26 (edytowany przez PiotrPeterPedro 2011-07-01 13:48:48)

Odp: Certyfikat z angielskiego

MalaMi6 napisał/a:

W Tym og┼éoszeniu co za┼é─ůczy┼ée┼Ť by┼éo napisane- "bardzo dobra znajomo┼Ť─ç j─Özyka obcego", gdyby chcieli mie─ç to potwierdzone konkretnymi dokumentami, to na pewno by to dopisali. Poza tym, napisane jest, ┼╝e "certyfikaty s─ů mile widziane". Ja bym na twoim miejscu spr├│bowa┼éa. Nigdy nie wiadomo na czym prowadz─ůcemu rozmow─Ö bardziej zale┼╝y - na papierku potwierdzaj─ůcym znajomo┼Ť─ç j─Özyka, czy praktycznych umiej─Ötno┼Ťciach.

P├│ki co si─Ö nie spiesz─Ö, spr├│buj─Ö z tym raczej w przysz┼éym roku kalendarzowym. Po prostu od paru miesi─Öcy zastanawiam si─Ö, czy da si─Ö dzi─Öki znajomo┼Ťci j─Özyka pieni─ůdze zarabia─ç i jedn─ů z kilku opcji jest nauczanie j─Özyka.
Inna opcja to t┼éumaczenia i niby par─Ö z┼é dosta┼éem za t┼éumaczenia pisemne z pol. na hiszp., ale jako┼Ť mi si─Ö nie podoba w t─Ö dziedzin─Ö wchodzi─ç. Ja kocham ┼╝ywy j─Özyk, p┼éyn─ůcy i nieokie┼éznany hiszpa┼äski, a nie mechaniczne prawie t┼éumaczenie zdania po zdaniu z j─Özyka na j─Özyk w najgorszym przypadku jakiej┼Ť instrukcji obs┼éugi...
Kolejna opcja to praca w jakiej┼Ť firmie na stanowisku, gdzie trzeba zna─ç konkretny j─Özyk, ale w ofertach pracy te stanowiska si─Ö niezach─Öcaj─ůco "ksi─Ögowa" nazywaj─ů i raczej papier├│w by chcieli i do┼Ťwiadczenia.
Mo┼╝na napisa─ç te┼╝ nowy podr─Öcznik do danego j─Özyka lub co┼Ť w tym stylu i nawet co┼Ť orginalnego bym napisa┼é, co┼Ť czego na rynku jeszcze nie ma, ale nie wiem, czy bez uko┼äczonej filologii kto┼Ť mi to wyda i z tego co si─Ö orientowa┼éem pieni─ůdze z tego te┼╝ s─ů niewielkie.
Z całej tej listy najlepiej wypada nauczanie języka smile.

27

Hej.. zwracam sie do Was z pro┼Ťb─ů o rad─Ö.. Jestem po uko┼äczonym kursie angielskiego na poziomie C1. Zosta┼é mi jeszcze jeden rok studi├│w i tu pojawia si─Ö problem.. Kurs przygotowuj─ůcy do CAE (chcia┼éam zdoby─ç ten certyfikat)  trwa rok (a na taki egzamin nie chc─Ö i┼Ť─ç bez tego kursu). Zastanawiam si─Ö czy nie lepiej przez ten rok nie p├│j┼Ť─ç normalne na zaj─Öcia na poziomie C2 tylko to wi─ů┼╝e si─Ö z tym ┼╝e ko┼äcz─ůc studia nie b─Öd─Ö mia┼éa ┼╝adnego certyfikatu,ale umiej─Ötno┼Ťci j─Özykowe b─Öd─ů wy┼╝sze.. Nie wiem co b─Ödzie po studiach..czy b─Öd─Ö mia┼éa mo┼╝liwo┼Ť─ç uczestnictwa w kursie przygotowuj─ůcym ju┼╝ wtedy pewnie do egzaminu CPE.... Lepiej zdoby─ç papier CAE czy lepiej osi─ůgn─ů─ç wy┼╝szy poziom wiedzy i umiej─Ötno┼Ťci j─Özykowych (co wi─ů┼╝e si─Ö z brakiem certyfikatu kt├│ry mog┼éabym pokaza─ç pracodawcy)? Nie mam jak do tej pory ┼╝adnego certyfikatu, nawet FCE.. Prosz─Ö o rad─Ö

