1

Odp: Jakiego j─Özyka warto si─Ö uczy─ç?

Marta13 napisał/a:

Sadz─Ö , ┼╝e niemiecki wink .

ja mysle ze chinski... wlasnie zobaczlem nowy podrecznik do nauki chinskiego z wydawnictwa ... macmillan

M.

2

dobra znajomos─ç rosyjskiego daje du┼╝e mo┼╝liwo┼Ťci, a i staje sie coraz bardziej poszukiwana

3

Pani od ekonomi m├│wi┼éa nam ┼╝e najbardziej poszukiwani na rynku pracy s─ů znaj─ůcy j─Özyk francuski i tacy zwykle te┼╝ najwi─Öcej zarabiaj─ů. W Polsce ma┼éo komu chce si─Ö uczy─ç francuskiego poniewa┼╝ Francja le┼╝y zbyt daleko od Polski. Po drugie francuski jest j─Özykiem trudnym m.in ze wzgl─Ödu na do┼Ť─ç trudn─ů wymow─Ö.

4

bozyszczekobiet napisał/a:

mało komu chce się uczyć francuskiego ponieważ Francja leży zbyt daleko od Polski

Hehe, u┼Ťmia┼éem si─Ö smile

bozyszczekobiet napisał/a:

Po drugie francuski jest j─Özykiem trudnym m.in ze wzgl─Ödu na do┼Ť─ç trudn─ů wymow─Ö

No tak, je┼Ťli co┼Ť jest trudne, najlepiej si─Ö tego nie uczy─ç.

Mnie te argumenty nie bior─ů i ucz─Ö si─Ö francuskiego. Poza tym uwa┼╝am, ┼╝e ka┼╝dego j─Özyka warto si─Ö uczy─ç. Warto, w sensie op┼éaca si─Ö. Bo wystarczy mie─ç w tym co┼Ť j─Özyku do powiedzienia i... praca sama garnie si─Ö do ciebie.

Pozdro smile

5

Niby warto ale przeciętny polak bardziej ma chęci by nauczyć się znacznie łatwiejszego języka jakim jest np język włoski niż męczyć się z językiem francuskim . Język włoski mimo że należy do tej samej rodziny językowej co francuski jest dla polaka dużo łatwiejszy do przyswojenia.

6

Wszystko zale┼╝y te┼╝ od uzdolnie┼ä. Osoby z dobrym uchem mog─ů bez obaw zanurzy─ç si─Ö we francuskim a nawet w chi┼äskim. Powodzenia... Natomiast osoby, kt├│re chcia┼éyby znac j─Özyki bez wi─Ökszej gimnastyki j─Özyka, rzeczywi┼Ťcie niech wezm─ů si─Ö za w┼éoski i niemiecki, bo tam polski akcent tak bardzo nie przeszkadza. W ka┼╝dym razie we francuskim polski akcent czyni zdania niezrozumia┼éymi. Nie m├│wi─ůc o chi┼äskim, w kt├│rym chcia┼ébym m├│wi─ç nawet z polskim akcentem wink

7

moim zdaniem warto sie uczyc no oczywiscie anglieskiego i hiszpanskiego. no i chyba ze ktos chce to warto tez sie nauczyc francuskiego. nasz polski akcent jest troche nie praktyczny bo mi np ciezko sie wymawia francuskie slowka no i czasem ludzie mnie nie rozumia. niemiecki tez jest dobry ale tylko w europie.
u mnie w szkole modny jest chinski no i w ogole teraz do pracy ponoc tez jest przydatny wink

8

claudish napisał/a:

u mnie w szkole modny jest chinski no i w ogole teraz do pracy ponoc tez jest przydatny wink

ciekawe...
to w jakiej jestes szkole ze jest chinski?
M.

9

w liceum.

10

Ja zach─Öcam do nauki Chi┼äskiego...nie taki diabe┼é straszny jak go maluj─ů:)

11

oj, co┼Ť wida─ç, ┼╝e chi┼äski jest w modzie smile

12

tylko która wersja chińskiego?

(ja si─Ö na tym nie znam, ale wiem, ┼╝e raczej skomplikowana jest sprawa dialekt├│w i ┼╝─Ö ten j─Özyk wcale nie jest jednolity, tak jak 1,3 mld ludzi nie mo┼╝e by─ç jednolitym narodem)

13

"przeciętny polak bardziej ma chęci by nauczyć się znacznie łatwiejszego języka jakim jest np język włoski niż męczyć się z językiem francuskim"

A to dobre smile Zapewniam, ┼╝e w┼éoski jest sto razy trudniejszy od francuskiego. Oczywi┼Ťcie o ile uczymy si─Ö tych j─Özyk├│w na poziomie zaawansowanym, bo wymowa- faktycznie w┼éoska to ┼éatwizna, ale gramatyka, w por├│wnaniu z francusk─ů, tak os┼éawion─ů jako strasznie trudna, to dopiero horror!!

