1

Temat: J─Özyk syngaleski

Ma kto┼Ť mo┼╝e jakies materia┼éy do jego nauki ??

W necie nie moge znale┼Ťc ┼╝adnej strony ani informacji sad

2

Odp: J─Özyk syngaleski

Bo o takich j─Özykach najlepiej szuka─ç informacji po angielsku
Pierwsza strona z brzegu: http://www.omniglot.com/writing/sinhala.htm
tam jest mnóstwo linków z materiałami do nauki

3

A przejrza┼ées chocia┼╝ te linki i ich wartosc merytoryczn─ů ? Chyba nie.

Na Omniglot.com to sobie mo┼╝na co najwy┼╝ej popatrzec na podstawy tego jezyka a nie liczy─ç tam na co┼Ť porzadnego a ona pyta┼éa o materia┼éy do nauki.

SATI:

Tutaj masz pokazane pare pozycji , poszukaj na Amazonie albo Uz.translations -- http://www.youtube.com/watch?v=qXBQ7L8ocJc

4

Dzieki , o co┼Ť takiego mi chodzi┼éo !  smile

5

A mam jeszcze pytanie, znasz syngaleski ??

6

Nie znam, nawet sie go nie uczyłem , aż taki hardcorowy to nie jestem.

7

Czy jaki┼Ť jezyk drawidyjski nie tylko syngaleski, wywar┼é wp┼éyw na s┼éownictwo ktorego uzywamy dzisiaj ?

Np jak z japońskiego przenikneły zwroty takie jak katana czy sumo, albo z tureckiego bazar ?

8

Syngaleski to jezyk indoeuropejski

A jezyki drawidyjskie mia┼éy duzy wp┼éyw na np. malajski, tajski czy nawet angielski - s┼éowa takie jak "catamaran" czy "orange" pochodza w┼éa┼Ťnie od jezyka tamilskiego.

Ale to sa mało znane fakty nawet dla osob zajmujacych sie jezykami obcymi.

9

A sa jakie┼Ť konkretne materia┼éy do nauki tamilskiego ?
W ogole zebybyc komunikatywnym w Indiach to opłaca sie bardziej znac hindi , bengalski czy jakies drawidyjskie ??
Bo wiadomo ze nawet przy mojej fascynacji Indiami praktycznie nie dam rady nauczy─ç sie kilku sad

10

Konkretne materiały sa w jezyku hindi , w angielskim to jest chyba tylko dosc słabe Colloquial Tamil.
Jezyki z południa Indii sa mało popularne wiec trzeba szukac sobie w źródłach indyjskich.

┼╗eby byc komunikatywnym w Indiach to wystarczy angielski.
Natomiast wybierajac pomiedzy tymi trzema opcjami to jednak stawia┼ébym na hindi - znajac hindi mozna w do┼Ťc ograniczonym stopniu ale jednak zrozumiec troche marathi i pend┼╝abski , co wiem po sobie.
Napewno do┼Ťc dobrze da sie zrozumie─ç urdu w ( w mowie ) je┼Ťli nie jest u┼╝ywane s┼éownictwo specjalistyczne
( wczesniej był to jeden jezyk zwany hindustani, dopiero potem zrobiły sie z niego dwa ).
Poza tym najwiecej ludzi w Indiach posluguje sie hindi - reszta jezyk├│w jest ograniczona do jednego stanu.

Jezyki drawidyjskie sa wzajemnie niezrozumia┼ée , wiem tylko ze niektorzy u┼╝ytkownicy malajalam m├│wi─ů ze moga z trudem zrozumiec tamilski ale nie liczy┼ébym ze jest to co┼Ť wiecej ni┼╝ absolutne podstawy w stylu "czesc" czy "dzie┼ädobry".

Oczywiscie na południu Indii wiecej zdziała sie angielskim niż hindi , bo niby w stanie Kerala czy Tamil Nadu sa tablice w hindi ale ludnosc jest tam zdecydowanie wroga jesli idzie o próba narzucenia im tego jezyka.
Z tym ┼╝e jezyki drawidyjskie sa trudniejszeniz te  z po┼énocy Indii, wiec tu juz trzeba by─ç fanatykiem ┼╝eby sie na to pisa─ç - nawet sami Hindusi maja problemy z za┼éapaniem prawid┼éowej wymowy.

11

It was best online platform which is best for college students as they can get here many educational help and also discussed their academic problem with other people and experts. ThatÔÇÖs why I would like to suggest this website to my students who are seeking assignment help on many subject such as nursing, economics, finance, marketing and business from Elite Assignment in UK. Thank you.

12

I would like to assisting dissertation editing help in UK, crafting dissertation with Quality Work, Deadline Guaranteed, No Plagiarism at minimal price.
Regards,
Jack Ponting

13 (edytowany przez karotka34567 2019-12-06 11:32:27)

Najlepszym j─Özykiem ┼é─ůcz─ůcym ludzi jest pizza. W Krakowie jest taka dobra, ┼╝e ka┼╝dy si─Ö przy niej u┼Ťmiecha.