26

Odp: Filmy francuskie

Polecam film "Gainsbourg (Vie H├ęro├»que)" - troch─Ö surrealistyczna, wyrywkowa opowie┼Ť─ç o chyba najwi─Ökszym skandali┼Ťcie Francji XX wieku, a przede wszystkim jego zwi─ůzkach z kobietami. Ja jestem szczeg├│lnie pe┼éna podziwu dla doboru aktor├│w i charakteryzacji, bo nie wiem jak inni, ale odtw├│rcy r├│l Gainsbourga, Brigitte Bardot i Jane Birkin naprawd─Ö wygl─ůdaj─ů jak swoje pierwowzory.

27

Mi w┼éa┼Ťnie bardzo podoba si─Ö 13 dzielnica;) Chcia┼éam napisa─ç jeszcze Leon Zawodowiec ale to chyba nie jest film francuski. Ale trzeba przyzna─ç ┼╝e jest to bardzo dobry film.

28

A mo┼╝e zna kto┼Ť jak─ů┼Ť stronk─Ö na kt├│rej mo┼╝na znale┼║─ç francuskie filmy z napisami polskimi?? 
Tak dla przyjemniejszej nauki wink

29

No c├│┼╝...Nie mog─Ö niczego poleci─ç. Ogl─ůda┼éem kilka film├│w i powiem, ┼╝e by┼éy nudne i g┼éupie.

30

Dla mnie najlepszy francuski film to Nietykalni smile
Z komedii dodałabym jeszcze:
-Wariaci z Karaibów (niezła parodia)
-Safari
-Markiz
-Jeszcze dalej niż północ

31

Ja uwielbiam wszystkie filmy, w kt├│rych wyst─Öpuje Louis de Fun├Ęs smile

32

Hej !
To jest moja lista francuskich film├│w , kt├│re na prawd─Ö warto obejrze─ç :

1) "Amelia"
2) wszystkie cz─Ö┼Ťci "Taxi"
3) "Go┼Ťcie , go┼Ťcie"
4) "RRRrrrrr"
5) "Gliniarze z przypadku"
6) "Brice de Nice"
7) "Nietykalni"  i wiele wiele innych ! big_smile
6)

33

Wy┼Ťnione ┼╝ycie anio┼é├│w -La vie revee des anges
http://www.filmweb.pl/film/Wy%C5%9Bnion ÔÇŽ w-1998-564

i z klasyki - Pi─Ökno┼Ť─ç Dnia - Belle de jour
http://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%99kno% ÔÇŽ -1967-4105

34

uwielbiam i bienvenue chez les ch'tiz i de l'autre cote du lit, ale chyba bardziej rozbrajało mnie zawsze "Tais-toi!" z Jeanem Reno i nieco zdebilniałym w swej roli Gerardem Depardieu. a dodatkowo z tych mniej lekkich - Enfant.

35

Hej wszystkim! Jestem Magda. Uwielbiam kino francuskie. Moim ulubionym filmem jest zdecydowanie Amelia, kt├│r─ů widzia┼éam ju┼╝ kilka razy i ci─ůgle mi ma┼éo smile

36

Dopiero zaczynam swoj─ů przygod─Ö z nauk─ů francuskiego. Wiele os├│b poleca ogl─ůdanie film├│w w tych j─Özyku, ale wydaje mi si─Ö one okrutnie nudne. Mo┼╝ecie poleci─ç co┼Ť ciekawego?

37

Nie znoszę kina francuskiego. Przez to chyba też nie lubię samego języka. Niemniej jednak jestem zmuszony przez szkołę do poznawania francuskiego. Angielski brzmi zdecydowanie lepiej.

38

Uwielbiam kino francuskie i w┼éa┼Ťnie ze wzgl─Ödu na filmy w tym j─Özyku, zacz─Ö┼éam si─Ö go uczy─ç. "Amelia" to jeden z moich ulubionych film├│w.

