1

Odp: holenderski i angielski w Holandii

jesli jest to krotki wyjazd to nie ma po co sie uczyc bo rzeczywiscie dorosli znaja angielski bdb, ale jesli wyjazd na dluzsza mete to polecam, mieszkalam tam 3 lata nie znalam wczesniej tego jezyka ,bylam nastawiona na ang, a na miejscu uczylam sie i porozumiewalam tylko i wylacznie po niderlandzku

2

Zgadzam si─Ö z Gaj─ů12- je┼╝eli jedziesz na kr├│tko nie ma sensu uczy─ç si─Ö j─Özyka. Oczywi┼Ťcie znajomo┼Ť─ç j─Özyka mo┼╝e si─Ö przyda─ç, mo┼╝na natkn─ů─ç si─Ö gdzie┼Ť na osoby, kt├│re nie za bardzo dobrze b─Öda m├│wi─ç po angielsku. Czyta┼éam gdzie┼Ť, ┼╝e to nie prawda tak do ko┼äca, ┼╝e 90% ludzi m├│wi tam po angieslku. W urz─Ödzie czy na uniwersytecie niderlandzki napewno si─Ö przyda.

3

Ja uwazam, iz nalezy sie uczyc j. holenderskiego jeszcze w swoim kraju, aby zrozumiec i nauczyc sie chociaz podstaw tego jezyka, wowczas dalsza nauka juz w Holandii bedzie znacznie szybsza i bardziej prosta.

4

Potwierdzam przedmowcow ale nawet jesli jedziesz zalozmy do rodziny na 4 dni to warto umiec chodziaz te podstawowe zwroty jak dzien dobry,dziekuje,przepraszam,gdzie jest......,itp. tak zeby moc sie w miare w tych podstawowych sytuacjach dogadac.
Lecz jak nastawiasz sie ze po co ci to itd. to nawet nie ma co mowic bo nauka to bedzie dla ciebie udreka.
Moze sie wydaje ze wszedzie ludzie mowia po angielsku ale uwierz mi to nie jest prawda.
                                      Pozdrawiam Simo

5

simonus w pe┼éni si─Ö z Tob─ů zgadzam.
Zawsze warto jest zna─ç chocia┼╝by podstawowe zwroty. Holendrom mo┼╝na tym sprawi─ç naprawd─Ö mi┼é─ů niespodziank─Ö (znam to w┼éasnego do┼Ťwiadczenia).  Przecie┼╝ my r├│wnie┼╝ doceniamy, kiedy obcokrajowiec stara si─Ö pozna─ç nasz j─Özyk. Je┼╝eli pope┼énia b┼é─Ödy ÔÇô delikatnie je poprawimy i pomagamy w nauce. Prawda?

6

dorota napisał/a:

Zawsze warto jest zna─ç chocia┼╝by podstawowe zwroty. Holendrom mo┼╝na tym sprawi─ç naprawd─Ö mi┼é─ů niespodziank─Ö (znam to w┼éasnego do┼Ťwiadczenia).  Przecie┼╝ my r├│wnie┼╝ doceniamy, kiedy obcokrajowiec stara si─Ö pozna─ç nasz j─Özyk. Je┼╝eli pope┼énia b┼é─Ödy ÔÇô delikatnie je poprawimy i pomagamy w nauce. Prawda?

W 100% się zgadzam i to prawda przecież nam też jest miło jak obcokrajowiec ,,próbuje;; naszego języka.
Czy nie ?

7

judi sabung online