1

Temat: Sloneczna Italia co wiem to napisze.....

Piekne zabytki i dobra kuchnia.
Duzo turystow i wielki smietnik na ulicach.

2

Odp: Sloneczna Italia co wiem to napisze.....

Piękne autostrady i prawie zerowe info na pozostałych drogach,
do podr├│┼╝y samochodem przyda si─Ö gps.

3

Dla mnie mieszkanki Wloch to ona taka sloneczna nie jest:))) Ale z pozytywnych rzeczy to napisze: pyszne cappuccino i cornetto o poranku, smaczna kuchnia, mili ludzie.
Z negatywow: chaos w przepisach, obiecanki cacanki i niedotrzymywanie slowa, koniecznosc posiadania znajomosci przy ubieganiu sie o dobra prace.

4 (edytowany przez desdesdes30 2012-01-27 05:44:42)

Wlochy sa przepiekne ale jesli chcecie zwiedzic male miasteczka i nieco odludne okolice to jedzcie samochodem z gps-em na dodatek bo komunikacja miejska jest tragiczna, jedynie w duzych miastach nie polecam samochodu bo korki was zdegustuja i choc tam komunikacja dziala wlosi i tak pakuja swe tylki do samochodu by klnac godzine w korku :-)

Wlosi kochaja turyst├▓w ale jak chcecie zwiedzic jakas atrakcje to upewnijcie sie 3 razy ze bedzie dostepna ... czesto zdarza sie ze informacje na oficjalych stronach sa niezetelne dziwne i smieszne. Ja wlasnie wybieram sie za kilka dni do Mediolanu i pragne zobaczyc ostatnia wieczerze Leonarda da Vinci.......moi przyjaciele(wlosi) dzwonili do mnie z pytaniem jak to mozliwe ze niema na okreslony dzien juz wejsci├▓wek ale sa dostepne audioprzewodniki. Takie paranoje mozecie znalezc wszedzie no i ceny orientacyje sa naprawde orientacyje bo zazwyczaj o 2-3 euro drozej. Ale jesli juz dostaniecie sie tam gdzie chcieliscie to dech w piersi zapiera!
Polecam tez zwr├▓cic uwage na bilety wstepu, najczesciej z tym spotkalam sie w Rzymie ale nie tylko ze kupujac bilet macie wejscie do dw├▓ch obiekt├▓w i nie wazne czy chcecie czy nie. Tak napewno jest z koloseum. Chcesz wejsc do koloseum a na bilecie masz tez wzg├▓rze palatynskie i nie wazne czy ty tam chcesz p├▓jsc i tak m├▓sisz zaplacic :-)

Kocham wlochy, juz troche je zjezdzilam i choc wiele rzeczy mnie denerwuje to i tak bede tam wracac prawie co roku.

Polowa zabytk├▓w swiatowej slawe znajduje sie we wloszech, a jaka przyroda i jej zr├▓znicowanie...a w kazdy miejscu znajdziecie kulinarne delicje przygotowywane tylko w tym miejscu.