26

Odp: Czy ktos tu sie uczy greckiego?

Nareszcie znalaz┼éam jak─ů┼Ť szans─Ö rozwoju w nauce j─Özyka greckiego! Marzy mi si─Ö wyjazd do Grecji, jak na razie nie ma wi─Ökszych szans, ale kto wie, w przysz┼éo┼Ťci...
Sam j─Özyk jest dla mnie czym┼Ť przepi─Öknym. Kilka miesi─Öcy temu wyci─ůgn─Ö┼éam stare podr─Öczniki mojego taty, kt├│ry na studiach troch─Ö "zasmakowa┼é" tego j─Özyka, ale szczerze m├│wi─ůc, szybko si─Ö zniech─Öci┼éam i da┼éam sobie spok├│j. Jak ju┼╝ kto┼Ť wcze┼Ťniej napisa┼é, uczenie si─Ö samemu z ksi─ů┼╝ek jest trudne ze wzgl─Ödu na brak motywacji, nauczyciela, kt├│ry by zmusza┼é do post─Öp├│w. : ) Ale teraz , przegl─ůdaj─ůc wasze wpisy , postanowi┼éam sobie spr├│bowa─ç jeszcze raz z greckim i mam nadziej─Ö, ┼╝e tym razem wytrwam. : ) Mam ju┼╝ obiecan─ů ksi─ů┼╝k─Ö "Grecki w jeden miesi─ůc", ona jest bodaj┼╝e z p┼éyt─ů. Dobra jest?

Pozdrawiam. : )

27

Geisas ti kanete ? wink

28

╬ô╬Á╬╣╬▒ ¤â╬▒¤é.....(ja sas).polecam strony
www.pogrecku.blogspot.com
www.elliniko.blog.onet.pl

29

ja mam t─ů p┼éyt─Ö i w┼éa┼Ťnie zaczynam nauk─Ö ... wink

30

i jeszcze znalazlam jedna strone http://stajniaaugiasza.blogspot.com/
osobiscie znam b.dobrze j.grecki i sluze pomoca smile

31

Grecki to ┼Ťwietny j─Özyk,trudny na pocz─ůtku...a p├│┼╝niej jak z g├│rki.Pamietajcie najwazniejsze w wymowie to akcent bez poprawnego akcentu s┼é├│wka po prostu sa bledne i niezrozumiale dla Greka.Np.  woda-nepo*-akcent na ostatnia litere-Koniecznie inaczej Grek po prostu nie zrozumie .I tak niestety musimy sie pilnowac.A co gramatyki i ortografi...rany 70%Grek├│w robi b┼éedy ortograficzne.No i nie mylcie mala*ka z malako*  i  Pani   z pani* .!!!
Apropo kryzysu..hm...na Grecji polega on na ty ze niestety jedna z 3wypijanych kaw dziennie -wypije w domu:)
pozdrawiam milosnikow ellenika:)(greeklish)
powodzenia!najlepszy spos├│b by nauczyc sie greckiego?-wyjechac do Grcji:)

32

trafkaj napisał/a:

Greckim mo┼╝na si─Ö jeszcze pos┼éugiwa─ç na Cyprze wink(i nie nale┼╝y on do Grecji,wbrew temu,co niekt├│rzy s─ůdz─ů...;)
A mnie si─Ö grecki wydaje ┼éatwiejszy ni┼╝ angielski,bo jest dla mnie ┼éatwiejszy do wym├│wienia,a deklinacje czasem przypominaj─ů polskie i wiele s┼é├│w mamy wsp├│lnych.
W celu nauki greckiego mo┼╝na te┼╝ zajrze─ç na stron─Ö www.livemocha.com  Mo┼╝na pos┼éucha─ç wymowy.Mo┼╝na te┼╝ na youtube pos┼éucha─ç  greckich piosenek,np.Despina Vandi,Sakis Rouvas,Jannis Ploutarchos i inne.
Powodzenia:)

Tak.LIVEMOCHA to bdb.program do nauki bardzo wielu j─Özyk├│w,a nie do┼Ť─ç tego...to jeszcze mo┼╝na zawrze─ç wiele ciekawych znajomo┼Ťci.Nie wiem do ko┼äca dlaczego tu wskoczy┼éam,ale chyba dlatego ┼╝e mam znajomego kt├│ry mieszka w Grecji 15 lat,na ┼╝ycie nie narzeka mimo kryzysu (a mieszka w samych Atenach),za to bardzo chwali sobie kultur─Ö i ludzi tam.Wprawdzie ja obecnie g┼é├│wnie ucz─Ö si─Ö hiszpa┼äskiego,ale i ten j─Özyk mnie ciekawi coraz bardziej.Pozdrawiam.

