Temat: Czy ktos tu sie uczy greckiego?

Widz─Ö,┼╝e grecki jest ma┼éo popularny.Ciesz─Ö si─Ö ,┼╝e ten dzia┼é wzbogaci┼é si─Ö o rozm├│wki z prawid┼éow─ů pisownia greck─ů,ZDANIA,czy PODSTAWOWE ZWROTY-pisane fonetycznie,to nieporozumienie,tylko mi mieszaj─ů w g┼éowie,jak widz─Ö s┼éowo ┼║le napisane.
Dzi─Öki za to co jest i licz─Ö na wi─Öcej:)

2

Odp: Czy ktos tu sie uczy greckiego?

Niewiem czy warto Grecja to bankrut pogr─ů┼╝ony w kryzysie

3

Od niedawna zacz─Ö┼éam uczy─ç si─Ö greckiego i potwierdzam,iz faktycznie ma┼éo jest materia┼é├│w do jego nauki.Warto uczy─ç si─Ö od pocz─ůtku "porz─ůdnie",z grecka pisowni─ů,bo inaczej mo┼╝na sobie nie┼╝le nam─ůci─ç w g┼éowie.
To,że w Grecji teraz kryzys to nie powód,by nie uczyć się języka.Przecież nie będzie trwał wiecznie.

4

A grecki jest ┼éadnym j─Özykiem, chocia┼╝ do┼Ť─ç trudnym. Tez mam problemy za znalezieniem w necie pomocy naukowych, zupe┼énie jakby nikt nie interesowa┼é si─Ö tym j─Özykiem.

5

Grecki jest ma┼éo popularnym j─Özykiem ze wzgl─Ödu na to, ze porozumie─ç si─Ö nim mo┼╝na tylko w Grecji, a znaj─ůc angielski cho─çby tylko w stopniu podstawowym tez nie b─Ödzie problemu. Grecki pozornie jest trudny. Zobaczone po praz pierwszy pismo i zapoznanie si─Ö z gramatyka przyt┼éacza, ale p├│┼║niej jest tylko lepiej smile
Dodam tylko, ze nauka tego j─Özyka tylko z ksi─ů┼╝ki jest niemo┼╝liwa, najlepiej jecha─ç i os┼éucha─ç si─Ö z j─Özykiem smile

Bardzo prosz─Ö nie wierzcie we wszystko co Wam telewizja pokazuje... Moja kuzynka mieszka tam 14 lat i wed┼éug niej ten kryzys jest rozdmuchany i tymczasowy. Ja sama je┼╝d┼╝─Ö tam od 3 lat i co roku mam bardzo dobrze p┼éatna prac─Ö... Jak dla mnie wi─Öksze bagno jest w  Polsce smile
Pozdro dla wszystkich mi┼éo┼Ťnik├│w Ellady smile

6

Ja si─Ö ucz─Ö greckiego, jest to dla mnie jeden z najtrudniejszych j─Özyk├│w.
Odmiana r├│┼╝nych cz─Ö┼Ťci mowy jest dla mnie nie do przeskoczenia.

7

Również od niedawna uczę się greckiego i też zauważyłam,że nauka koniugacji i deklinacji to będzie droga przez mękę.Na razie się nie poddaję.Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

8 (edytowany przez trafkaj 2010-06-07 15:04:32)

Greckim mo┼╝na si─Ö jeszcze pos┼éugiwa─ç na Cyprze wink(i nie nale┼╝y on do Grecji,wbrew temu,co niekt├│rzy s─ůdz─ů...;)
A mnie si─Ö grecki wydaje ┼éatwiejszy ni┼╝ angielski,bo jest dla mnie ┼éatwiejszy do wym├│wienia,a deklinacje czasem przypominaj─ů polskie i wiele s┼é├│w mamy wsp├│lnych.
W celu nauki greckiego mo┼╝na te┼╝ zajrze─ç na stron─Ö www.livemocha.com  Mo┼╝na pos┼éucha─ç wymowy.Mo┼╝na te┼╝ na youtube pos┼éucha─ç  greckich piosenek,np.Despina Vandi,Sakis Rouvas,Jannis Ploutarchos i inne.
Powodzenia:)

9

ruslanax napisał/a:

Od niedawna zaczęłam uczyć się greckiego i potwierdzam,iz faktycznie mało jest materiałów do jego nauki.

Ma┼éo? Sam "Barbajorgos" jest lepszy ni┼╝ wszystko co mo┼╝na znale┼║─ç do - dajmy na to - ukrai┼äskiego, czeskiego czy s┼éowackiego. Z kolei w sieci jest np. to: http://kypros.org/LearnGreek/, nie wspominaj─ůc ju┼╝ o materia┼éach dost─Öpnych na uz-translations.

10

Owszem, "Barbajorgos" jest ┼Ťwietny, ale to trudny podr─Öcznik do samodzielnej nauki. Nie znaczy to jednak, ┼╝e nie nale┼╝y pr├│bowa─ç smile

11

ruslanax napisał/a:

Owszem, "Barbajorgos" jest ┼Ťwietny, ale to trudny podr─Öcznik do samodzielnej nauki.

Trudny jest nie tyle podr─Öcznik, ile samodzielna nauka jako taka. Ka┼╝dego j─Özyka. Nikt nie stoi z batem i nie zmusza do nauki wi─Öc motywacji (i systematyczno┼Ťci) szybko braknie.

12

ja mieszkam juz cztery lata tutaj i ucze sie jezyka poprzez obcowanie z ludzmi. to naprawde piekny jezyk ktokolwiek rozpoczal jego nauke niech nie przestaje bo naprawde warto smile

13

do nauki greckiego polecam stronke- Filoglossia- co prawda po angielsku, ale jest swietna. No i seria Edgard jest tez dobra i po polsku.

