logo słówka

#1 2011-08-01 16:21:34

ziggy_s
Aktywny użytkownik

Jaka jest Turcja ?

Jako człowiek wiecznie ciekawy ciekawostek społeczno-religijno-kulturowych postanowiłem założyć kolejny wątek wink
Interesuje mnie czy Turcja faktycznie się europeizuje ,jako można często przeczytać /usłyszeć ?
Jaką rolę pełni tam faktycznie islam ,czy jest tak radykalny jak na Bliskim Wschodzie (Arabia Saudyjska  i inne ziemie ekstremistów ) czy to taki islam light .
Jakbyście wrzucili jeszcze inne ogólne ciekawe/przydatne informacje ,byłbym wdzięczny
Przez pryzmat piłki liga turecka coraz bardziej się rozwija więc jestem ciekaw jaki jest ten kraj "od kuchni "

#2 2012-11-26 18:34:16

RodzynkiSultanskie
Nowy użytkownik

Re: Jaka jest Turcja ?

Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie, Turcja jest bardzo różnorodna, z jednej strony masz laików, kemalistów, z drugiej strony - skłaniającą się ku Islamowi partię rządzącą. Z jednej strony zakaz noszenia hijabu w instytucjach publicznych i dziewczyny w szortach popijające Efes, z drugiej - ciągle jeszcze słyszane echa historii o dziewczynach porywanych do małżeństwa gdzieś daleko na Wschodzie. Turcja jest bardzo różnorodna. I piękna smile

#3 2013-09-29 19:42:46

konto usuniete
Nowy użytkownik

Turcja jest cudowna - nowoczesna, stale rozwijająca się, zaskakująca, modna, o 1000 smakow i zapachów smile

#4 2013-11-11 00:52:26

Traveler
Nowy użytkownik

Moim zdaniem Turcja ma dwa oblicza. Z jednej strony stara się iść z postępem, do przodu. Z drugiej jednak strony religia jest bardzo ważnym czynnikiem, który nam europejczykom kojarzy się z "zacofaniem". Sami Turcy w Stambule czy Ankarze i innych dużych miastach, chcą iść do przodu, ku Europie, jednak obecny Premier ma trochę odmienne zdanie. Przykładem tego są ostatnie zamieszki po tym, jak w miejsce parku miał stanąć meczet.

Tak czy inaczej, Turcja jest dużo bardziej europejska i demokratyczna, niż Egipt w którym proces demokratyzacji jak na razie nie udaje się.

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl