101 (edytowany przez Nikipl78 2015-06-22 22:44:43)

Odp: Nauka angielskiego w domu

Ja przyk┼éadowo pr├│bowa┼éem skypa i po prostu da┼éo to ma┼éy efekt je┼Ťli chodzi o angielski. Jak kto┼Ť chce si─Ö nauczy─ç angielskiego, to polecam kurs j─Özykowy angielski szybko i bez wi─Ökszych problem├│w. Co do ceny, to jest spora, ale jak si─Ö g┼é─Öbiej zastanowi─ç, to tak jak zwyk┼éy tradycyjny kurs.

Czym si─Ö r├│┼╝ni tablet, laptop i ultrabook? Czego jeszcze nie wiesz na temat smartfon├│w? Dowiedz si─Ö nahttp://mariuszj.blog.se/. Znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie technologiczne w─ůtpliwo┼Ťci.

102

Ka┼╝dy ma inny spos├│b na siebie, zale┼╝y od charakteru i predyspozycji. Osoby z dobr─ů motywacj─ů i samodyscyplin─ů poradz─ů sobie same, ale je┼Ťli postanowienia przeciekaj─ů nam mi─Ödzy palcami to polecam kursy.

103 (edytowany przez MCJUSTA84 2015-06-23 20:58:12)

ExtraLaquanda82 napisał/a:

Ka┼╝dy ma inny spos├│b na siebie, zale┼╝y od charakteru i predyspozycji. Osoby z dobr─ů motywacj─ů i samodyscyplin─ů poradz─ů sobie same, ale je┼Ťli postanowienia przeciekaj─ů nam mi─Ödzy palcami to polecam kursy.

ja r├│wnie┼╝ polecam kursy

┼Üwiat multimedialny jest Ci bliski? Poczytaj na https://multimediagsm.wordpress.com/. Stw├│rz swoj─ů w┼éasn─ů rzeczywisto┼Ť─ç.

104 (edytowany przez intersaba85 2015-06-29 12:02:41)

Sprawa jest o tyle prosta, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç os├│b w domu nie potrafi si─Ö prawid┼éowo skupi─ç przy nauce. Ja przyk┼éadowo pr├│bowa┼éem i skypa i po prostu uczenie si─Ö z ksi─ů┼╝ki i da┼éo to ma┼éy efekt je┼Ťli chodzi o angielski. Jak kto┼Ť chce si─Ö nauczy─ç angielskiego, to polecam kursy j─Özykowe poza domem.

czy da si─Ö jeszcze kupowa─ç oszcz─Ödnie w markecie ? Czy mo┼╝na znale┼║c jakie┼Ť promocje, kt├│re b─Öd─ů w stanie pom├│c w rodzinnym bud┼╝ecie ? Na pewno tak http://gotowkaczykarta.bloog.pl/id,3468 ÔÇŽ index.html dowiecie si─Ö dzi─Öki tym radom.

105

Ja r├│wnie┼╝ w domu nie zawsze potrafi─Ö si─Ö skupi─ç nie zawsze mam te┼╝ czas a zapisanie si─Ö na jakie┼Ť lekcje to ju┼╝ obowi─ůzek szczeg├│lnie je┼╝eli si─Ö za nie p┼éaci, dlatego ja w nauk─Ö w domu nie wierz─Ö jako┼Ť

106

A ja si─Ö nie zgodz─Ö, ┼╝e kursy s─ů niezb─Ödne - wi─Öcej, od pewnego momentu udzia┼é w kursie j─Özykowym mo┼╝e wr─Öcz bardziej przeszkadza─ç ni┼╝ pomaga─ç. Kurs, o ile dobrze trafi si─Ö z grup─ů i lektorem, jest ┼Ťwietny jako pierwszy kontakt z j─Özykiem, bo wyrabia nawyk m├│wienia od samego pocz─ůtku, "wprawiania w ruch" cho─çby minimalnego zasobu posiadanego s┼éownictwa. A przy okazji poznajesz swoje s┼éabe i mocne strony, wyrabiasz nawyk systematycznego uczenia si─Ö.
Natomiast w zakresie A2-B2 z powodzeniem mo┼╝na uczy─ç si─Ö samemu. Bo chodz─ůc na kurs, spotkasz si─Ö z lud┼║mi, najogl─Ödniej m├│wi─ůc, o bardzo zr├│┼╝nicowanej motywacji i poziomie przygotowania. Je┼Ťli systematycznie si─Ö uczysz i naprawd─Ö interesujesz j─Özykiem, to szybko zaczynasz wyprzedza─ç grup─Ö i z up┼éywem czasu ta r├│┼╝nica tylko wzrasta. A w nauce j─Özyk├│w ma┼éo rzeczy jest r├│wnie frustruj─ůcych jak konieczno┼Ť─ç dostosowywania si─Ö do os├│b, kt├│re umiej─ů znacznie mniej.

