Temat: Pomoc z rozmow─ů o wybranym zawodzie... - Adwokat.

Witam smile Na lekcj─Ö j─Özyka francuskiego mam przygotowa─ç informacje dotycz─ůce wybranego przeze mnie zawodu. Do os├│b ma┼éo ambitnych nie nale┼╝─Ö, wi─Öc postanowi┼éam wybra─ç zaw├│d jakim jest adwokat. Niestety nie znam s┼é├│wek dotycz─ůcych tego zawodu , kt├│rych mog┼éabym u┼╝y─ç w swojej prezentacji. By┼éabym bardzo wdzi─Öczna gdyby kto┼Ť napisa┼é mi wymagania dotycz─ůce tego zawodu (niezb─Ödne umiej─Ötno┼Ťci) np. Il faut etre sociable. Oraz jaki┼Ť kr├│tki wst─Öp (sama mam co┼Ť takiego: En droit, l'avocat est un juriste dont ta fonction traditionnalle est de defendre ses clients, personnes physiques ou morales). Czy to jest napisane prawid┼éowo? Co jeszcze mog┼éabym dodac ? Bardzo prosz─Ö o pomoc smile by┼éoby dobrze gdyby np. umiej─Ötno┼Ťci by┼éy napisane po francusku z polskim t┼éumaczeniem, poniewa┼╝ nie jestem zaawansowana. Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö smile

2

Odp: Pomoc z rozmow─ů o wybranym zawodzie... - Adwokat.

Pierwsza polowa Twojego zdania jest OK, co do drugiej :... la fonction traditionnelle est de d├ęfendre ... .

Dodalabym, ze :

Pour être un bon avocat il faut s'exprimer avec aisance, avoir le sens de la justice et savoir convaincre (aby byc dobrym adwokatem trzeba wyslawiac sie z latfoscia, miec poczucie sprawiedliwosci i umiec przekonywac).

3

Dzi─Ökuj─Ö bardzo za pomoc wink

4

Francuski to pi─Ökny j─Özyk i nawet, kiedy piszemy o zawodzie takim jak adwokat brzmi on niezwykle poetycko i romantycznie smile