28

A co s─ůdzicie o zdawaniu certyfikatu TOIEC, pono─ç s─ů bardzo popularne w ┼Ťwiecie, kosztuj─ů mniej (ok 350 pln) no i nie mo┼╝na go nie zda─ç gdy┼╝ nie deklarujemy poziomu kt├│ry chcemy "obroni─ç" tylko zdajemy jak najlepiej, pytania s─ů coraz trudniejsze i otrzymujemy na koniec ilo┼Ť─ç punkt├│w okre┼Ťlaj─ůc─ů nasz poziom. Czyli mo┼╝emy zdawa─ç nawet niewiele potrafi─ůc, wtedy dostaniemy ma┼é─ů ilo┼Ť─ç punkt├│w, lub mo┼╝emy si─Ö porz─ůdnie przygotowa─ç i zdoby─ç wi─Öcej punkt├│w. Punkty mo┼╝emy potem przelicza─ç na poziomy skali A1,A2,B1,B2,C1,C2. Mi si─Ö takie podej┼Ťcie podoba. Certyfikat jest uznawany np. w S┼éu┼╝bie Cywilnej. Co s─ůdzicie?

29

Faktycznie do┼Ť─ç sporo ostatnio si─Ö s┼éyszy o tym egzaminie TOEIC, nawet m├│j partner zosta┼é wys┼éany na kurs s pracy gdzie otrzyma┼é taki certyfikat. Z tego co pisz─ů na stronie tego centrum j─Özykowego http://bestcentrum.pl/m,517 to warto mie─ç taki dokument w obecnych czasach.

30 (edytowany przez MarekKnop 2011-10-04 10:54:32)

┼╗eby by┼éo jasne to egzamin TOIEC mo┼╝na zdawa─ç na dwa sposoby - pierwszy to tylko czytanie i s┼éuchanie, zadnego m├│wienia czy pisania. I to jest ta najpopularniejsza wersja. Wystarczaj─ůca aby otrzyma─ç istotny czyli uznawany certyfikat.
Jak si─Ö uprzemy to mo┼╝emy si─Ö zapisa─ç na egzamin z m├│wienia i pisania. Oczywi┼Ťcie trudniejszy i mniej o┼Ťrodk├│w egzaminacyjnych go prowadzi bo jak ┼éatwo si─Ö domy┼Ťle─ç potrzebujemy ju┼╝ kogo┼Ť, nie maszyny, kto nas sprawdzi.
Macie jakie┼Ť patenty na dobry wynik w tym egzaminie? Czy trzeba kurs w szkole odbywa─ç czy mo┼╝na samemu, nie wiem np. z SM Fast Track To FCE lub CAE ?
Marek

31

Ja polecam FCE (first certificate in english). Bardzo fajnie to wygl─ůda w CV i pracodawca porz─ůdnej firmy je┼Ťli wie co oznacza ten certyfikat to wi─Öcej o j─Özyk angielski nie pyta. Na prawd─Ö warto zda─ç ten egzamin bo pr─Ödzej czy p├│┼║niej na pewno si─Ö w ┼╝yciu przyda.

32

ania16lat napisał/a:

Ja polecam FCE (first certificate in english). Bardzo fajnie to wygl─ůda w CV i pracodawca porz─ůdnej firmy je┼Ťli wie co oznacza ten certyfikat to wi─Öcej o j─Özyk angielski nie pyta. Na prawd─Ö warto zda─ç ten egzamin bo pr─Ödzej czy p├│┼║niej na pewno si─Ö w ┼╝yciu przyda.[/url]

Fajnie to w CV wygl─ůda CAE czy CPE. FCE by na mnie ┼╝adnego wra┼╝enia nie zrobi┼éo, bo to jedynie B2.

33

a co sadzicie o egzamine IELTS?

34 (edytowany przez PiotrPeterPedro 2012-01-13 14:42:40)

alice1976 napisał/a:

a co sadzicie o egzamine IELTS?

My┼Ťl─Ö, ┼╝e egzamin, kt├│rego nie da si─Ö obla─ç, mo┼╝e by─ç psychologicznie zach─Öcaj─ůcy. Znam tylko jedn─ů osob─Ö obecnie przygotowuj─ůc─ů si─Ö do IELTS, ale mieszka w Am.Pd. i chce wyemigrowa─ç do Kanady, do czego IELTS jest warunkiem. Jest to og├│lnie certyfikat dla emigrant├│w.

