszcze lepiej ogl─ůda haa