251

Odp: Nauka angielskiego w domu

Cholernie nie chcia┼éo mi si─Ö w og├│lniaku uczy─ç (nie tylko angielskiego);) i potem si─Ö zem┼Ťci┼éo. Trzeba by┼éo p├│j┼Ť─ç na kurs, ┼╝eby si─Ö dosta─ç na studia. No niestety, jak si─Ö nie ma oleju w g┼éowie to trzeba mie─ç zielone w portfelu. A teraz ucz─Ö si─Ö sam w domu

252

W zasadzie przy wszechobecnym tu spamie uzna┼éem, ┼╝e wrzuc─Ö chocia┼╝ co┼Ť merytorycznego do tej dyskusji (mo┼╝e jaka┼Ť zb┼é─ůkana dusza to przeczyta), mianowicie artyku┼é z Woofli "Najlepsza rada dotycz─ůca nauki j─Özyk├│w obcych" - http://woofla.pl/najlepsza-rada-dotycza ÔÇŽ ow-obcych/
Powie znacznie wi─Öcej wi─Öcej na temat nauki j─Özyka ni┼╝ wynurzenia 25 u┼╝ytkownik├│w przede mn─ů.

253

Normalnie u┼╝ytkownicy si─Ö wymieniaj─ů informacjami. Przeczyta┼éem tego bloga i nic ciekawego z niego nie wynios┼éem..Nie wiem troch─Ö po co wstawka. Najlepiej si─Ö uczy─ç w domu codziennie angielskiego, oboj─Ötnie jakim systemem 1-2 godziny dziennie jak po┼Ťwi─Öci na angielski to b─Ödzie lepiej. Masz tutaj lepsz─ů stron─Ö do angielskiego : teachya. com
Jak co┼Ť dawa─ç to konkretnie !

254

Ka┼╝dy ma jakie┼Ť swoje sposoby na nauk─Ö j─Özyka w domu, ja uwa┼╝am ┼╝e warto te┼╝ przeglada─ç rozne strony internetowe po angielsku. Moim zdaniem w codziennym obyciu bardzo pomaga ogladanie sklepow internetowych. dzieki temu poznajesz wiele slow i opisow uzywanych na codzien moim zdaniem to te┼╝ spos├│b

255 (edytowany przez Natulkio 2015-05-26 10:57:46)

┼╝eby si─Ö uczy─ç angielskiego w domu, trzeba by─ç bardzo systematycznym, cz─Östo robi─ç powt├│rki i przysi─ů┼Ť─ç na materia┼éem, mnie du┼╝o rzeczy rozprasza i mam problemy z koncentracj─ů, no ale staram si─Ö nie poddawa─ç, chocia┼╝ ostatnio ten m├│j angielski troch─Ö le┼╝y, aby si─Ö zupe┼énie nie odzwyczai─ç od nauki u┼╝ywam fiszek "cztery g┼éowy" wink z bardzo prostymi tekstami, czytam je sobie w wolnej chwili

256

Ucz─Ö si─Ö tak ju┼╝ porz─ůdnie tego j─Özyka od lutego. Co prawda nie umiem jeszcze wszystkiego ale staram si─Ö to jak najszybciej naprawia─ç. Powiem wam, ┼╝e jak na pocz─ůtku powtarzanie s┼é├│wek zajmowa┼éo mi z 10minut.. To teraz te same wszystkie s┼é├│wka zajmuj─ů mi na powt├│rzenie z 20minut.

257

Ja tez si─Ö ucz─Ö sama w domu. W sumie nie wiem czy ucz─Ö to odpowiednie okre┼Ťlenie bo jeszcze pi─Ö─ç lat temu bardzo dobrze m├│wi┼éam w tym j─Özyku tyle, ┼╝e  z racji nie u┼╝ywania go bardzo du┼╝o zapomnia┼éam.  Najtrudniej si─Ö zmotywowa─ç na pocz─ůtku a potem ju┼╝ jako┼Ť idzie.

