logo słówka

#1 2011-11-08 11:51:04

marysya
Użytkownik

Włoski Karteczki do nauki jezyka

Hej,
co myslicie o nauce jezyka za pomoca fiszek?
Kupilam sobie Włoski Karteczki 1000 najwaznijeszych slow i zdan i zastanawiam sie czy to naprawde sprawdzona metoda nauki? czy ktos z was uczy sie tak jezyka?

#2 2011-11-08 14:49:53

desdesdes30
Redaktor

Re: Włoski Karteczki do nauki jezyka

Kazdy sposòb jest dobry jesli bedziesz z niego kozystac :-) samo nie wejdzie do glowy, ale dobrze jest otoczyc sie jezykiem tz kartki na scianie, radio, telewizja, ksiazki, konwersacja itd. Wlacz rradio wloskie by w tle bylo slychac muzyke i mowe abys sie osluchala a do raczki karteczki, albo rozciagnij sie wygodnie na lòzku, zrelaksuj i czytaj to czym okleilas sciane. Same karteczki niewiele dadza jesli nie poprzesz znajomosci slòwek pròba budowania zdania i wypowiadania go glosno. Jesli lubisz muzyke podaje ci linka z wloskimi stacjami radia.....ja slucham radio cuore-prawie sama wloska muzyka

http://www.italia.fm/

pozdrawiam i zycze owocnej nauki

#3 2011-11-13 22:24:48

elabar
Użytkownik

Ja uczyłam sie włoskiego z piosenek smile są tam gotowe frazy które sobie tłumaczyłam i probowałam dojść co znaczą (niestety,nie miałam kogo zapytać )
Ale najważniejsze to pojechać  tam ,choćby na wakacje i rozmawiać...niezależnie od poziomu znajomości języka i ilości błędów jakie się popełnia... smile no i słuchać,słuchać...choćby radia,tak jak Ci radziła  Desdesdes 30- to również daje dobre rezultaty.Najważniejsza jest jednak Twoja własna motywacja i determinacja ,a tej  pewnie Ci nie brakuje smile)

#4 2011-11-14 18:39:52

desdesdes30
Redaktor

Jesli chodzi o tlumaczenie piosenek to niestety ktos mòsi ci pomòc, pod tym wzgledem jezyki obce bo nie tylko wloski potrafia byc bardzo skomplikowane. Ja pomagam moim znajomym w ten sposòb ze to oni wybieraja utwòr ktòry im sie podoba, tlumacza go a potem spotykamy sie na skype i poprawiam ich tlumaczenia wyjasniajac gdzie zrobili blad, lub po prostu wysylaja mi na poczte elektroniczna swoje wypociny. Jesli potrzebujecie pomocy to znajdziecie mnie na skype jako desdesdes30. Pozdrawiam i zycze sukcesu w nauce

#5 2011-11-14 20:27:49

alg60
Użytkownik

tu znajdziecie tłumaczenia różnych piosenek z rożnych języków w tym z w oskiego na polski i odwrotnie

http://lyricstranslate.com/

Ostatnio edytowany przez alg60 (2011-11-14 20:28:13)

#6 2011-11-20 13:16:46

Shariana
Pisarz

Karteczki to dobra metoda, pod warunkiem, że będziemy uzupełniać naukę innymi źródłami. Są dobrym sposobem na powtórkę, oraz naukę słówek, ale gramatyki z tego nie wyciągniesz.

Z piosenkami lepiej uważać i zająć się nimi dopiero, gdy mamy już jakieś podstawy. Ostatnio zajęłam się tłumaczeniem Rammsteina - to dobry przykład tego, jak autorzy zmieniają szyk i pojedyncze słowa. Warto jednak znaleźć sobie włoskie utwory i słuchać ich nawet bez większego zrozumienia - grunt to osłuchać się i próbować wyłapać choćby pojedyncze słowa.

Z ciekawości, jak oceniasz te Karteczki? Lepsze, niż Fiszki z "Czterech Głów"?

#7 2011-11-20 14:25:52

ewamaj
Aktywny użytkownik

Dla tych ktorzy chca posluchac jest fajny program zrealizowany  przez rai dla obcokrajowcow ,jest tez gramatyka http://www.initalia.rai.it/credits.asp musicie troche poszukac bo tam sa rozne lekcje.

#8 2012-03-09 00:34:36

reniferekk
Nowy użytkownik

a jak się nazywają te karteczki i gdzie je możńa dostać? Widziałam karteczki do angielskiego ale nie spotkałam się z takimi do włoskiego.

#9 2012-03-09 07:08:41

Shariana
Pisarz

http://www.empik.com/wloski-karteczki-o … ,ksiazka-p
Wygląda to tak. smile Te są edgardowskie i właśnie o nich tu była mowa, poniżej masz też z innego wydawnictwa, ale nie umiem powiedzieć, które lepsze.  Faktem jest, że Starter CG ma płytę CD z nagranymi słówkami, a do Słownictwa można ją też dokupić. Nie wiem, jak z innymi pakietami.

#10 2012-08-06 17:00:32

maddai
Użytkownik

reniferekk napisał:

a jak się nazywają te karteczki i gdzie je możńa dostać? Widziałam karteczki do angielskiego ale nie spotkałam się z takimi do włoskiego.

Karteczki ze slowkami mozna samemu zrobic a nie kupowac! Trzeba grac w sluchogry na tej stronie(slowka.pl) i zapisywac nowe slowa na karteczkach. I juz!
Ja tak robie i to calkiem dobry sposob, bo uczysz sie tylko nowych slowek a te znane nie musisz zapisywac.

#11 2012-08-06 20:24:41

Shariana
Pisarz

Maddai - nie wiem, jak inni, ale ja mam taką dziwną przywarę, że nie umiem uczyć się ze swoich notatek. smile I chociaż robię je z ochotą - bo sam proces robienia ich dużo daje - tak potem raczej do nich nie zaglądam i dotyczy to także własnoręcznie robionych fiszek. Za to te kupowane sprawdzają się świetnie.

Dobrą metodą są też ANKI - można w nie wklepywać słówka ze znienawidzonych list.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl