276

Odp: Nauka angielskiego w domu

Czasem nauka j─Özyka samemu w domu mo┼╝e przynie┼Ť─ç lepsze efekty niz nauka w grupie,jednak aby to uczyni─ç nale┼╝y mie─ç naprawd─Ö bardzo siln─ů motywacj─Ö,cz─Östo po 2-3 lekcjach ju┼╝ zaczyna nam jej brakowa─ç,wiem to z do┼Ťwiadczenia. Dobr─ů opcj─ů jest oczywi┼Ťcie kurs j─Özykowy.

277

Zgadzam si─Ö w┼éa┼Ťciwie ze wszystkimi moimi przedm├│wcami po kolei. ┼╗eby uczy─ç si─Ö samemu w domu, trzeba mie─ç du┼╝o samodyscypliny. Na dodatek problem polega na tym, ┼╝e mo┼╝emy nauczy─ç si─Ö j─Özyka ┼║le, bo nikt nie zwr├│ci nam uwagi, ┼╝e np. ┼║le wymawiamy jakie┼Ť s┼éowo.

278

No tak ale wiesz ile jest ciekawych aplikacji co m├│wi jak nale┼╝y wypowiada─ç dane zdanie lub dane s┼é├│wko ? Na prawd─Ö bardzo du┼╝o tego jest. Przecie┼╝ to jest chyba oczywiste, ┼╝e akurat kto┼Ť chc─Ö m├│wi─ç bardzo komunikatywnie po angielsku ale niestety mu mo┼╝e to nie wychodzi─ç..

279

Wed┼éug mnie nie ma jednej skutecznej metody nauki angielskiego. Ka┼╝dy ma inne predyspozycje. Jeden lepiej uczy si─Ö s┼éuchaj─ůc, a inny czytaj─ůc.

280

Da si─Ö, ale nauka w domu jest bardzo trudna, bo wymaga od nas wi─Ökszego skupienia.

281

Na pocz─ůtku mia┼éem ci─Ö┼╝ko si─Ö nauczy─ç angielskiego ale znalaz┼éem na necie sporo metod na nauk─Ö jedno z nich to ogl─ůdanie film├│w z napisami albo na przyk┼éad aplikacj─Ö na androida gdzie mo┼╝na si─Ö nauczy─ç od pocz─ůtku s┼é├│w i podstaw angielskeigo co jestnaprawde wa┼╝ne bo bez tego ani rusz.

282

Ca┼éy czas si─Ö ucz─Ö angielskiego samemu. Na pocz─ůtku faktycznie nie by┼éo mi ┼éatwo za┼éapa─ç s┼é├│wka..P├│┼║niej ju┼╝ coraz lepiej mi sz┼éo. Taki wyra┼║ny sw├│j skok poziomu zauwa┼╝y┼éem jako┼Ť tak na 4 sezonie mojego serialu, kt├│ry ogl─ůda┼éem ca┼éy czas z napisami heeh

283

Najwa┼╝niejsza to w moim przypadku by┼éa systematyczno┼Ť─ç. Codziennie trenowa┼éem angielski w taki spos├│b, ┼╝e w┼éa┼Ťnie uczy┼éem si─Ö s┼é├│wek 10 nowych ka┼╝dego dnia. Prze┼éama┼éem si─Ö dopiero po 3 miesi─ůcu gdy┼╝ ju┼╝ zacz─ů┼éem mniej wi─Öcej stosowa─ç te moje zwroty w normalnych rozmowach.

284

Moj─ů ulubion─ů i najskuteczniejsz─ů, sprawdzon─ů metod─ů jest w┼éa┼Ťnie mieszanie wszelkich mo┼╝liwych metod, by pobudza─ç m├│zg i nie pozwala─ç, by si─Ö nudzi┼é w procesie nauki smile Raz gramatyka- ciekawostki, raz s┼éownictwo - naj┼éatwiejsze, najtrudniejsze, najciekawsze... i tak codziennie troszk─Ö.

285

sawkx napisał/a:

Chce Ci si─Ö z nud├│w uczy─ç j─Özyka to podziwiam..Jak ja si─Ö nudz─Ö to ja przede wszystkim ┼Ťpi─Ö i wtedy ju┼╝ si─Ö nawet nie nudz─Ö. Jedynie co ja mog─Ö powiedzie─ç - co jak co najlepszym sposobem jest rozmowa z jakim┼Ť obcokrajowcem albo najlepiej ju┼╝ z rodowitym Anglikiem.

