1

Temat: Filologia włoska - italianistyka.

Czy kto┼Ť z Was studiuje italianistyk─Ö? Jak tak to gdzie i jakie s─ů Wasze wra┼╝enia?
W tym roku ko┼äcz─Ö liceum [w zasadzie to ju┼╝ za miesi─ůc...o zgrozo] i postanowi┼éam i┼Ť─ç w┼éa┼Ťnie na filologi─Ö w┼éosk─ů. Zaczynam zupe┼énie od zera, ale od czerwca do pa┼║dziernika mam ambitne plany opanowa─ç cho─ç troch─Ö podstaw gramatyki i najwa┼╝niejsze s┼éownictwo. Jestem bardzo zafascynowana tym j─Özykiem, wi─Öc mam nadziej─Ö, ┼╝e to dobry wyb├│r studi├│w smile.

2

Odp: Filologia włoska - italianistyka.

Witam serdecznie wszystkich mi┼éo┼Ťnik├│w j─Özyka w┼éoskiego.
Jestem studentk─ů Filologii W┼éoskiej na uczelni Promar International w Rzeszowie.
Moje wra┼╝enia s─ů bardzo pozytywne, wspaniali wyk┼éadowcy, kt├│rzy z niesamowit─ů cierpliwo┼Ťci─ů t┼éumacz─ů i przekazuj─ů nam swoj─ů wiedz─Ö zwi─ůzan─ů z tym j─Özykiem i krajem, przemili native speakerzy, szko┼éa bardzo fajnie przystosowana do potrzeb studenta pod wzgl─Ödem organizacyjnym. Jestem bardzo zadowolona i nie zamieni┼éabym tego kierunku na ┼╝aden inny. Dla mnie u┼éatwieniem w studiowaniu jest fakt, i┼╝ sp─Ödzi┼éam w Italii 8 lat, wi─Öc to jest ogromna pomoc i jaka┼Ť baza j─Özykowa, wi─Öc nie zaczyna┼éam od 0. Je┼╝eli s─ů to studia dzienne to nauka odbywa si─Ö od podstaw, ja studiuj─Ö zaocznie. Drugim j─Özykiem roma┼äskim do wyboru jest francuski lub hiszpa┼äski, ja wybra┼éam ten drugi, bardzo ┼éatwy i melodyjny j─Özyk, zbli┼╝ony do w┼éoskiego, mo┼╝na tak┼╝e uczy─ç si─Ö trzeciego j─Özyka obcego do wyboru.
W razie pytań, pisz proszę, udzielę każdej informacji.
Pozdrawiam,
Marina

3

Odp: Filologia włoska - italianistyka.

Ja studiuje filologie w┼éosk─ů we Wroc┼éawiu, by┼éam na pierwszym zje┼║dzie ,p├│ki co jestem pozytywnie nastawiona smile