To by┼éa oczywi┼Ťcie odpowied┼║ na kilka powy┼╝szych wpis├│w polecaj─ůcych kursy j─Özykowe. A co do pytania autora - masz to szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e akurat materia┼é├│w do nauki angielskiego jest zatrz─Ösienie. (Albo i nieszcz─Ö┼Ťcie - im wi─Öcej mo┼╝liwo┼Ťci, tym trudniejszy wyb├│r) wink Nie wiem, ile ju┼╝ umiesz, ale na pewno poleci┼éabym gramatyk─Ö Murphy'ego. A co do takich typowych, przekrojowych podr─Öcznik├│w - to ju┼╝, niestety, tylko metod─ů pr├│b i b┼é─Öd├│w dojdziesz do tego, co najbardziej Ci odpowiada. Przejd┼║ / przejed┼║ si─Ö do ksi─Ögarni j─Özykowej, poprzegl─ůdaj, co tam maj─ů. Cz─Östo te┼╝ pr├│bki r├│┼╝nych podr─Öcznik├│w mo┼╝na znale┼║─ç w sieci w pdf-ach. Jedno jest pewne: nie istnieje jeden podr─Öcznik, kt├│ry zawiera┼éby WSZYSTKO niezb─Ödne do opanowania danego etapu nauki i kt├│ry by r├│wnie dobrze wyja┼Ťnia┼é ka┼╝de zagadnienie. Dlatego stawiaj na kombinacje r├│┼╝nych ┼║r├│de┼é. I korzystaj z tego, ┼╝e angielski jest wsz─Ödzie - szukaj artyku┼é├│w i program├│w na interesuj─ůce Ci─Ö tematy, bo w ten spos├│b nauczysz si─Ö najskuteczniej.

107 (edytowany przez DrDeloris76 2015-06-30 14:25:59)

Je┼╝eli ma si─Ö motywacj─Ö i ch─Öci to angielskiego tak naprawd─Ö mo┼╝na nauczy─ç si─Ö wsz─Ödzie, nawet w domu, trzeba tylko opracowa─ç sobie jak─ů┼Ť taktyk─Ö i okre┼Ťli─ç plan od czego zacz─ů─ç i jak si─Ö uczy─ç, to jest najwa┼╝niejsze

czy wszystko trzeba ubezpiecza─ç ? Czy o wszystkim trzba pami─Öta─ç ? Raczej nie ale warto mie─ç ubezpieczon─ů elektronik─Ö Wpis na blogu http://ubezpieczzycie.yolasite.com/ to potwierdza.

108

Trzeba du┼╝o czyta─ç i przede wszystkim du┼╝o czyta─ç po angielsku, a je┼Ťli chodzi o samo m├│wienie to niestety trzeba je te┼╝ praktykowa─ç nie da si─Ö bez praktyki zacz─ů─ç m├│wi─ç.

109

Zna kto┼Ť jak─ů┼Ť dobr─ů szko┼é─Ö gdzie mo┼╝na uczy─ç si─Ö angielskiego w poznaniu? Chodzi Mi o zaj─Öcia poza lekcyjne, gdy┼╝ chc─Ö dobrze si─Ö przygotowa─ç do matury z j─Özyka obcego.

