1 (edytowany przez dominique144 2012-03-29 19:05:17)

Temat: Ksi─ů┼╝ki w j─Özyku angielskim

Od kilku dni zbieram si─Ö w sobie, ┼╝eby kupi─ç jak─ů┼Ť d┼éu┼╝sz─ů ksi─ů┼╝k─Ö w j─Özyku angielskich (na kr├│tkie readersy nie nie mam ju┼╝ ochoty) Mam w zwi─ůzku z tym do was pro┼Ťb─Ö. Mogliby┼Ťcie poda─ç tytu┼éy ksi─ů┼╝ek, kt├│re czytali┼Ťcie?
Co możecie mi polecić? Zastanawiałam się nad "The Vampire Diaries" albo "Dark Heart Forever" wink. Nie wiem czy to dobry wybór. Czytam nie tylko fantastykę, jestem otwarta na wszystkie gatunki ;-)

2

Odp: Ksi─ů┼╝ki w j─Özyku angielskim

Je┼╝eli chodzi o wampirze ksi─ů┼╝ki to s┼éysza┼éam, ┼╝e "Twilight" jest niez┼éy.

3 (edytowany przez KamilKuczynski 2012-03-31 16:34:02)

Ja czytam obecnie Przygody Sherlocka Holmesa. Najlepiej, ┼╝eby┼Ť czyta┼éa ksi─ů┼╝ki kt├│re:
- ci─Ö interesuj─ů
- i rozumiesz 95% czytanego tekstu
Dzi─Öki temu b─Ödziesz przyswaja┼éa sobie s┼é├│wka od 3 do 5 razy szybciej ni┼╝ normalnie. Nawet gramatyka poprawi Ci si─Ö szybciej ni┼╝ robi─ůc testy.

Pozdrawiam
Kamil Kuczyński

4

Polecam: Remembrance Day, One Child, The Dam, The Dark Horse, Wanted Dead, Twilight

5

KamilKuczynski napisał/a:

"7 zasad szybkiej nauki angielskiej wymowy".-darmowy kurs językowy. Zacznij nareszcie mówić płynnie i automatycznie po angielsku. Zacznij nareszcie mówić płynnie i automatycznie w obcym języku.

Czy m├│g┼éby┼Ť bardziej przybli┼╝y─ç zasady kursu? Ile dok┼éadnie trwa i czy rzeczywi┼Ťcie jest ca┼ékowicie bezp┼éatny? By┼ébym wdzi─Öczny smile.

6

Kurs 7 zasad kt├│ry opisuje jak sie uczy─ç j─Özyka obcego, a dok┼éadnie w wi─Ökszo┼Ťci jak m├│wi─ç trwa 7 dni. Ka┼╝dego dnia jest przysy┼éana jedna kr├│tka, warto┼Ťciowa,  lekcja. I jest on faktycznie darmowy, trzeba si─Ö zapisa─ç tylko na list─Ö.

Natomiast ju┼╝ same materia┼éy: nagrania video i mp3 s─ů p┼éatne w innym kursie. Ale nie trzeba ich kupowa─ç, aby skorzysta─ç z kursu. Jednak jest to o wiele wygodniejsze.

Promuje ten kurs, bo wywrócił moje zasady nauki dawno temu i mi bardzo pomógł.

Pozdrawiam
Kamil Kuczyński

7

Mam do sprzedania tanie ksi─ů┼╝ki w j─Özyku angielskim na razie jest ich ma┼éo na aukcji ale mam wi─Öcej wi─Öc prosz─Ö pisa─ç smile
http://allegro.pl/listing/user/listing. ÔÇŽ id=7266783

8

A ja z kolei polecam ca┼é─ů seri─Ö Harrego Pottera smile Czyta┼éa┼Ť pewnie ju┼╝ polsk─ů wersj─Ö, wi─Öc my┼Ťl─Ö, ┼╝e to b─Ödzie do┼Ť─ç ciekawe do┼Ťwiadczenie - taka konfrontacja z angielsk─ů wersj─ů. Wci─ůga! smile

9 (edytowany przez EchoEcho 2013-09-26 04:22:50)

Czytaj to, co lubisz, ale je┼Ťli szukasz ksi─ů┼╝ek napisanych do┼Ť─ç prostym j─Özykiem, to mog─Ö doradzi─ç:
- powie┼Ťci Agathy Christie
- powie┼Ťci Jane Austen (Pride and Prejudice, Sense and Sensibility)
- The Wonderful Wizard of Oz
- Animal Farm
- Hemingway - The Old Man and the Sea
- Harry Potter