Ja osobi┼Ťcie zach─Öcam do francuskiego, jest ┼Ťliczny i tak bogaty!! Ach i och smile

14

ale wam si─Ö uczy─ç nie chce niech kto┼Ť z was powie po arabsku czy po francusku kocham ci─Ö...;]

15

bajkaplecak napisał/a:

A to dobre smile Zapewniam, ┼╝e w┼éoski jest sto razy trudniejszy od francuskiego. Oczywi┼Ťcie o ile uczymy si─Ö tych j─Özyk├│w na poziomie zaawansowanym, bo wymowa- faktycznie w┼éoska to ┼éatwizna, ale gramatyka, w por├│wnaniu z francusk─ů, tak os┼éawion─ů jako strasznie trudna, to dopiero horror!!

Moim zdaniem jest dok┼éadnie odwrotnie, francuski jest najtrudniejszym z j─Özyk├│w,kt├│rych si─Ö uczy┼éem. Z angielskim, niemieckim, w┼éoskim i hiszpa┼äskim nie ma co por├│wnywa─ç. Francuski sprawia mi najwi─Öksze problemy,wymowa i pisownia to tragedia. Gramatyka w┼éoskiego wcale nie jest taka strasznie trudna, por├│wnania z gramatyk─ů francuskiego jeszcze nie mam, bo dopiero zacz─Ö┼éem uczy─ç si─Ö francuskiego i na razie robi─Ö s┼é├│wka.

missmadelanna napisał/a:

ale wam si─Ö uczy─ç nie chce niech kto┼Ť z was powie po arabsku czy po francusku kocham ci─Ö..

Twoje stwierdzenie ,┼╝e nie chce nam si─Ö uczy─ç jest bezpodstawne.
kocham ci─Ö
po francusku - Je t'aime
Je vous aime (formalne)
po arabsku -Ana behibak (kobieta do m─Ö┼╝czyzny)
Ana behibek (m─Ö┼╝czyzna do kobiety)
Ahebich (m─Ö┼╝czyzna do kobiety)
Ahebik (kobieta do m─Ö┼╝czyzny)
Ana ahebik
Ib'n hebbak
Ana ba-heb-bak
Bahibak (kobieta do m─Ö┼╝czyzny)
Bahibik (m─Ö┼╝czyzna do kobiety)
Benhibak (w grupie m─Ö┼╝czyzn, kobieta do kobiety, kobieta do m─Ö┼╝czyzny)
Benhibik (m─Ö┼╝czyzna do m─Ö┼╝czyzny, kobieta do kobiety)
Benhibkom (m─Ö┼╝czyzna do m─Ö┼╝czyzny, kobieta do kobiety, kobieta do grupy m─Ö┼╝czyzn)
Nhebuk (u┼╝ywany do kogo┼Ť wa┼╝nego)

16

Angielski przez niekt├│rych pracodawc├│w nie jest ju┼╝ uwa┼╝any za j─Özyk obcy, tylko za konieczno┼Ť─ç. A co do gramatyki w┼éoskiej, to faktycznie podstawy nie s─ů trudne, ale jak si─Ö dojdzie do na prawd─Ö zaawansowanego poziomu, to mog─ů by─ç ma┼ée k┼éopoty, chocia┼╝ oczywi┼Ťcie wszystko jest do przej┼Ťcia.
S┼éysza┼éam, ┼╝e w┼éa┼Ťnie rosyjski wraca do ┼éask.

17

FrOZeN napisał/a:

Angielski przez niekt├│rych pracodawc├│w nie jest ju┼╝ uwa┼╝any za j─Özyk obcy, tylko za konieczno┼Ť─ç. A co do gramatyki w┼éoskiej, to faktycznie podstawy nie s─ů trudne, ale jak si─Ö dojdzie do na prawd─Ö zaawansowanego poziomu, to mog─ů by─ç ma┼ée k┼éopoty, chocia┼╝ oczywi┼Ťcie wszystko jest do przej┼Ťcia.
S┼éysza┼éam, ┼╝e w┼éa┼Ťnie rosyjski wraca do ┼éask.

S─ů te┼╝ tacy pracodawcy , u kt├│rych w pracy pos┼éuguje si─Ö tylko angielskim. Fakt jest taki ,┼╝e angielski jest najbardziej rozpowszechnionym j─Özykiem na ┼Ťwiecie i jego znajomo┼Ť─ç jest nie tylko przydatna,ale wr─Öcz niezb─Ödna.
S┼éysza┼ée┼Ť ,┼╝e rosyjski wraca do ┼éask, kto┼Ť inny ,┼╝e chi┼äski jest obecnie popularny. Zapotrzebowanie na znajomo┼Ť─ç j─Özyk├│w obcych wynika po prostu z kontakt├│w handlowych polskich firm. Je┼Ťli jaka┼Ť firma eksportuje towar albo dzia┼éa na Zachodzie to potrzebuje pracownik├│w, ze znajomo┼Ťci─ů niemieckiego,w┼éoskiego albo francuskiego itp. , je┼Ťli dzia┼éa na Wschodzie rosyjskiego albo chi┼äskiego.
PS. Tak naprawd─Ö to popularno┼Ť─ç rosyjskiego w por├│wnaniu z angielskim jest niewielka, a chi┼äskiego znikoma.