Temat: hiszpańskie piosenki

jak widzia┼éam jest w─ůtek o piosenkach niemieckich i rzeczywi┼Ťcie ┼éatwiej jest si─Ö uczy─ç s┼é├│wek z piosenek czy kto┼Ť umie poleci─ç hiszpa┼äskie piosenki?

2

Odp: hiszpańskie piosenki

Pierwsze co mi przychodzi na my┼Ťl to Marquess. Poszukaj piosenek od takich wykonawc├│w jak Loona, Sash - Ecuador i La primavera, Buena Vista Social Club, Carlos Vives, Celia Cruz, Paola, Lorca, 3+2, Jos├ę Feliciano, Don Omar, Carlos Baute, Chayenne, Conchita Bautista- Ser├í el amor, Amaral [ znany z singla El Universo Sobre Mi].
Porozgladaj si─Ö r├│wnie┼╝ na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria: ÔÇŽ y_muzyczne i powybieraj jakie┼Ť hiszpa┼äskie piosenki kt├│re wpadaj─ů w ucho.
Miłej nauki! wink

3

Nauka hiszpanskiego z piosenek to naprawde dobry pomys┼é, ja tak zaczyna┼éam i dobrze to wspominam, ale pomysl o tym jakiego hiszpanskiego chcesz sie uczysz- tego wlasciwego z Hiszpanii lub latynoskiego z Ameryk pd i do tego dobieraj wykonawc├│w. Z g├│ry moge powiedziec ze Marquess to tragiczny pomys┼é bo w ich piosenkach a┼╝ roi sie od wszelkiego rodzaju b┼é─Öd├│w!!Ale polecam Juanesa- jego posenki s─ů prze┼Ťliczne!!Je┼Ťli interesuje cie muzyka hiszpanska pos┼éuchaj La quinta estaci├│n i El sueno del morfeo. Teksty ich piosenek ┼Ťwietnie sie nadaj─ů do t┼émaczenia!!

4

Ja polecam zespól Aventura;) słucham ich już od dłuższego czasu i naprawde mój hiszpański jest już o wiele lepszy:)

5

Polecam Manu Chao, ┼Ťpiewa w kilku j─Özykach ale du┼╝o piosenek ma w j─Özyku hiszpa┼äskim.

6

Rebelde, jedna z płyt nelly furtado też może być. O ile nie ma błedów tak jak niby w przypadku marquessa.

7

david bisbal, paulina rubio, david bustamante, i inni z programu operacion triunfo

8

tutaj znajdziesz wiele piosenek wraz z tłumaczeniem:
http://hiszpanski.crib.pl/teksty-piosen ÔÇŽ kiego.html

9

Najlepiej zacz─ů─ç od tych kt├│rych nie spos├│b nie zna─ç, jak: Oye como va- santana, Bailamos, Alejandro fernandez - Eres, desperado, corazon espinado itp.Julio iglesias ┼Ťpiewa do┼Ť─ç zrozumianle i wyra┼║nie

10

Ja s┼éucham Malu, La oreja de Van Gogh, El canto del loco, Mago de Oz... by┼é czas, ┼╝e nie s┼éucha┼éam ┼╝adnej innej muzyki tylko hiszpa┼äsk─ů smile

11

Polacem Bebe, Manu Chao i Estopa smile

12

Rebelde!!!!!!!!!
Anahi!!!!!!!!
Dulce Maria!!!!!!11
Maite Perroni!!!!!!!1
Christopher Uckerman!!!!!!
Christian Chavez!!!!!!!!!!11
Alfonso Herrera!!!!!!!!!!!!!!111

13

Enrique Iglesias te┼╝ ┼Ťpiewa zrozumiale

14

Ja kiedy uczyłam się hiszpańskiego słuchałam Shakiry i Enrique Iglesiasa. Shakira "Poco a poco". Fajna i zrozumiała. smile

15

znacie mo┼╝e jakie┼Ť zespo┼éy albo wykonawc├│w graj─ůcych rock,rock alternative.mo┼╝e by─ç te┼╝ indie?

m clan

17

polecam Lhasa de Sela!! lub Amparanoia

18

Zdecydowanie polecam wszystkim stron─Ö http://www.iberiarecords.com/ - tam znajdziecie teksty piosenek niekt├│rych zespo┼é├│w hiszpa┼äskich oraz mozliwo┼Ť─ç ich przes┼éuchania, s─ů to zazwyczaj piosenki z najnowszych (wydanych w polsce p┼éyt hiszpa┼äskich zespo┼é├│w, czyli np. Jaleo Real, Giulia y Los Tellarini (czyli zesp├│┼é znany z piosenki Barcelona z filmu Woodego Allena Vicky Cristina Barcelona).

Poza tym rzeczywi┼Ťcie polecam Manu Chao - swietny wykonawca, cho─ç sama jestem fank─ů zespo┼éu Go Lem System - nagrali wraz Manu Chao now─ů wersj─Ö jego piosenki pt. Me llaman calle, tu przesy┼éam ch─Ötnym link: http://www.youtube.com/watch?v=4vPFH_kXEok. Niestety Go Lem system nie maj─ů w┼éasnej p┼éyty - ich piosenka jest np. na sk┼éadance Weekend in Barcelona (polecam).

Je┼╝eli chodzi o nowa p┼éyt─Ö Jaleo Real "Plaza Pichon" ma do┼é─ůczon─ů ksi─ů┼╝eczk─Ö z tekstami piosenek - p┼éyty jeszcze nie zd─ů┼╝y┼éam przes┼éucha─ç, tylko kilka piosenek, ale dobrze si─Ö zapowiada.

19

Dla wszystkich zainteresowanych muzyk─ů hiszpa┼äsk─ů:

Lagartija Nick w Warszawie - 7 pa┼║dziernika w Hybrydach

W ramach cyklu ROCKODROM Klub Hybrydy i Instytut Cervantesa (www.cervantes.pl) w Warszawie zapraszaj─ů na jedyny w Polsce koncert Lagartija Nick, jednej z najbardziej emblematycznych grup indie-rockowych z Hiszpanii. W Warszawie zaprezentuj─ů sw├│j ostatni album ÔÇ×Las marcas de mi larga duraci├│nÔÇŁ.

Bilety w cenie 20 z┼é do nabycia: Eventim.pl, Ticketstore.pl, Shortcut.pl, biuro Klubu Proxima, ul. ┼╗wirki i Wigury 99a oraz biuro Fundacji UV ul. Krakowskie Przedmie┼Ťcie 24 p. 109.

20

ja jestem fanka  Daddy Yankee ,

z takich co slucham mniej to  Cristian Castro, enrique iglesias,shakira,anahi,dulce maria,juanes,

21

Ostatnio uda┼éo mi si─Ö natkn─ů─ç na tak─ů piosenke hiszpa┼äsk─ů jak Lu- Por Besarte.

22

Ja słucham hiszpańskich piosenek Enrique Iglesiasa

23

Ja przes┼éuchuje Buena Vista Social Club - polecam te┼╝ film, wszystkie teksty s─ů t┼éumaczone co bardzo u┼éatwia nauk─Ö

tak┼╝e soundtracki z Amores perros i Vicky Cristina Barcelona smile

24

Aventura-Obsession

25

Jest jeszcze Macaco i Luis Fonsi smile