Pozdrawiam,
tłumacz z angielskiego na polski

10

Jest to moim zdaniem bardzo dobra metoda na uczenie się angielskiego. No i wiele słów poznaje się również z kontekstu.
Zerknij sobie mo┼╝e do Empiku? Jest tam bardzo du┼╝y dzia┼é z ksi─ů┼╝kami obcoj─Özycznymi. R├│wnie┼╝ te najnowsze propozycje. Swego czasu kupi┼éam sobie po angielsku ca┼é─ů seri─Ö Harrego Pottera smile
Umieszczam r├│wnie┼╝ kody rabatowe do Empiku:
http://okazje.co/kod-rabatowy-empik
Naprawd─Ö warto jest skorzysta─ç poniewa┼╝ jest tam kilka dobrych zni┼╝ek na ksi─ů┼╝ki do sklepu internetowego. Oczywi┼Ťcie warto jest cz─Östo zagl─ůda─ç poniewa┼╝ co najciekawsze propozycje pojawiaj─ů si─Ö i znikaj─ů.

11

Cz─Östo w ksi─Ögarniach taniej ksi─ů┼╝ki mo┼╝na upolowa─ç tanie ksi─ů┼╝ki angloj─Özyczne. Bardzo du┼╝o jest ich r├│wnie┼╝ w lumpeksach ale najcz─Ö┼Ťciej trafiaj─ů si─Ö jakie┼Ť harlequiny tongue

12

W┼éa┼Ťnie nie wiem czy empik to dobry wyb├│r bo przecie┼╝ tam mo┼╝na co┼Ť znale┼║─ç ale niestety w ca┼ékiem wysokiej cenie i cz─Östo zawy┼╝onej niestety. Mo┼╝e najpierw popytaj w┼Ťr├│d znajomych czy nie posiadaj─ů takiego czego┼Ť co by Cie zainteresowa┼éo i od nich sobie odkup.

13

bardzo dobry antykwariat online
http://www.englishbooks.pl. - ceny bardzo zr├│┼╝nicowane ,w zale┼╝no┼Ťci od stanu ksi─ů┼╝ki.Ja tam ju┼╝ kupowa┼éam i jestem bardzo zadowolona. -

14

Nie zna┼éem tej strony english books ale wielkie dzi─Öki. Faktycznie w empiku mo┼╝na co┼Ť znale┼║─ç czasem ale jest to w do┼Ť─ç du┼╝ej cenie i nie zawsze si─Ö to op┼éaca. Chyba lepie ju┼╝ kupi─ç co┼Ť u┼╝ywanego bo przecie┼╝ nie chodzi o wygl─ůd ksi─ů┼╝ki a jedynie o jej zawarto┼Ť─ç.

15

Hej;) Ja z czystym sumieniem mog─Ö poleci─ç ksi─ů┼╝ki Coelho po angieslku. Przyjemnie si─Ö czyta, ┼éatwo zrozumiec o co chodzi, je┼╝eli uczysz sie angielskiego ju┼╝ d┼éu┼╝szy czas.

16

Ja to jeszcze nie doszed┼éem do tego poziomu, ┼╝eby czyta─ç ksi─ů┼╝ki coehlo. Mo┼╝e s─ů one dla mnie jeszcze lekkie i przyjemne ale tylko w j─Özyku polskim bo do innego to jeszcze si─Ö musz─Ö troch─Ö uczy─ç. Jak ja bym mia┼é kupowa─ç to tylko zdecydowanie na jaki┼Ť aukcjach u┼╝ywane bo te nowe to niekt├│re s─ů bardzo drogie po angielsku

17

No ale je┼Ťli kupi─ç i rzuci─ç tak─ů ksi─ů┼╝k─Ö w k─ůt to po prostu nie t─Ödy droga i nie op┼éaca si─Ö tego robi─ç. Zdecydowanie lepiej to jest j─ů zam├│wi─ç i u┼╝ywa─ç chocia┼╝ mam takie pytanie jak sobie radzicie z tym jak nie widzie o co w danej ksi─ů┼╝ce chodzi w┼éa┼Ťnie w zdaniu i nawet wam cz─Östo s┼éownik nie pomaga ehh