258

To takie co┼Ť chyba tylko u Ciebie by┼éo. Bo ja na samym pocz─ůtku tak si─Ö umia┼éem zmotywowa─ç bo materia┼é by┼é w miar─Ö prosty. Teraz ju┼╝ jest o wiele gorzej i jest o wiele trudniej. Po prostu im dalej to mi to wszystko ci─Ö┼╝ej przychodzi - nauka s┼é├│wek i wymowa..

259

Dla mnie fajn─ů metod─ů jest 1000 s┼é├│w ... nauczenie si─Ö ich mo┼╝e by─ç bardzo szybkie - 10 dni. Sam ostatnio uczy┼éem si─Ö w tempie 100 s┼é├│wek dziennie, po┼Ťwi─Öcaj─ůc tylko godzin─Ö, dwie dziennie, wi─Öc si─Ö da wink Kluczem jest poznanie techniki szybkiej nauki s┼é├│wek.

260

Ale co z samych s┼é├│wek, skoro nie si─Ö nie wie jak je zastosowa─ç? Dla mnie to troszk─Ö nielogicznie. Ja te┼╝ uczy┼éem si─Ö 1000 najcz─Ö┼Ťciej u┼╝ywanych angielskich s┼é├│w. Zaznacza┼éem sobie te, kt├│rych nie znam, te kt├│re znam, ale zapominam i te mi og├│lnie znane. Jest to dobre, je┼Ťli znasz ju┼╝ chocia┼╝ podstawy angielskiego.

261

S─ů r├│┼╝ne szko┼éy jak tutaj patrz─Ö na forum odno┼Ťnie tego j─Özyka angielskiego..Niekt├│rzy w┼éa┼Ťnie pisz─ů ca┼éy czas o tym aby si─Ö tych s┼é├│wek uczy─ç ca┼éy czas na bie┼╝aco..Inni natomiast pisz─ů ca┼éy czas o tym aby jednak si─Ö nie uczy─ç i nie ku─ç na blach─Ö..No we┼║ b─ůd┼║ tu m─ůdry big_smile

262

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e mo┼╝na si─Ö uczy─ç samemu w domu, tylko jest jeden warunek musisz mie─ç du┼╝o sumienno┼Ťci i samozaparcia. Ja np. nie mog┼éabym si─Ö tak uczy─ç bo ca┼éy czas pr├│bowa┼éabym si─Ö zajmowa─ç czym┼Ť innym, no ale to zale┼╝y od cz┼éowieka smile

263

Ja mam tak samo. Czasem uczę się w autobusie, ale zwykle wtedy jestem rozkojarzona i mało co "wchodzi" mi do głowy.

264

Ja mam tak─ů prost─ů metod─Ö,┼╝e ┼Ťci─ůgam dajmy na to audiobooka przyk┼éadowo "Harry Potter" po angielsku z plikiem PDF czytam i s┼éucham jednocze┼Ťnie,s┼é├│wka,kt├│rych nie rozumie zapisuje a potem powtarzam kilka razy i tyle,troch─Ö to mozolna metoda,ale wydajna:) lektor angielski m├│wi z czystym angielskim akcentem co procentuje w p├│┼║niejszym rozumieniu ze s┼éuchu.

265

Ja nie lubi─Ö si─Ö uczy─ç w domu. Bo samemu si─Ö uczy─ç to jest nudno..Wol─Ö i┼Ť─ç sobie na normaln─ů jak─ů┼Ť lekcj─Ö nauki i wol─Ö zdecydowanie z jakim┼Ť nauczycielem sobie porozmawia─ç. smile to jest dla mnie lepsze ni┼╝ taka cha┼éupnicza nauka j─Özyka angielskiego. Nikt mi moich b┼é─Öd├│w nie poprawi.

266

Ja planuje stworzy─ç wok├│┼é siebie dogodne ┼Ťrodowisko do nauki j─Özyka angielskiego poprzez zmian─Ö w telewizorze j─Özyka polskiego na j─Özyk angielski, przynajmniej tam gdzie si─Ö tylko da oraz zacz─ů─ç si─Ö zmusza─ç do korzystania tylko i wy┼é─ůcznie angloj─Özycznych stron internetowych.