Opr├│cz nauki z nud├│w to oczywi┼Ťcie mam sporo znajmoych obcokrajowc├│w w moim mie┼Ťcie. Tylko kontakty towarzystkie z obcokrajowcami nie poprawi─ů twojej gramtyki.

286

je┼╝eli ma si─Ö jakie┼Ť podstawy to mo┼╝na uczy─ç si─Ö samemu w domu, ale oczywi┼Ťcie najlepsza metoda, to wyjecha─ç za granic─Ö i tam si─Ö uczy─ç angielskiego w codziennym ┼╝yciu wink Moja kuzynka, sko┼äczy┼éa filologi─Ö i uczy┼éa w szkole, a gdy pierwszy raz pojecha┼éa do Nowego Jorku, to w sklepie dogada─ç si─Ö nie mog┼éa.

287

Niestety nie mia┼éem mo┼╝liwo┼Ťci i┼Ť─ç dalej na kurs stacjonarny, wi─Öc postanowi┼éem uczy─ç si─Ö sam. I musz─Ö powiedzie─ç efekty s─ů du┼╝o lepsze ni┼╝ my┼Ťla┼éem. Ucz─ůc si─Ö sam jako┼Ť bardziej mnie to motywuje i bardziej jestem dumny z efekt├│w. Moim g┼é├│wnym celem by┼éo prze┼éamanie bariery j─Özykowej. Przeszuka┼éem Internet i zainwestowa┼éem w kurs ze strony Krebsmethod.com (metoda Emila Krebsa) . Pierwszy raz koncentruj─Ö si─Ö tylko na m├│wieniu podczas nauki z czego jestem bardzo zadowolony. Z dnia na dzie┼ä coraz wi─Öcej s┼é├│wek i nowych zwrot├│w mi przybywa.
Niestety nie mam znajomych obcokrajowców, więc nie mogłem nigdy ćwiczyć "na żywo".
I pierwszy raz w ┼╝yciu ucz─Ö si─Ö systematycznie tongue Mo┼╝e dlatego, ┼╝e kurs naprawd─Ö bardzo przyst─Öpny.

288

Zgadzam si─Ö z u┼╝ytkownikiem Piros. Najwi─Öcej nauczysz si─Ö j─Özyka rozmawiaj─ůc za granic─ů.

289

Zgadzam si─Ö z powy┼╝szymi userami wink J─Özyka najszybciej i najlepiej nauczysz si─Ö, gdy wyjedziesz do tego kraju, gdzie rozmawia si─Ö w takim j─Özyku. Rok sp─Ödzony w otoczeniu os├│b, kt├│re na co dzie┼ä pos┼éuguj─ů si─Ö takim j─Özykiem , spokojnie wystarczy, aby nauczy─ç si─Ö w miar─Ö gada─ç. Chyba, ┼╝e b─Ödziesz siedzie─ç ca┼éy czas w domu to inna bajka wink

290

Nie ka┼╝dy potrafi odnale┼║─ç si─Ö w grupie, dlatego rozwi─ůzaniem mog─ů okaza─ç si─Ö lekcje indywidualne. Je┼╝eli interesuje Was taka forma nauki j─Özyka angielskiego, warto rozwa┼╝y─ç http://www.luckyluke.edu.pl -  na terenie du┼╝ych miast szko┼éa nie pobiera op┼éat za dojazd lektora na zaj─Öcia.

291

Ja często zabierałam się do samodzielnej nauki i ciężko mi to szło.
Najlepsz─ů metod─ů na domow─ů nauk─Ö jest moim zdaniem ogl─ůdanie film├│w bez lektora i napis├│w. Po jakim┼Ť czasie zaczyna si─Ö coraz wi─Öcej rozumie─ç i poszerza si─Ö s┼éownictwo.

292

sama w domu nigdy nie by┼éam w stanie si─Ö nauczy─ç j─Özyka angielskiego. na szcze┼Ťcie pojawi┼éa si─Ö niedawno fajna strona needaschool na kt├│rej mo┼╝na znale┼║─ç korepetytor├│w ze swojej okolicy - i tak mi si─Ö uda┼éo znale┼║─ç fajn─ů osob─Ö! my┼Ťle, ze taka nauka jest lepsza ni┼╝ w grupach - nie wiem jak wy ale ja si─Ö stresuj─Ö

293

Trzeba mie─ç du┼╝o samodyscypliny. Ja polecam s┼éuchanie piosenek, ogl─ůdanie film├│w i seriali z napisami, os┼éuchanie si─Ö z j─Özykiem. Jest par─Ö fajnych aplikacji, ale nic nie zast─ůpi kontaktu z lektorem.

