1 (edytowany przez paulina_89 2011-10-24 03:57:00)

Temat: pomocy!!!

Potrzebuj─Ö pilnie pomocy. Chcia┼éabym w semestrze letnim wyjecha─ç w ramach programu Erasmus (co┼Ť jak wymiana student├│w) do W┼éoch. Moja uczelnia ma podpisan─ů umow─Ö z 2 uczelniami w┼éoskimi, a mianowicie z uczelni─ů w Ankonie i Trie┼Ťcie. Abym mog┼éa wyjecha─ç musz─Ö przedstawi─ç wcze┼Ťniej mojemu koordynatorowi przedmioty, kt├│re b─Öd─Ö zalicza─ç na uczelni zagranicznej w ramach tych przedmiot├│w kt├│re bym mia┼éa w Polsce w danym semestrze. M├│j problem polega na tym, ┼╝e nie potrafi─Ö znale┼║─ç tych przedmiot├│w na stronie danej uczelni w┼éoskiej, poniewa┼╝ nie znam na tyle j─Özyka w┼éoskiego. A poza tym studiuj─Ö na politechnice i te przedmioty s─ů bardziej techniczne ni┼╝ og├│lne, a wi─Öc trudniej  je dopasowa─ç. Je┼Ťli kto┼Ť zechcia┼é by mi pom├│c by┼éabym wniebowzi─Öta. Pr├│bowa┼éam t┼éumaczy─ç sama ale nic z tego nie wychodzi. Potrzebuj─Ö znale┼║─ç takie przedmioty jak:
1.Maszyny i narz─Ödzia do obr├│bki plastycznej
2.Monitorowanie proces├│w wytwarzania
3. Nap─Öd i sterowanie maszyn technologicznych
4.Narz─Ödzia skrawaj─ůce
5. Zagadnienia trwa┼éo┼Ťci i zu┼╝ycia materia┼é├│w
6.Inwestycje w przedsi─Öbiorstwie

Studiuj─Ö Zarz─ůdzanie i In┼╝ynieri─Ö Produkcji, jest to kierunek mi─Ödzywydzia┼éowy wydzia┼éu mechanicznego i wydzia┼éu zarz─ůdzania. Pierwsze 5 przedmiot├│w realizowane jest przez wydzia┼é mechaniczny, a ostatni przez wydzia┼é zarz─ůdzania.

http://www.econ.univpm.it/  link do strony uczelni w Ankonie
http://www.units.it/ link do strony uczelni w Trie┼Ťcie

Na pierwszym miejscu stawiam uczelni─Ö w Ankonie  ale je┼Ťli wi─Öcej przedmiot├│w mog┼éabym dopasowa─ç na uczelni w Trie┼Ťcie, w├│wczas pojad─Ö do Triestu. Mam tylko kilka dni na to aby znale┼║─ç te przedmioty, tak wi─Öc potrzebuj─Ö tego "na wczoraj". Wcze┼Ťniej my┼Ťla┼éam , ┼╝e w doborze przedmiot├│w  pomo┼╝e mi m├│j koordynator, ale niedawno si─Ö dowiedzia┼éam, ┼╝e on mi tylko podpisuje zgod─Ö na wyjazd, a reszt─Ö musz─Ö za┼éatwi─ç sobie sama.

Je┼Ťli kto┼Ť si─Ö nudzi w pracy lub w domu albo po prostu jest tak obeznany w j─Özyku w┼éoskim, ┼╝e to b─Ödzie dla niego 5 minut uwagi, bardzo prosz─Ö o pomoc. I z g├│ry dzi─Ökuj─Ö

2

Odp: pomocy!!!

Ja sie nie nudze, ale chetnie ci pomoge, niestety nie znalazlam informacji na stronie Ancony o konkretnych zajeciach. Znajdz mnie na skype ( desdesdes30 ) i wsp├▓lnymi silami postaramy sie dojsc do przedmiot├▓w. A tak na marginesie to nie tlumacz z polskiego na wloski lecz odwrotnie gdyz czesto terminy nie pokrywaja sie i jesli znasz wloski to wiesz co to znaczy " non vedo l'ora ) i ni jak sie to nie ma do polskiego. Pozdrawiam i czekam na ciebie.
Najpredzej w niedziele lub sobote wieczorem

3

Po 2 godzinach poszukiwan do niczego nie doszlam, chyba ze tylko i konkretnie tw├▓j kierunek jest tylko w Trieste. Razem damy rade wiec jesli nadal potrzebujesz pomocy to skontaktuj sie ze mna ... razem damy rade.Pozdrawiam

4

rozwiazalyscie ten problem?

5

paulina sie nie odezwala wiec mysle ze rozwiazala problem