267

┼╗eby przysi─ů┼Ť─ç w wakacje do nauki angielskiego trzeba mie─ç w sobie naprawd─Ö wiele samozaparcia i samodyscypliny. Ja bym Ci radzi┼éa ─çwiczy─ç ze znajomymi. Przy wyje┼║dzie nad wod─Ö czy spotkaniu poprosi─ç o p├│┼é godziny rozmowy w j─Özyku angielskim i wsp├│lnej nauki.

268

Czytaj du┼╝o to forum a b─Ödziesz wiedzie─ç co robi─ç (porad i metod jest sporo). Potrzebujesz odkry─ç swoje metody i techniki nauki bo to nie szko┼éa ┼╝e kto┼Ť czeka a┼╝ wydukasz to co chc─ů.

269

racja metod i na nauke j─Özyka angielskiego jest naprawde sporo wystarczy tylko chcie─ç nawet ju┼╝ powsta┼éy aplikacj─Ö kt├│re pomagaj─ů nam nauki angielskiego od podstaw na przyk┼éad duolingo polecam ci taka aplikacje nauczysz si─Ö sporo a nawet wi─Öcej jak sporo.

270

Ja te┼╝ mam poczucie, ┼╝e przez tyle lat uczy┼éam si─Ö angielskiego a bardzo ma┼éo umiem. Najtrudniej to by┼éo mi ┼Ťl─Öcze─ç na ksi─ů┼╝kami. Tak gdzie┼Ť od roku ju┼╝ ucz─Ö si─Ö angielskiego z komputerem (korzystam z Prof Henrego http://programy-do-nauki-jezyka.nowa-ce ÔÇŽ -i-4.html). Teraz zamiast z nud├│w przegla─ç net to sobie co nieco poucz─Ö si─Ö angielskiego ... tak z nud├│w smile

271

Chce Ci si─Ö z nud├│w uczy─ç j─Özyka to podziwiam..Jak ja si─Ö nudz─Ö to ja przede wszystkim ┼Ťpi─Ö i wtedy ju┼╝ si─Ö nawet nie nudz─Ö. Jedynie co ja mog─Ö powiedzie─ç - co jak co najlepszym sposobem jest rozmowa z jakim┼Ť obcokrajowcem albo najlepiej ju┼╝ z rodowitym Anglikiem.

272

Ja jedynie samemu potrafi─Ö si─Ö uczy─ç, nie tylko j─Özyk├│w. Po prostu jestem takim typem cz┼éowieka, ┼╝e w grupie idzie mi to gorzej. Poza tym najlepszym sposobem jest nauka po┼é─ůczona z przyjemno┼Ťci─ů. Polecam zacz─ů─ç gra─ç w angloj─Özyczne gry, poniewa┼╝ dzi─Öki nim znam dzisiaj angielski na bardzo dobrym poziomie smile

273

To ┼║le si─Ö uczycie jak ju┼╝ od podstaw├│wki tylko ten angielski i wy dalej nic nie umiecie i nic nie kumacie. Musicie zmieni─ç metody nauki. Mo┼╝e przede wszystkim musicie si─Ö zapisa─ç na jakie┼Ť to lekcje angielskiego do native spekera albo przede wszystkim do jakiej┼Ť szk├│┼éki.

274

my┼Ťl─Ö ┼╝e najlepszym sposobem nauki jezyka angielskiego jest ch─Ö─ç prze┼╝ycia... na obczy┼║nie wink no nie jestem z┼éo┼Ťliwy ale trzeba przyzna─ç ze jesli si─Ö nie da tego zrobic w trakcie rozmowy to w domu bedzie ciezko bardzo ci─Özko poniewa┼╝ nigdy nie ma sie takiej motywacji

275

Ja jestem mi┼éo┼Ťniczk─ů kurs├│w multimedialnych i uwa┼╝am ┼╝e s─ů one najlepsz─ů form─ů nauki. ┼ü─ůcz─ů wszystkie dzia┼éy tak samo jak kursy w szko┼éach. Jedyny minus to to ┼╝e nikt nie sprawdzi nam czy dobrze wymawiamy dany materia┼é, ale s┼éuchanie r├│wnie┼╝ daje bardzo du┼╝o.