14

Troche do nauki greckiego mo┼╝na znale┼║─ç tutaj:
greek-language.com/historyofgreek/
grecja.home.pl/ [alfabet, ciekawostki, minisłowniczek]
www.ilearngreek.com/
www.ellopos.net/elpenor/greek-language.asp
internetpolyglot.com [co do tej stronki to kto┼Ť ostrzega┼é, ┼╝e tam jest sporo b┼é─Öd├│w, tak┼╝e je┼╝eli kto┼Ť umi na tyle grecki, to mo┼╝e sprawdzi─ç]
Na youtubie mo┼╝na znale┼║─ç te┼╝ filmiki o j─Özyku greckim.

15

A mo┼╝e poczytamy po grecku? Oto gar┼Ť─ç adres├│w do greckich gazet internetowych:
http://www.kathimerini.gr/
http://www.tovima.gr/
http://www.newsit.gr/
http://www.ethnos.gr/
http://www.vita.gr/
http://www.womenonly.gr/

16

mnie greckiego uczy mama, kt├│ra kiedy┼Ť wyjecha┼éa do Grecji i tam pozna┼éa mojego tat─Ö ;d
jak dla mnie grecki jest ┼Ťwietny ;d i wgl to kocham Grecj─Ö ;D

17

greckiego uczę się od roku i powiem ze jestem bardzo zadowolona:)) jezyk jest piekny i łatwy a juz o samej Grecji to nie wspomnę jak dla mnie raj na ziemi, doslownie czuje się tam jak u siebie. Jezeli ktos czesto tam jezdzi badz ma w planach wyjechac na dluzej to fajnie jest poduczyc sie tego jezyka WARTO!! wink

18

jezeli chcecie pomocy z j.greckim dajcie znac...wladam swietnie tym jezykiem...mieszkam prawie 20 lat na krecie

19

Ja chciałambym uczyć się greckiego, ale jak narazie brakuje mi czasu. Grecki bardzo mi się podoba smile

20

Fajnie ┼╝e nareszcie znalaz┼éam fan├│w j.greckiego.Przez 5 lat uczy┼éam si─Ö tego j─Özyka przebywaj─ůc w Atenach. To jest pi─Ökny j─Özyk ! Uczy┼éam si─Ö sama korzystaj─ůc z ksi─ů┼╝ek kt├│re tam kupi┼éam. Na pocz─ůtku by┼é "Barbajorgos" ale to jest trudna ksi─ů┼╝ka je┼Ťli chodzi o ─çwiczenia gramatyczne. Z niej nauczy┼éam si─Ö czyta─ç. P├│┼║niej kupi┼éam ksi─ů┼╝k─Ö:"Epikinoniste ellinika" Jest trzy takie ksi─ů┼╝ki + po dwa zeszyty ─çwicze┼ä . Do tego mo┼╝na dokupi─ç p┼éyty CD. Fantastyczna rzecz !!!!!  W ten spos├│b zaw┼éadn─ů┼é mn─ů j.grecki. Ta nauka + rozmowy z Grekami da┼éy fajny rezultat.
Ale ju┼╝ od roku jestem w Polsce i zaczynam zapomina─ç troch─Ö to co si─Ö nauczy┼éam.  No ale znalaz┼éam teraz WAS !
I to da┼éo mi jakby motywacj─Ö do dalszej nauki.  Ch─Ötnie pogada┼éa bym  z kim┼Ť po grecku na skaype .Je┼Ťli kto┼Ť ma ochot─Ö to bardzo prosz─Ö. Szukam tak┼╝e p┼éyty DVD do nauki pisania po grecku na klawiaturze. Co┼Ť takiego jak MISTRZ KLAWIATURY u nas w Polsce. Pozdrawiam

21

Może LOLEKAKO mógłby mi pomóc??................skoro mieszka na Krecie

22

Spedzilam tegoroczne wakacje na Krecie i bardzo spodobal mi sie jezyk grecki.Chcialabym sie nuauczyc,ale czytajac wasze posty zniechecam sie bardzo.

23

Aby nauczy─ç si─Ö jakiegokolwiek j─Özyka potrzeba wiele wytrwa┼éo┼Ťci i systematyczno┼Ťci. Wiem, ┼╝e ┼éatwo si─Ö zniech─Öci─ç, ale gdy pokona si─Ö pierwsze trudno┼Ťci potem jest tylko lepiej smile

24

Jestem w trakcie nauki jezyka niderlandzkiego i zastanawiam sie czy wziac sobie jeszcze jeden jezyk na glowe to dobry pomysl.

25 (edytowany przez uasira 2011-01-12 10:42:00)

Ja r├│wnie┼╝ bardzo polecam kurs z Epikinoniste Ellinika. Mieszkaj─ůc na Cyprze w wolnym czasie korzysta┼éam z tych ksi─ů┼╝ek gdy┼╝ jako┼Ť─ç i ceny korepetycji zniech─Öci┼éy mnie do nauki z lektorem. Obecnie jestem w Polsce i chodz─Ö na kurs greckiego, kt├│ry jest tak nudny, ┼╝e chyba zn├│w wr├│c─Ö do kontynuowania ksi─ů┼╝ki :-)
Jesli kto┼Ť zna rosyjski to r├│wnie┼╝ super jest "Greczeskij bez repetitora".
Teoretycznie z repetitorem ┼éatwiej, dla mnie stanowi on jedak element demotywuj─ůcy do nauki gdy┼╝ nauczyciele rzadko dbaj─ů o atrakcyjno┼Ťc zaj─Ö─ç , co w przypadku greckiego wiele dla mnie znaczy.
Dzi─Öki za fajne linki
Pozdrawiam i powodzenia