33

Ja mieszkam w grecji od urodzenia i uczę się greckiego od 1 klasy szkoły podstawowej. tongue

34

Hej, ja r├│wnie┼╝ ucz─Ö si─Ö greckiego - po pierwsze dlatego, ┼╝e uwielbiam Grecj─Ö, a po drugie, ┼╝e mam pochodzenie greckie smile Ale szczerze m├│wi─ůc nie polecam ksi─ů┼╝ki Barbajorogos do nauki greckiego - jak dla mnie materia┼é jest w niej za bardzo wymieszany, wszystko jest nie po kolei. Plusem tej ksi─ů┼╝ki s─ů dialogi wraz z przet┼éumaczonymi s┼é├│wkami wink Ja osobi┼Ťcie ucz─Ö si─Ö z greckich ksi─ů┼╝ek, ale najwi─Öcej daje oczywi┼Ťcie os┼éuchanie si─Ö z j─Özykiem na ┼╝ywo smile

Pozdrawiam, Karolina

35

Ja zawsze chcia┼éam umie─ç m├│wi─ç perfekcyjnie po grecku, dlatego ┼╝e kocham ten kraj. Szkoda tylko ┼╝e nie mam wystarczaj─ůcej ilo┼Ťci czasu by opanowa─ç ten j─Özyk sad

36

Ja sie uczylem w gimnazjum z kursu ,,Grecki w 1 miesiac" wydawnictwa PONS (takie zielone ksiazeczki z 2 wesolymi panami) oraz z Rozmowek Greckich (taka czerwona ksiazeczka), ale po pewnym czasie sfrustrowalem sie, za trudne to dla mnie było. Do nauki greckiego wrocilem kilka miesięcy temu, wykupiłem 2 ostatnie sztuki jeszcze innych rozmowek greckich (ostatnie sztuki w empiku w Arkadii w Warszawie tamtego czasu). Jedne sa wlasnie z wydawnictwa PONS, zielone.
Niestety zawieraja one male bledy ale na szczescie udaje mi sie je dostrzec i poprawic. Narazie koncowki w odmienianiu przymiotnikow przez przypadki to dla mnie ciemna strefa ale dla chcacego nic trudnego.
Do nauki polecam program SuperMemo. Ucze sie co 1-2 dni zeby utrzymac ciaglosc nauki.
W wakacje planuje wyjechac do Grecji, a w przyszlosci niewykluczone, ze przeprowade sie tam na stale.
Mam zamiar opanowac ten jezyk do perfekcji, kroczek po kroczku ide do przodu.
Pozdrawiam smile

37

jedzenie swietne, kultura i klimat, same plusy mojej ukochanej ellady:)
smile
KRETA JEST BOSKA, KOCHAM TAM BYWAC:)A GRECKI- LATWY, TYlKO TRZEBA SYSTEMATYCZNIE SIEUCZYC,NO I najlepiej przez obcowanie z grekami:)tam juz na miejscu:)

jasas

38

Wie kto┼Ť mo┼╝e czy w Polsce mo┼╝na dosta─ç ksi─ů┼╝k─Ö epikinoniste ellinika?