35 (edytowany przez Chimek 2012-01-22 00:18:00)

Ja chcia┼éem si─Ö zapyta─ç, jak mniej wi─Öcej wygl─ůda spos├│b prowadzenia kurs├│w przygotowuj─ůcych do tego typu egzamin├│w?

Je┼Ťli na ten przyk┼éad przed rozpocz─Öciem kursu do CAE posiada si─Ö znajomo┼Ť─ç j─Özyka na poziomie B2, czy zaj─Öcia przygotuj─ů wystarczaj─ůco solidnie, by doprowadzi─ç do poziomu C1? Oczywi┼Ťcie, wiem, ┼╝e zawsze lepiej ju┼╝ posiada─ç jakie┼Ť pod┼éo┼╝e, dzi─Öki czemu zawsze jest ┼éatwiej, jednak sam si─Ö zastanawiam takim przedsi─Öwzi─Öciem, a niestety w szkole mog─Ö liczy─ç maksymalnie na poziom B2, co wi─ů┼╝e si─Ö z matur─ů rozszerzon─ů, chocia┼╝ pozostaje jeszcze samodzielna nauka smile

Chcia┼ébym si─Ö dowiedzie─ç, co Wy o tym s─ůdzicie? Jakie┼Ť rady? wink

36

FCE jest ju┼╝ na tyle powszechne, ┼╝e nie robi zbytniego wra┼╝enia. Moim zdaniem nale┼╝y si─Ö docelowo nastawia─ç na CAE, chocia┼╝ samo podej┼Ťcie do FCE pomo┼╝e w lepszym przygotowaniu do egzamin├│w na wy┼╝szym poziomie. Sama zdawa┼éam po kolei najpierw FCE, a potem CAE. Zastanawia┼éam si─Ö nad CPE, ale nie interesowa┼éo mnie ju┼╝ przygotowanie typowo pod k─ůtem egzaminu tylko po prostu szlifowanie j─Özyka, dlatego nie zapisa┼éam si─Ö na kurs ani nie przyst─Öpowa┼éam do CPE.

37

Mo┼╝e i jest lepszy CAE czy CPE ale nie ka┼╝dy go mo┼╝e zda─ç, to angielski na bardzo wysokim poziomie, 90% ludzko┼Ťci ma problemy z angielskim na B2 a wy tu gadacie o C1 i C2 hahahaha big_smile

Lepiej mie─ç FCE ni┼╝ nic wink

38

Tyko napisał/a:

Mo┼╝e i jest lepszy CAE czy CPE ale nie ka┼╝dy go mo┼╝e zda─ç, to angielski na bardzo wysokim poziomie, 90% ludzko┼Ťci ma problemy z angielskim na B2 a wy tu gadacie o C1 i C2 hahahaha big_smile

Lepiej mie─ç FCE ni┼╝ nic wink

Je┼╝eli masz racj─Ö to fajna sprawa je┼╝eli si─Ö przejdzie ten poziom. Dzi─Öki temu pozycja na rynku takiej osoby bardzo si─Ö poprawi.

39 (edytowany przez Mloda_123 2013-01-30 11:38:20)

A ja ostatnio w ramach projektu unijnego zdawa┼éam egzamin TGLS i musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e byli┼Ťmy (razem z grup─ů) strasznie zadowoleni. Dosta┼éam certyfikat z wynikiem og├│lnym i osobno wyniki z m├│wienia, pisania, czytania. Dodatkowo nie musia┼éam wybiera─ç poziomu na jakim chcia┼éam zdawa─ç ten egzamin, a system w trakcie egzaminu  to zweryfikowa┼é. Na prawd─Ö polecam! (www.tgls.eu)

40

czy kto┼Ť tutaj zdawa┼é CAE?  interesuje mnie to czy konieczny jest udzia┼é w kursie przygotowuj─ůcym do CAE? czy to po prostu od nas samych zale┼╝y? Dosy─ç drogie s─ů takie kursy, dlatego zastanawia mnie czy jest mo┼╝liwo┼Ť─ç samodzielnego przygotowania si─Ö (og├│lnodost─Öpne materia┼éy przygotowuj─ůce pod k─ůtem egzaminu?)