110 (edytowany przez dagna2551 2015-07-01 15:33:13)

wiecie mo┼╝e czy trudne do zdania s─ů poziomy na kursie angielskiego? bo chcia┼éam si─Ö w tym roku zapisa─ç na jaki┼Ť kurs i si─Ö boj─Ö egzamin├│w ko┼äcowych, a teraz w praktycznie ka┼╝dej pracy wymagaj─ů certyfikat├│w? z g├│ry dzi─Ökuj─Ö za pomoc smile

Chcesz zmieni─ç swoje wn─Ötrze ale nie masz za bardzo pomys┼éu ? Musisz tu wej┼Ť─ç i znajd┼║ sobie ten pomys┼é. Na pewno on Ci mo┼╝e pom├│c. Zach─Öcam do czytania bloga. https://natalianowickas.wordpress.com/2 ÔÇŽ na-wiosne/ Warto

111 (edytowany przez garret86 2015-07-01 20:29:26)

To zale┼╝y jaki kurs ... s─ů takie gdzie naprawd─Ö wymagaj─ů, a s─ů takie ┼╝e p┼éacisz wymagasz i masz certyfikat, ale ja uwa┼╝am ┼╝e jak ju┼╝ si─Ö chodzi na taki kurs to dobrze by┼éoby co┼Ť z tego wynie┼Ť─ç moim zdaniem

Zajrzyj do zakupowego raju i dowiedz si─Ö, czy tapety to ju┼╝ prze┼╝ytek? A mo┼╝e warto dekorowa─ç nimi swoje mieszkanie? Zobacz na http://zakupowyraj.tumblr.com/post/1163 ÔÇŽ -sciennych i sam zdecyduj!

112

tylko z t─ů systematyczno┼Ťci─ů i samozaparciem jest niezwykle trudno;)

113 (edytowany przez Puraabc1605 2015-07-08 19:44:39)

Ja polecam s┼éucha─ç piosenek po angielsku i t┼éumaczy─ç, ogl─ůda─ç filmy z napisami,a p├│┼║niej ju┼╝ bez napis├│w,czyta─ç ksia┼╝ki po angielsku, s┼éucha─ç angielskich stacji radiowych.Fajnym portalem na nauk─Ö angielskiego jest duolingo.Powtarzasz przydatne zwroty

Szukasz inspiracji na urz─ůdzenie mieszkania, domu lub ogrodu? Wejd┼║ na tego bloga http://nowoczesnoscwdomu.blox.pl/html i znajd┼║ ca┼é─ů mas─Ö super pomys┼é├│w!

114

Prac, prac i praca...regularna oczywi┼Ťcie j jak najwi─Öcej s┼éuchania i m├│wienia. wielu z nas rozumie jak kto┼Ť m├│wi, ale sam nie potrafi skleci─ç zdania. Dlatego prowadzenie dialog├│w jest bardzo wa┼╝ne.

===============
Najlepszy brykiet kominkowy

115

A czy znacie mo┼╝e jakie┼Ť aplikacje na tablet wspomagaj─ůce nauk─Ö j─Özyka angielskiego?

116

Ja najcz─Ö┼Ťciej ucz─Ö sie angielskiego w┼éasnie sama w domu przy komputerze... na tablecie nie mam ┼╝adnych aplikacji ale my┼Ťl─Ö ┼╝e nie jest to jaki┼Ť wi─Ökszy problem poniewa┼╝ jest ich mn├│stwo, ja korzystam z r├│┼╝nych stron internetowych

117

SzefDierdre77 napisał/a:

Ja najcz─Ö┼Ťciej ucz─Ö sie angielskiego w┼éasnie sama w domu przy komputerze... na tablecie nie mam ┼╝adnych aplikacji ale my┼Ťl─Ö ┼╝e nie jest to jaki┼Ť wi─Ökszy problem poniewa┼╝ jest ich mn├│stwo, ja korzystam z r├│┼╝nych stron internetowych

w domu można się uczyć słówek i gramatyki ale nauczyć sie komunikowania nie da rady

118 (edytowany przez pacynka33 2014-10-06 13:32:27)

kadza napisał/a:

A czy znacie mo┼╝e jakie┼Ť aplikacje na tablet wspomagaj─ůce nauk─Ö j─Özyka angielskiego?

Jest ich wiele smile
Je┼Ťli chcesz to polec─Ö Ci te , z kt├│rych aktualnie korzystam albo korzysta┼éam
- World Lens Translator - obecnie jest to najlepszy translator j─Özyka angielskiego oraz wielu innych . Przydaje si─Ö na wakacjach, a ┼╝e razem z m─Ö┼╝em je┼║dzimy stosunkowo cz─Östo to jednak si─Ö przydaje
- Fiszki - jest bardzo wiele r├│┼╝nych odmian, wyci─ůgasz sobie tablet i mo┼╝esz sobie powtarza─ç s┼é├│wka w dowolnym miejscu w jakim obecnie jeste┼Ť.
- Angielski w biznesie - bardzo wiele fajnych s┼é├│wek, kt├│rych nie znajdzie sie w wi─Ökszo┼Ťci podr─Öcznik├│w do nauki
- Test Your English Vocabulary - zobaczysz sobie jak rozwinięte jest aktualnie Twoje słownictwo
Zreszt─ů zajrzyj sobie jeszcze tutaj:
http://yourapps.info/aplikacje-na-tabletn - po wybraniu odpowiedniej zakładki wyskoczy Ci lista wszystkich aplikacji do języka angielskiego , które jest warto sobie przetestować.

