Temat: Włoski Karteczki do nauki jezyka

Hej,
co myslicie o nauce jezyka za pomoca fiszek?
Kupilam sobie Włoski Karteczki 1000 najwaznijeszych slow i zdan i zastanawiam sie czy to naprawde sprawdzona metoda nauki? czy ktos z was uczy sie tak jezyka?

2

Odp: Włoski Karteczki do nauki jezyka

Kazdy spos├▓b jest dobry jesli bedziesz z niego kozystac :-) samo nie wejdzie do glowy, ale dobrze jest otoczyc sie jezykiem tz kartki na scianie, radio, telewizja, ksiazki, konwersacja itd. Wlacz rradio wloskie by w tle bylo slychac muzyke i mowe abys sie osluchala a do raczki karteczki, albo rozciagnij sie wygodnie na l├▓zku, zrelaksuj i czytaj to czym okleilas sciane. Same karteczki niewiele dadza jesli nie poprzesz znajomosci sl├▓wek pr├▓ba budowania zdania i wypowiadania go glosno. Jesli lubisz muzyke podaje ci linka z wloskimi stacjami radia.....ja slucham radio cuore-prawie sama wloska muzyka

http://www.italia.fm/

pozdrawiam i zycze owocnej nauki

3

Ja uczy┼éam sie w┼éoskiego z piosenek smile s─ů tam gotowe frazy kt├│re sobie t┼éumaczy┼éam i probowa┼éam doj┼Ť─ç co znacz─ů (niestety,nie mia┼éam kogo zapyta─ç )
Ale najwa┼╝niejsze to pojecha─ç  tam ,cho─çby na wakacje i rozmawia─ç...niezale┼╝nie od poziomu znajomo┼Ťci j─Özyka i ilo┼Ťci b┼é─Öd├│w jakie si─Ö pope┼énia... smile no i s┼éucha─ç,s┼éucha─ç...cho─çby radia,tak jak Ci radzi┼éa  Desdesdes 30- to r├│wnie┼╝ daje dobre rezultaty.Najwa┼╝niejsza jest jednak Twoja w┼éasna motywacja i determinacja ,a tej  pewnie Ci nie brakuje smile)

4

Jesli chodzi o tlumaczenie piosenek to niestety ktos m├▓si ci pom├▓c, pod tym wzgledem jezyki obce bo nie tylko wloski potrafia byc bardzo skomplikowane. Ja pomagam moim znajomym w ten spos├▓b ze to oni wybieraja utw├▓r kt├▓ry im sie podoba, tlumacza go a potem spotykamy sie na skype i poprawiam ich tlumaczenia wyjasniajac gdzie zrobili blad, lub po prostu wysylaja mi na poczte elektroniczna swoje wypociny. Jesli potrzebujecie pomocy to znajdziecie mnie na skype jako desdesdes30. Pozdrawiam i zycze sukcesu w nauce

5 (edytowany przez alg60 2011-11-14 20:28:13)

tu znajdziecie tłumaczenia różnych piosenek z rożnych języków w tym z w oskiego na polski i odwrotnie

http://lyricstranslate.com/

6

Karteczki to dobra metoda, pod warunkiem, ┼╝e b─Ödziemy uzupe┼énia─ç nauk─Ö innymi ┼║r├│d┼éami. S─ů dobrym sposobem na powt├│rk─Ö, oraz nauk─Ö s┼é├│wek, ale gramatyki z tego nie wyci─ůgniesz.

Z piosenkami lepiej uwa┼╝a─ç i zaj─ů─ç si─Ö nimi dopiero, gdy mamy ju┼╝ jakie┼Ť podstawy. Ostatnio zaj─Ö┼éam si─Ö t┼éumaczeniem Rammsteina - to dobry przyk┼éad tego, jak autorzy zmieniaj─ů szyk i pojedyncze s┼éowa. Warto jednak znale┼║─ç sobie w┼éoskie utwory i s┼éucha─ç ich nawet bez wi─Ökszego zrozumienia - grunt to os┼éucha─ç si─Ö i pr├│bowa─ç wy┼éapa─ç cho─çby pojedyncze s┼éowa.

Z ciekawo┼Ťci, jak oceniasz te Karteczki? Lepsze, ni┼╝ Fiszki z "Czterech G┼é├│w"?

7

Dla tych ktorzy chca posluchac jest fajny program zrealizowany  przez rai dla obcokrajowcow ,jest tez gramatyka http://www.initalia.rai.it/credits.asp musicie troche poszukac bo tam sa rozne lekcje.

8

a jak si─Ö nazywaj─ů te karteczki i gdzie je mo┼╝┼äa dosta─ç? Widzia┼éam karteczki do angielskiego ale nie spotka┼éam si─Ö z takimi do w┼éoskiego.

9

http://www.empik.com/wloski-karteczki-o ÔÇŽ ,ksiazka-p
Wygl─ůda to tak. smile Te s─ů edgardowskie i w┼éa┼Ťnie o nich tu by┼éa mowa, poni┼╝ej masz te┼╝ z innego wydawnictwa, ale nie umiem powiedzie─ç, kt├│re lepsze.  Faktem jest, ┼╝e Starter CG ma p┼éyt─Ö CD z nagranymi s┼é├│wkami, a do S┼éownictwa mo┼╝na j─ů te┼╝ dokupi─ç. Nie wiem, jak z innymi pakietami.

10

reniferekk napisał/a:

a jak si─Ö nazywaj─ů te karteczki i gdzie je mo┼╝┼äa dosta─ç? Widzia┼éam karteczki do angielskiego ale nie spotka┼éam si─Ö z takimi do w┼éoskiego.

Karteczki ze slowkami mozna samemu zrobic a nie kupowac! Trzeba grac w sluchogry na tej stronie(slowka.pl) i zapisywac nowe slowa na karteczkach. I juz!
Ja tak robie i to calkiem dobry sposob, bo uczysz sie tylko nowych slowek a te znane nie musisz zapisywac.

11

Maddai - nie wiem, jak inni, ale ja mam tak─ů dziwn─ů przywar─Ö, ┼╝e nie umiem uczy─ç si─Ö ze swoich notatek. smile I chocia┼╝ robi─Ö je z ochot─ů - bo sam proces robienia ich du┼╝o daje - tak potem raczej do nich nie zagl─ůdam i dotyczy to tak┼╝e w┼éasnor─Öcznie robionych fiszek. Za to te kupowane sprawdzaj─ů si─Ö ┼Ťwietnie.

Dobr─ů metod─ů s─ů te┼╝ ANKI - mo┼╝na w nie wklepywa─ç s┼é├│wka ze znienawidzonych list.