294

Co do samodzielnej nauki angielskiego w domu to mam mieszane uczucia. Pr├│bowa┼éam si─Ö tak uczy─ç przez ostatni rok, niestety niewiele mi to pomog┼éo, a to dlatego, poniewa┼╝ nie potrafi─Ö wygospodarowa─ç sobie czasu na nauk─Ö... Przez pierwszy miesi─ůc mi to wychodzi┼éo, uczy┼éam si─Ö 2-3 godzinki dziennie, ale p├│┼║niej dosz┼éy inne obowi─ůzki i od┼éo┼╝y┼éam nauk─Ö ;/. Teraz chc─Ö do tego wr├│ci─ç, ale w nieco inny spos├│b. My┼Ťla┼éam nad zapisaniem si─Ö na tego typu kurs online - http://www.berlitz.pl/pl/kursy_dla_doroslych/eberlitz/. Korzystali┼Ťcie kiedykolwiek z takich internetowych zaj─Ö─ç? wink

295

Czy to nauka w domu czy kursy online - nigdy nie b─Öd─ů skuteczne je┼Ťli nie b─Ödzie w tym systematyczno┼Ťci. Trzeba codziennie najlepiej 2 razy dziennie powtarza─ç materia┼é. Moim zdaniem najlepsze metody nauki j─Özyka obcego to: os┼éuchanie si─Ö (piosenki, filmy, ect.) , wyjazdy na obozy j─Özykowe (dla dzieci to genialne rozwi─ůzanie), a tak┼╝e jak powiedzia┼é kt├│ry┼Ť z przedm├│wc├│w ┼╝e przebywanie i rozmowa z obcokrajowcami. Tak┼╝e ile os├│b, tyle metod. Kt├│ra jest skuteczna? Taka, kt├│ra pasuje do naszych indywidualnych potrzeb i predyspozycji:-) Pozdrawiam

296

Piros napisał/a:

Zgadzam si─Ö w┼éa┼Ťciwie ze wszystkimi moimi przedm├│wcami po kolei. ┼╗eby uczy─ç si─Ö samemu w domu, trzeba mie─ç du┼╝o samodyscypliny. Na dodatek problem polega na tym, ┼╝e mo┼╝emy nauczy─ç si─Ö j─Özyka ┼║le, bo nikt nie zwr├│ci nam uwagi, ┼╝e np. ┼║le wymawiamy jakie┼Ť s┼éowo.

Dok┼éadnie, zgadzam si─Ö w 100%! Najlepiej nauczy─ç si─Ö pod okiem jakiegos profesjonalisty ze szko┼éy j─Özykowej, on dobrze poradzi, po─çwiczy rozmawianie, dobrze wyt┼éumaczy gramatyk─Ö...kurs angielskiego jest o wiele bardziej efektywny niz nauka na zwyk┼éej obowi─ůzkowej lekcji w szkole. Ja bylem na kursie w Akademii Jezykowej w Gdyni i jestem mega zadowolony, moj angielski jest teraz na bardzo dobrym poziomie a wczesniej mialem duzy problem w mowieniem

297

Www.englishschool.edu.pl  2 razy w tygodniu mam zaj─Öcia po 50 min przez 3 miesi─ůce totalna pewno┼Ť─ç siebie w m├│wieniu. .. Best solution ever found! !!

298

Ja ze swojej strony polecam aplikacje: http://www.langmission.pl ;d

299

Mo┼╝esz poszukac pomocy na r├│┼╝nych portalach j─Özykowych lub wybiera─ç tematy,kt├│re Ci─Ö interesuj─ů i wtedy uczy─ç sie s┼é├│wek zwi─ůzanych z danym tematem. Mo┼╝esz tez po prostu zainwestowa─ç w korepetytora.

300

Polecam ogl─ůdanie film├│w, seriali czy nawet bajek smile Czytanie ksi─ů┼╝ek w j─Özyku angielskim te┼╝ jest ┼Ťwietn─ů spraw─ů szczeg├│lnie je┼Ťli czytamy na g┼éos. Poprawiamy wtedy wymow─Ö i dykcj─Ö smile