39

A czy kto┼Ť tutaj orientuje si─Ö, gdzie do obejrzenia jest lub b─Ödzie "50 twarzy Grey'a " po francusku? Zale┼╝y mi i chyba wol─Ö najpierw obejrze─ç po francusku, a potem po angielsku...:)

40

Nie wiem niestety gdzie b─Ödzie ten film ale chyba najpr─Ödzej to w kinach bo gdzie inaczej ; ) Mo┼╝e jeszcze b─Ödzie na jakiej┼Ť p┼éycie tylko musia┼éaby┼Ť d┼éu┼╝ej zaczeka─ç bo wiesz jak to u nas w Polsce jest i jaki my mamy zap┼éon za ┼Ťwiatem. Ostatnio ten film jest bardzo popularny

41

Lubi─Ö filmy takie nawalanki i po prostu dla mnie najlepszym jest taki francuski 13 dzielnica oraz druga cz─Ö┼Ť─ç 13 dzielnica ultimatum. Ju┼╝ u mnie w gimanzjum si─Ö zachwycali┼Ťmy w┼éa┼Ťnie t─ů 1 cz─Ö┼Ťci─ů z tego powodu, ┼╝e po prostu ona by┼éa super. Dobry klimatyczny film taka typowa akcja i uwa┼╝am, ┼╝e jest to typowo dla facet├│w

42

Tak zdecydowanie to jest taka typowa akcja i jeszcze jak kto┼Ť interesuj─ů tak─ů tematyk─ů jak skakanie po dachach to w┼éa┼Ťnie po prostu b─Ödzie dla niego bombowy film : ) je┼Ťli chodzi o mnie to nie wiem czy to jest typowo francuski film ale aktorka jest francuzka i jest to czekolada

43

13 dzielnica to ┼Ťwietny film. Ju┼╝ kilka razy oglada┼éam i nadal mog─Ö he he. Bardzo fajny. Mojemu ch┼éopakowi te┼╝ si─Ö podoba.

44

13 dzielnica i pierwsza i druga cz─Ö┼Ť─ç by┼éa bardzo fajna - mi si─Ö bardziej podoba┼éa jednak ta druga cz─Ö┼Ť─ç troch─Ö bardziej nowoczesna..Wed┼éug mnie ta 1 cz─Ö┼Ť─ç by┼éo w niej za du┼╝o zamieszania i tylko skakanie po dachach ile mo┼╝na by┼éo tego ogl─ůda─ç ja si─Ö pytam ; )) w sumie ju┼╝ zapomnia┼éem troch─Ö o co tam chodzi┼éo i obejrz─Ö jeszcze raz : )

45

Mi te┼╝ si─Ö podoba┼é ten film : ) chocia┼╝ bardziej ta cze┼Ť─ç pierwsza - bo to by┼éa dla mnie taka nowo┼Ť─ç i film inny zdecydowanie od wszystkich hihi Jeszcze nie wiem czy to francuski film ale mi si─Ö podoba w┼éa┼Ťnie Czekolada.

46

Ja wam polecam "Vie sauvage", "Samba", "Respire" - na prawd─Ö ┼Ťwietne filmy!

47

Francuska kinematografia jest bardzo bogata i ma do zaoferowania spor─ů liczb─Ö r├│┼╝norodnych film├│w. Francja jest jednym z najbardziej p┼éodnych kraj├│w w Europie pod wzgl─Ödem tw├│rczo┼Ťci filmowej. Pami─Ötam, ┼╝e na pocz─ůtku mojej nauki francuskiego wybiera┼éam jak najprostsze filmy, np. Taxi.

48

"Intouchables" i "Qu'est-ce qu'on a fait au bon dieu" to najlepsze francuskie komedie, kt├│re na prawd─Ö ┼Ťmiesz─ů, polecam.

49

Intouchables - ten film by┼é dopiero co w telewizji. Usi┼éowa┼éam ogl─ůda─ç w wersji bez t┼éumaczenia ale nie da┼éo si─Ö, szkoda ┼╝e nie by┼éo napis├│w.

50

Uwa┼╝am kino francuskie za jedno z najlepszych na ┼Ťwiecie. Sam francuskiego nie znam zbyt dobrze, ale zachwyca┼é mnie zawsze ten j─Özyk. Widzia┼éem wiele dobrych francuskich film├│w, ale nie umiem sobie przypomnie─ç ┼╝adnej nazwy. Jedyny tytu┼é, kt├│ry pami─Ötam to dosy─ç nowa komedia "Za jakie grzechy, dobry Bo┼╝e?".