39

╬ú¤ä╬Ě╬Ż ╬Ľ╬╗╬╗╬▒╬┤╬▒ ¤ä╬Á╬╗╬Á╬╣¤ë¤â╬▒╬Ż╬Á  ╬┐╬╣ ╬┤╬┐¤ů╬╗╬Á╬╣╬Á¤é!!!!!!!! ╬ö╬Á╬Ż ¤ů¤Ç╬▒¤ü¤ç╬Á╬╣ ¤ć¤ü╬▒╬│╬║╬┐ ╬│╬╣╬▒ ╬Ż╬▒ ¤Ç╬╗╬̤ü╬┐¤â╬Á╬╣¤é ¤ä╬┐ ╬Ż╬┐╬╣╬║╬╣╬┐, ╬ö╬Ľ╬Ś ╬║╬▒╬╣ ╬Ľ╬ą╬ö╬Ĺ╬á ! ╬č¤Ç╬┐╬╣╬┐¤é ╬Ş╬Á╬╗╬Á╬╣ ╬╝¤Ç╬┐¤ü╬Á╬╣ ╬Ż╬▒ ╬║╬▒¤ä¤â╬Á╬╣ ╬Á╬║╬Á╬╣ ╬│╬╣╬▒ ╬┤╬╣╬▒╬║╬┐¤Ç╬Á¤é. ╬╝╬┐╬Ż╬┐ ╬▒¤ů¤ä╬┐ ╬▒╬ż╬╣╬Â╬Á╬╣!!! ¤ç╬▒╬╣¤ü╬Á¤ä¤ë!!!!

40

Daj sobie z tym spok├│j. Grecja to bankrut, a Cypr te┼╝ nie lepszy. Bardziej b─Ödzie ci si─Ö op┼éaca┼éa nauka np. czeskiego, ale je┼Ťli jeste┼Ť pasjonatem to si─Ö ucz to zawsze plus. za to nie dostaniesz pracy, ale mo┼╝esz wiele zobaczy─ç i do┼Ťwiadczy. Grecja to pi─Ökny kraj smile

41 (edytowany przez argos 2013-07-07 12:54:28)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH UCZACYCH SIE J.GRECKIEGO-J.JEST WSPANIALY-JA OSOBISCIE KOCHAM TEN JEZYK I GRECJE.

42

Lolekako napisał/a:

jezeli chcecie pomocy z j.greckim dajcie znac...wladam swietnie tym jezykiem...mieszkam prawie 20 lat na krecie

A gdzie dokładnie?:) Mieszkałam na Krecie.

43 (edytowany przez Lolekako 2013-12-04 07:42:29)

osobiscie udzielam korepetycji tego jezyka przez skype..ale zawsze udziele pomocy na tym forum jezeli ktos ma jakies pojedyncze pytania...pozdrawiam!
Zamieszkuje w Agios Nikolaos ponad 20 lat....piekna miejscowosc smile

44

Prawda, byłam w Agios Nikolaos przez 1 dzień, bardzo spodobały mi się te.... górki, wzniesienia. I uroczy port smile

45

Studiowa┼éam grecki i korzystali┼Ťmy z naprawd─Ö wielu ksi─ů┼╝ek. Wyk┼éadowcy dawali nam przer├│┼╝ne ksera, bo idealnego podr─Öcznika niestety nie ma. Barbajorgos jest fajny, ale dla pocz─ůtkuj─ůcych smile

46

Sporo osób uczy się greckiego. smile Zebrała się nas całkiem pokaźna grupka na fejsie:
https://www.facebook.com/profile.php?id ÔÇŽ mp;fref=ts . smile

47

J─Özyk grecki bardzo mi si─Ö podoba, nie wiem czy przez brzmienie, czy przez moj─ů ogromn─ů sympati─Ö i zami┼éowanie do historii i mitologii greckiej. M├│wicie, ┼╝e bardzo trudno si─Ö go nauczy─ç samodzielnie? W Polsce nie jest przecie┼╝ zbyt popularny, prawda?

48

Jest trudno, bo ma bardzo ma┼éo podobnych s┼é├│w do j─Özyk├│w, kt├│re zazwyczaj znamy. Niewiele os├│b ma wystarczaj─ůco samozaparcia by si─Ö z tym zmierzy─ç na w┼éasn─ů r─Ök─Ö.
W Polsce jest coraz bardziej popularny, bo Grecja jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnym (w tym roku była nr 1). smile

49

Grecja, to pi─Ökny kraj, szkoda ┼╝e chyli si─Ö ku upadkowi. Mam nadziej─Ö, ze w ko┼äcu co┼Ť si─Ö zmieni w tej kwestii...

50 (edytowany przez krisotf554 2017-09-18 12:20:42)

bardzo mało jest tej nauki