51

Odp: Filmy francuskie

Uwielbiam francuskie kino, ja polecam par─Ö z nich:
Przychodzi facet do lekarza,
Mi┼éo┼Ť─ç. Nie przeszkadza─ç!,
Pan od muzyki,
Nietykalni,
Za jakie grzechy, dobry Bo┼╝e?,
Zakochana bez pami─Öci,
Wysz┼éam za m─ů┼╝, zaraz wracam,
Kobieta na Marsie, m─Ö┼╝czyzna na Wenus.

52

Ja te┼╝ pr├│bowa┼éam ogl─ůda─ç francuskie filmy w oryginalnej wersji, ale chyba jeszcze moja znajomo┼Ť─ç j─Özyka nie jest wystarczaj─ůca do przyswajania tre┼Ťci w ten spos├│b. Mo┼╝e za kilka miesi─Öcy si─Ö to zmieni, gdy┼╝ zamierzam kontynuowa─ç nauk─Ö j─Özyka francuskiego.

53

Wczoraj na tvp2 lecia┼é film: "Kobieta na Marsie, m─Ö┼╝czyzna na Wenus". Uwielbiam t─ů komedie i mog┼éabym j─ů ogl─ůda─ç bez przerwy. Pokazuje w┼éa┼Ťnie dok┼éadnie jak wygl─ůda ┼╝ycie kobiety i m─Ö┼╝czyzny i ┼╝e ka┼╝de gdzie┼Ť gubi w tym wszystkim sens. Wszystko przedstawione w ┼╝artobliwym tonie. Polecam.

54

"Nos jours heureux" - komedia o kolonii wakacyjnej: opiekunach, dzieciach i rodzicach, ┼Ťwietny film i du┼╝o praktycznego, ┼╝ywego j─Özyka. :-)

"Entre les murs" - film fabularny, jednak czasami wygl─ůdaj─ůcy jak dokument: bierzemy udzia┼é w zaj─Öciach pewnej klasy, kt├│r─ů uczy pewien nauczyciel, s─ů problemy wychowawcze, szkolne. Tak wi─Öc podoba tematyka jak pierwszy film, tylko, ┼╝e ten film do film psychologiczny, powa┼╝ny.

55

Proponuj─Ö ci nowy film, Nowa dziewczyna, teraz do kin wchodzi:-)
Claire i Laura to najlepsze przyjaci├│┼éki od dzieci┼ästwa. S─ů nieroz┼é─ůczne i dziel─ů ze sob─ů wszystkie najwa┼╝niejsze momenty ┼╝ycia. Pewnego dnia Laura zapada na ci─Ö┼╝k─ů chorob─Ö i wkr├│tce potem umiera. Claire popada w depresj─Ö. Chc─ůc sobie poradzi─ç ze strat─ů, zaczyna pomaga─ç Davidowi ÔÇô m─Ö┼╝owi przyjaci├│┼éki, kt├│ry samotnie wychowuje niemowl─Ö. Kobieta nie wie jednak, ┼╝e m─Ö┼╝czyzna ukrywa przed ┼Ťwiatem mroczny sekret. Podczas niezapowiedzianej wizyty w domu Laury i Davida, Claire natyka si─Ö na tajemnicz─ů Virgini─Ö. Nowa dziewczyna ma na sobie ubrania Laury, a w jej twarzy jest co┼Ť niepokoj─ůco znajomego.

56

Dziewczyna z lili─ů - Colin ÔÇô m┼éody i bogaty wynalazca ÔÇô ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyj─ůtkiem mi┼éo┼Ťci. Za spraw─ů przyjaci├│┼é poznaje pi─Ökn─ů Chloe. Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza si─Ö w mi┼éo┼Ť─ç na ca┼ée ┼╝ycie. Po wymarzonym ┼Ťlubie udaj─ů si─Ö w podr├│┼╝. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadk─ů chorob─Ö ÔÇô w jej p┼éucach zaczyna rozwija─ç si─Ö lilia wodna. Colin postanawia si─Ögn─ů─ç po bardzo niekonwencjonalne metody kuracji. Zrobi wszystko, aby uratowa─ç ukochan─ů.