119

Je┼╝eli chodzi o programy komputerowe, to moim zdaniem najlepszy jest europlus. Na tablecie i smarfonie mam duolingo. Dla bardziej zaawansowanych mo┼╝na poleci─ç czytanie ksi─ů┼╝ek po angielsku.

120

Moim zdaniem wsz─Ödzie mo┼╝na si─Ö nauczy─ç angielskiego nawet samemu w domu pod warunkiem ┼╝e ma si─Ö motywacj─Ö do tego ... ale jest bardzo du┼╝o stron internetowych i kurs├│w kt├│re to umo┼╝liwiaj─ů, dzi─Öki temu nie wychodz─ůc z domu mo┼╝na uczy─ç si─Ö angielskiego

121

ja maj─ůc sto lat temu rosyjski w szkole podstawowej uczy┼éam si─Ö sama angielskiego w domu, t┼éumacz─ůc teksty piosenek na przyk┼éad, w szkole ┼Ťredniej nauczycielki nie pomog┼éy nic a mature z angielskiego zda┼éam na 5. mo┼╝na. ale potem odpu┼Ťci┼éam, usiad┼éam na laurach...

122

A je┼Ťli chodzi o ogl─ůdanie to s┼éysz─Ö zewsz─ůd ┼╝e to ┼Ťwietny spos├│b, i w sumie trzeba wierzy─ç bo dzieci te┼╝ ucz─ů m├│wi─ç si─Ö s┼éuchaj─ůc, chyba zaczn─Ö, bo tak samo stwierdzi┼éam po czasie ┼╝e s┼é├│w mi brak. jak si─Ö rozpedze to m├│wi─Ö swietnie ale s┼éowa mi braknie i zgrzyt

123

Najlepiej angielskiego uczy─ç poprzez s┼éuchanie radia, ogl─ůdanie film├│w, czytanie ksi─ů┼╝ek po angielsku. Tak aby os┼éucha─ç si─Ö z j─Özykiem. Ja sama si─Ö tak ucz─Ö i zrobi┼éam mega post─Öp w por├│wnaniu do poziomu mojego angielskiego przed rozpocz─Öciem nauki

124

Wszystkich zainteresowanych szybk─ů nauk─ů j─Özyk├│w obcych zapraszamy do pierwszej w Polsce telewizji online pokazuj─ůcej jak uczy─ç si─Ö j─Özyka w szybki, prosty i nowoczesny spos├│b:)

Znajdziesz tam min. materia┼éy ucz─ůce gramatyki j─Özyka, dialogi, lekcje ucz─ůce s┼é├│wek, strategie motywacyjne itp. wszystko za darmo:)

Pierwszy film ju┼╝ dost─Öpny : http://www.youtube.com/watch?v=5aOGH22kOws

Je┼Ťli zale┼╝y Ci na szybkiej nauce takich j─Özyk├│w jak angielski,niemiecki,hiszpa┼äski, w┼éoski to koniecznie zasubskrybuj ten kana┼é: https://www.youtube.com/subscription_ce ÔÇŽ r=bejolsjo
oraz do┼é─ůcz do grupy z szybk─ů nauk─ů angielskiego:https://www.facebook.com/groups/szybkijezykangielski/

125

Angielskiego w domu mo┼╝na uczy─ç si─Ö na wiele sposob├│w. Ja preferuj─Ö czytanie ksi─ů┼╝ek, szczeg├│lnie polecam autorstwa Harlana Cobena i Linwooda BarclayÔÇÖa. Opr├│cz tego mi┼éym sposobem nauki jest ogl─ůdanie seriali angielskich i ameryka┼äskich, tu polecam np. ÔÇ×ParenthoodÔÇŁ i ÔÇ×Devious MaidsÔÇŁ, kt├│re wed┼éug mnie si─Ö do tego nadaj─ů.