18

Nie no jeszcze a┼╝ tak nie znam anglika, ┼╝eby czyta─ç ksi─ů┼╝ki w tym j─Özyku jak mi jeszcze ci─Ö┼╝ko si─Ö czyta niekt├│re ksi─ů┼╝ki polskie do┼Ť─ç ci─Ö┼╝ko to co dopiero z tak─ů angielsk─ů ksi─ů┼╝k─ů hihi Bym si─Ö zdecydowanie porwa┼éa z motyk─ů na s┼éo┼äce a nie tutaj o to przecie┼╝ chodzi. Ksi─ů┼╝ka mia┼éabym ca┼é─ů zrozumie─ç a nie tylko ze s┼éownikiem czyta─ç j─ů...

19

S─ů r├│┼╝ne rodzaje ksi─ů┼╝ek i nie zawsze trzeba bra─ç na pocz─ůtek wielow─ůtkowe powie┼Ťci kryminalne albo dzie┼éa pisane staro-angielszczyzn─ů wink Mo┼╝na zacz─ů─ç od prostszych opowiada┼ä skierowanych np. do dzieci i m┼éodzie┼╝y. Mo┼╝na znale┼║─ç w internecie tanie lub nawet darmowe przyk┼éady literatury angloj─Özycznej i wgra─ç sobie na tablet lub czytnik ksi─ů┼╝ek.

20

No w┼éa┼Ťnie si─Ö tak zastanawiam nad jak─ů┼Ť ksi─ů┼╝k─ů m┼éodzie┼╝ow─ů po angielsku i pytanie mam czy Harry Potter b─Ödzie dobry ? Bo przecie┼╝ to jest do┼Ť─ç d┼éugi i s┼éownictwo mo┼╝e by─ç trudne jak np Mugol..Zdecydowanie no nie wiem musicie mi co┼Ť doradzi─ç bo mam poziom anglika b1...

21

To jeszcze jak masz taki poziom to nie czytaj jeszcze ksi─ů┼╝ek bo to mo┼╝e by─ç porwanie si─Ö z motyk─ů na ksi─Ö┼╝y─ç. Wed┼éug mnie to po prostu lepiej by┼éoby powtarza─ç jakie┼Ť podstawy i no nie wiem cz─Ö┼Ťciej z kim┼Ť stara─ç si─Ö rozmawia─ç - nawet na takich czym┼Ť jak skype z obcokrajowcem : ) ja to teraz zamierzam przeczyta─ç po angielsku pottera ; d

22

posiada kto┼Ť jak─ů┼Ť fajn─ů ksi─Ögarni─Ö internetow─ů gdzie m├│g┼ébym znale┼║─ç ksi─ů┼╝ki w j─Özyku angielskim/hiszpa┼äskim w do┼Ť─ç przyst─Öpnej cenie? Nie widzi mi si─Ö p┼éaci─ç 150z┼é za jedn─ů ksi─ů┼╝k─Ö kt├│rej warto┼Ť─ç jest mniejsza o 100z┼é a w amazona bawi─ç si─Ö nie chc─Ö p├│ki co.

23

znam angielski antykwariat on line    http://www.englishbooks.pl/- ceny zr├│┼╝nicowane w zale┼╝no┼Ťci od stanu ksi─ů┼╝ki -ale zawsze taniej.Sama tam ju┼╝ kupowa┼éam i by┼éam bardzo zadowolona z transakcji

24

witam, czyli podsumuwouja─ç warto zeby ksia┼╝ki by┼éy interesuj─ůce dla Ciebie albo krotkie albo co z obrazkami albo komiksy . w ka┼╝dym razie chyba najwazniejsze jest to ┼╝eby pr├│bowa─ç czyta─ç - bo tak jak w nauce poprawnej polszczyzny wzrokowa si─Ö co┼Ť zawsze zapamieta

25

Ja uwa┼╝am, ┼╝e dobrym pomys┼éem jest czytanie angielskich ksi─ů┼╝ek, kt├│re ju┼╝ znamy w polskiej wersji j─Özykowej. Wiadomo, ┼╝e sama przyjemno┼Ť─ç czytania jest wtedy mniejsza, ale do cel├│w edukacyjnych takie podej┼Ťcie jest o wiele skuteczniejsze, tym bardziej je┼╝eli nasza znajomo┼Ť─ç j─Özyka nie jest jeszcze na zaawansowanym poziomie.