57

Leon zawodowiec!!!!!!!!!!!!!
Kino akcji z najwyższej półki. Oldman udowadnia, że jest wprost stworzony do ról psychopatów. Ponadto znakomite role Reno i nastoletniej Portman.
Leon (Jean Reno) jest p┼éatnym zab├│jc─ů. W niczym nie przypomina m─Öskiego, twardego i nieposkromionego z┼éoczy┼äcy. Wr─Öcz przeciwnie: jest cichy, spokojny, na co dzie┼ä pije mleko. Pewnego dnia skorumpowana policja zabija swojego dostawc─Ö narkotyk├│w i jego rodzin─Ö. Prze┼╝y┼éa tylko c├│rka, kt├│ra postanawia zem┼Ťci─ç si─Ö na zab├│jcach. To niezwykle trudne zlecenie otrzymuje Leon, u kt├│rego m┼éoda dziewczyna znajduje schronienie.

58

8 kobiet jest dobre i ma genialn─ů obsad─Ö. Podoba┼éa mi si─Ö r├│wnie┼╝ Amelia, Kolacja dla palant├│w, Plotka, a ostatnio Babcia gandzia (ubolewam strasznie nad tym, ┼╝e polskie t┼éumaczenia francuskich tytu┼é├│w s─ů g┼éupie i cz─Östo nie oddaj─ů tego, co zawiera orygina┼é).

59 (edytowany przez lingwistaa 2015-08-11 07:37:01)

Amelia to jest wed┼éug mnie hit smile nie ma innego lepszego filmu francuskiego ! Oczywi┼Ťcie mo┼╝emy wymieni─ç inny z gatunku akcja, sensacja: dla niej wszystko ale zawsze na pierwszy miejscu b─Ödzie Amelia. Super kina ! Szkoda, ┼╝e my Polacy nie mamy takich pomys┼é├│w na filmy

60

Ostatnio u┼Ťmia┼éam si─Ö na filmie Les ├ęmotifs anonymes, w polskim t┼éumaczeniu Przepis na mi┼éo┼Ť─ç. Film lekki i przyjemny i bardzo ┼éadnie m├│wi─ů, nawet wynotowa┼éam kilka zwrot├│w. Polecam smile

61

Uwielbiam francuskie kino. Jest bardzo specyficzne, ale te┼╝ bardzo porywaj─ůce. Moje ulubione filmy: Untouchables, Amour, J'ai tue ma mere! Najlepsze, polecam wszystkim!

62

Ja bardzo lubi─Ö francuskie kino, na szcz─Ö┼Ťcie w Polsce mo┼╝na cz─Östo zobaczy─ç takie filmy w kinach studyjnych.

63

Ja dzięki Amelii zaczęłam się uczyć języka francuskiego smile Do dzisiaj lubie sobie przypominać ten film. A poza tym polecam jeszcze "Miasto zaginionych dzieci" i "8 kobiet"

64

M├│j ulubiony "Amelia"

65

Tak jak niespecjalnie cz─Östo ogl─ůdam komedie, to lubi─Ö czasami zobaczy─ç jak─ů┼Ť dobr─ů francusk─ů komedi─Ö romantyczn─ů. Szczeg├│lnie lubi─Ö Qu'est-ce qu'on fait au Bon Dieu? (Za jakie grzechy, dobry Bo┼╝e?) xD

66

Uwielbiam "Za jakie grzechy dobry Bo┼╝e" big_smile

67

Tissaia napisał/a:

Uwielbiam "Za jakie grzechy dobry Bo┼╝e" big_smile

Te┼╝ uwielbiam ten film! W og├│le francuzi robi─ů super komedie <3 Polecam ka┼╝demu kto nie ogl─ůda┼é tongue