41

Cze┼Ť─ç
Z tego co mi wiadomo to nie jest to obowi─ůzkowe. Musisz posiada─ç po prostu odpowiedni─ů wiedz─Ö wystarczaj─ůc─ů do zdobycia certyfikatu.  Egzaminy s─ů niezale┼╝ne od kurs├│w.

42

Ja bym chcia┼é za to zapyta─ç- je┼Ťli mam ju┼╝ FCE, i zda┼éem go naprawd─Ö bez problemu, to czy trudno b─Ödzie mi zaliczy─ç tak┼╝e CAE? Chodzi mi po prostu o to, czy jest du┼╝y przeskok mi─Ödzy tymi egzaminami, je┼Ťli chodzi o poziom wiedzy i umiej─Ötno┼Ťci.

43

Na pewno FCE - wtedy o wiele lepiej b─Ödzie Ci znale┼║─ç prac─Ö smile Sam robi─Ö teraz ten certyfikat. Polecam!

Pozdrawiam!
Projektowanie stron WWW

44

Mimo wszystko zdobycie First Certificate in English (FCE) nie otwiera jeszcze zbyt wielu drzwi na rynku pracy, gdy┼╝ jest to dopiero ten pierwszy certyfikat, chocia┼╝ z pewno┼Ťci─ů jest to doskona┼éy punkt wyj┼Ťcia do dalszego rozwoju w zakresie znajomo┼Ťci j─Özyka.

45

na pewno certyfikaty C2 daj─ů wi─Öksze mozliwo┼Ťci na rynku pracy

46

To jest tylko certyfikat, czyli papierek, kt├│ry ma┼éo co znaczy. Je┼Ťli si─Ö idzie do pracy to pracodawca i tak b─Ödzie weryfikowa┼é znajomo┼Ť─ç j─Özyka w┼éa┼Ťnie w normalnej rozmowie telefonicznej. Ona zazwyczaj trwa tak jako┼Ť z godzin─Ö lub p├│┼é godziny. Nie b─Ödzie patrzy┼é na certyfikaty.

47

maciejak3 napisał/a:

To jest tylko certyfikat, czyli papierek, kt├│ry ma┼éo co znaczy. Je┼Ťli si─Ö idzie do pracy to pracodawca i tak b─Ödzie weryfikowa┼é znajomo┼Ť─ç j─Özyka w┼éa┼Ťnie w normalnej rozmowie telefonicznej. Ona zazwyczaj trwa tak jako┼Ť z godzin─Ö lub p├│┼é godziny. Nie b─Ödzie patrzy┼é na certyfikaty.

Zgadza si─Ö, ale przy dzisiejszej sytuacji na rynku pracy ka┼╝dy szczeg├│┼é si─Ö liczy. Weryfikacja nast─ůpi pr─Ödzej czy p├│┼║niej, ale je┼Ťli pracodawca ma wybiera─ç kandydata na podstawie CV to jednak zapewne zaprosi na rozmow─Ö tego, kt├│ry posiada certyfikat. Mimo wszystko warto taki dokument mie─ç.

48

To prawda, niby m├│wi si─Ö, ┼╝e licz─ů si─Ö umiej─Ötno┼Ťci, a nie papiery, ale jednak taki certyfikat z pewno┼Ťci─ů nie zaszkodzi, a by─ç mo┼╝e w niekt├│rych sytuacjach oka┼╝e si─Ö pomocny. Nigdy nic nie wiadomo, w ko┼äcu podej┼Ťcia pracodawc├│w mog─ů by─ç w tym wzgl─Ödzie r├│┼╝ne.

49

To chyba jeden z rozs─ůdniejszych pomys┼é├│w na wydanie pieni─Ödzy. Co prawda takie certyfikaty (egzamin + kurs przygotowuj─ůcy) nie s─ů zbyt tanie w uzyskaniu, ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e to b─Öd─ů dobrze zainwestowane pieni─ůdze, kt├│re w przysz┼éo┼Ťci mog─ů pozytywnie zaprocentowa─ç.

50

Racja nie s─ů tanie..S─ů troch─Ö drogie ale trzeba przyzna─ç, ┼╝e akurat jak kto┼Ť je uzyska to wtedy ma spore szanse, ┼╝e mo┼╝e dosta─ç awans w pracy. Co by tu nie m├│wi─ç pracodawcy patrz─ů fest na to czy kto┼Ť posiada taki certyfikat czy te┼╝ patrz─ů czy nikt tego certyfikatu nie posiada.