26

Odp: Ksi─ů┼╝ki w j─Özyku angielskim

Dziwne podej┼Ťcie, nawet bardzo dziwne. Kt├│rego ju┼╝ w og├│le nie kumam i nie rozumiem. Po prostu znam lepsze sposoby co do nauki j─Özyka angielskiego. Do takich nie zaliczam czytanie ksi─ů┼╝ek. Zaliczam do nich normaln─ů tradycyjn─ů komunikacj─Ö przez komunikator internetowy Skype.

27

Czytanie ksi─ů┼╝ek albo prasy angloj─Özycznej to jeden z najlepszych spos├│b nauki j─Özyka obcego. Tylko trzeba by─ç ┼Ťwiadomym tego po jaki tytu┼é si─Ö si─Öga. Niekt├│re ksi─ů┼╝ki z kanonu literatury angielskiej s─ů pisane dosy─ç archaicznym j─Özykiem, wi─Öc mog─ů by─ç trudno┼Ťci ze zrozumieniem tre┼Ťci.

28

Skype to dobre rozwi─ůzanie, ┼╝eby po─çwiczy─ç sobie rozmawianie po angielsku, a ksi─ů┼╝ki, aby oswaja─ç si─Ö z tekstem pisanym. Nie musz─ů by─ç pisane j─Özykiem archaicznym, jest sporo wsp├│┼éczesnych ksi─ů┼╝ek do kupienia - na przyk┼éad Harry Potter i do pobrania z sieci, o czasopismach ju┼╝ nie wspominaj─ůc, bo je te┼╝ mo┼╝na przecie┼╝ wykorzysta─ç.

29

Harry Potter do czytania w j─Özyku obcym raczej nie..W Polskim si─Ö ci─Ö┼╝ko czyta┼éo bo r├│wnie┼╝ tu s─ů zawijasy j─Özykowe i te has┼éa takie typowo dla tej ksi─ů┼╝ki mugole itp itd. op┼éaca si─Ö czyta─ç takie ksi─ů┼╝ki bardziej og├│lne bez zb─Ödnego ┼╝argonu. Bo on nie jest potrzebny.

30

Dok┼éadnie! Ja ostatnio zam├│wi┼éam sobie po raz pierwszy angloj─Özyczne ksi─ů┼╝ki z wydawnictwa cztery g┼éowy - moje ulubione ksi─ů┼╝ki z dzieci┼ästwa: Ma┼éego Ksi─Öcia i Ani─Ö z Zielonego Wzg├│rza. Naprawd─Ö warto. Zupe┼énie inna metoda na nauk─Ö j─Özyka.

31

Jak ja czytam ksi─ů┼╝k─Ö po angielsku to dok┼éadnie widz─Ö to ile mi s┼é├│wek brakuj─Ö i ilu nie potrafi─Ö sad zawsze musz─Ö czyta─ç ksi─ů┼╝ki ze s┼éownikiem. Bo bez tego na pewno nic dobrego si─Ö nie dziej─Ö i na pewno bym nie potrafi┼é zrozumie─ç jaki┼Ť to innych rzeczy.

32

Wol─Ö ogl─ůda─ç filmy po angielsku ni┼╝ czyta─ç ksi─ů┼╝ki w tym j─Özyku

33

egruwunk napisał/a:

Jak ja czytam ksi─ů┼╝k─Ö po angielsku to dok┼éadnie widz─Ö to ile mi s┼é├│wek brakuj─Ö i ilu nie potrafi─Ö sad zawsze musz─Ö czyta─ç ksi─ů┼╝ki ze s┼éownikiem. Bo bez tego na pewno nic dobrego si─Ö nie dziej─Ö i na pewno bym nie potrafi┼é zrozumie─ç jaki┼Ť to innych rzeczy.

Mam tak samo strasznie mnie to dra┼╝ni jak nie znam s┼é├│wek. A niestety m├│j poziom jest taki, ┼╝e wi─Ökszo┼Ťci nie znam.

34

Ence napisał/a:

Wol─Ö ogl─ůda─ç filmy po angielsku ni┼╝ czyta─ç ksi─ů┼╝ki w tym j─Özyku

Je┼Ťli wolisz filmy - jest teraz taka fajna akcja cztery g┼éowy z helios, ┼╝e propaguj─ů ogl─ůdanie film├│w w oryginalnym j─Özyku i organizuj─ů specjalne seanse, gdzie rozdaj─ů r├│wnie┼╝ fiszki wink Chodzi o to, aby brak znajomo┼Ťci j─Özyka nie by┼é przeszkod─ů w czerpaniu przyjemno┼Ťci z ogl─ůdania angloj─Özycznych film├│w.

35

http://www.taniaksiazka.pl/new-matura-s ÔÇŽ 88758.html -> ja ucz─Ö si─Ö z tej ksi─ů┼╝ki i te┼╝ jest ok wink

36

Sprawdzali┼Ťcie ju┼╝ ofert─Ö ksi─Ögarni Aros? Maj─ů tam ciekaw─ů ofert─Ö. Mo┼╝na tam zakupi─ç naprawd─Ö tanie ksi─ů┼╝ki. Oferta jest godna uwagi. Maj─ů tam wiele ciekawych tytu┼é├│w, wi─Öc z powodzeniem ka┼╝dy mo┼╝e tam znale┼║─ç co┼Ť dla siebie.

37

Ja teraz czytam "Igrzyska ┼Ťmierci" i bardzo mi si─Ö podoba. Idealna rzecz do poduszki, niezbyt skomplikowana, a jednocze┼Ťnie ciekawa smile