Temat: Certyfikat z angielskiego

Prosz─Ö o rad─Ö, kt├│re egzaminy z angielskiego s─ů warte zdawania, aby otrzyma─ç w┼éa┼Ťciwy Certyfikat potwierdzaj─ůcy poziom komunikatywej znajomo┼Ťci j─Özyka?Prosz─Ö o rad─Ö.

2

Odp: Certyfikat z angielskiego

Komunikatywna znajomo┼Ť─ç angielskiego to by┼éoby chyba FCE. Z reszt─ů tak zdaje si─Ö wynika z opisu sylwetki posiadacza certyfikatu, trzeba pogrzeba─ç gdzie┼Ť w informacjach na temat certyfikatu (czy te┼╝ po prostu osoby na poziomie B2). Tak mi si─Ö zdaje smile

3

Witam!!!
Tak si─Ö sk┼éada, ┼╝e obecnie jestem przed egzaminem FCE. FCE jest jak najbardziej potwierdzeniem p┼éynnego komunikowania si─Ö po angielsku. Oczywi┼Ťcie je┼Ťli masz CAE to wiadomo, ┼╝e jeste┼Ť na poziomie zaawansowanym. Wed┼éug mnie obydwa egzaminy s─ů wa┼╝ne i warto je mie─ç.
Pozdrawiam!!!

4

Je┼╝eli chodzi o komunikatywn─ů znajomo┼Ť─ç j─Özyka to FCE powinno wystarcza─ç. Pomimo wszystko, je┼╝eli ma si─Ö na to czas lub ch─Öci dobrze jest stara─ç si─Ö o wy┼╝sze certyfikaty CAE [ C1] i CPE [C2]

5

S┼éysza┼éam,┼╝e egzaminy na certyfikaty s─ů dosy─ç drogie. Je┼Ťli doliczy─ç do tego jeszcze koszt przygotowania si─Ö do nich, to wyjdzie spora suma. Czy m├│g┼éby kto┼Ť napisa─ç ile wyni├│s┼é go taki egzamin i przygotowania do niego?

6

FCE kosztuje 400z┼é z haczykiem, CAE ko┼éo 500z┼é. Je┼Ťli zapisujesz si─Ö po odbytym kursie, to mo┼╝liwe, ┼╝e szko┼éa b─Ödzie mia┼éa jakie┼Ť zni┼╝ki (u mnie by┼éo to 5, czy 10%).
Cena kursu zależy od szkoły, u mnie oba kursy kosztowały ponad 1000zł. FCE było droższe, bo kurs obejmował więcej godzin.

7

Dzi─Ökuj─Ö za odpowied┼║:D

8 (edytowany przez lustereczko 2010-07-27 08:26:18)

Na pewno FCE jest ni┼╝szym poziomem je┼╝eli chodzi o znajomo┼Ť─ç j─Özyka. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e najlepiej by┼éoby zdawa─ç CPE - jest to certyfikat, kt├│ry ju┼╝ co┼Ť znaczy, nie┼║le wygl─ůda informacja o uko┼äczeniu takiego kursu w CV. W sumie jak chodzi si─Ö do dobrej szko┼éy j─Özykowej, to mo┼╝na bardzo szybko wskoczy─ç na taki etap znajomo┼Ťci angielskiego. Bardzo fajne kursy angielskiego przygotowuj─ůce do zdawania certyfikat├│w prowadzi Axon. Ma swoje siedziby w Krakowie, Olkuszu, Wieliczce, Bielsko Bia┼éej i Katowicach. Jak kto┼Ť jest z tych teren ├│w, to powinien si─Ö tam przej┼Ť─ç.

9

Jest.
Moim zdaniem, najlepiej by┼éoby zdawa─ç od razu CPE albo CAE, bo te egzaminy s─ů bardzo drogie. Sama zdawa┼éam FCE i dzi─Öki temu nie musia┼éam podchodzi─ç do matury z angola, a potem an studiach do egzaminu, sprawdzaj─ůcego znajomo┼Ť─ç wybranego j─Özyka obcego na poziomie B2, kt├│ry normalnie jest obowi─ůzkowy.

10

Akurat rzadko si─Ö zdarza ale- to te┼╝ zale┼╝y ile czasu mo┼╝emy po┼Ťwi─Öci─ç na nauk─Ö. Pomy┼Ťlmy sobie, ┼╝e uczymy si─Ö na CPE, nauczyli┼Ťmy si─Ö dopiero na FCE i nic nie zdali┼Ťmy na razie, a tu nagle wychodzi co┼Ť i musimy przerwa─ç nauk─Ö. Dobrze mie─ç FCE, p├│┼║niej podwy┼╝sza─ç swoj─ů znajomo┼Ť─ç. To zawsze co┼Ť. Lepiej wygl─ůda cv z FCE ni┼╝ w og├│le bez.Zale┼╝y te┼╝ do czego nam potrzebny certyfikat.

11

Czyli egzamin FCE zwalnia z pisania matury ? smile

12

czy jest mo┼╝liwo┼Ť─ç zdawania od razu CAE bez wcze┼Ťniejszego zdobycia FCE ? Czy jednak jest warunek, aby m├│c zdawa─ç CAE trzeba mie─ç ju┼╝ za sob─ů FCE ? Czy FCE i wy┼╝sze zwalniaj─ů z matury z angielskiego ? smile

13

Pjotreeek napisał/a:

czy jest mo┼╝liwo┼Ť─ç zdawania od razu CAE bez wcze┼Ťniejszego zdobycia FCE ? Czy jednak jest warunek, aby m├│c zdawa─ç CAE trzeba mie─ç ju┼╝ za sob─ů FCE ? Czy FCE i wy┼╝sze zwalniaj─ů z matury z angielskiego ? smile

Mo┼╝esz zdawa─ç CAE bez wcze┼Ťniejszego zdawania FCE. FCE nie zwalnia z matury z j─Özyka obcego. Wszelkie zasady znajdziesz ┼éatwo w internecie smile.

14

noo to o wiele lepiej przygotowa─ç si─Ö solidniej i zdawa─ç od razu CAE ni┼╝ z FCE si─Ö bawi─ç.  Dzi─Öki . smile

15

Pewnie, ┼╝e tak, albo CPE... S┼éysza┼éem o przypadku cz┼éeka, kt├│rego jaka┼Ť szko┼éa j─Özykowa na lektora j─Özyka angielskiego wzi─Ö┼éa, a mia┼é tylko CAE i nawet ┼╝adnego wykszta┼écenia j─Özykowego. Nie wiem, czy jest to powszechne. Orientujecie si─Ö mo┼╝e co tak w praktyce trzeba, by dosta─ç prac─Ö w szkole j─Özykowej? Widzia┼éem ostatnio og┼éoszenia jednej, wszed┼éem nawet na stron─Ö internetow─ů, z kt├│rej wynika, ┼╝e "trzeba ┼Ťwietnie zna─ç j─Özyk i lubi─ç uczy─ç", a prac─Ö mo┼╝na godzi─ç ze studiami. Skoro bior─ů student├│w (student├│w filologii?), to wymagania za wysokie bynajmniej nie s─ů...

16

na CPE to ja całe życie pracować muszę, bliżej mi do CAE smile

17 (edytowany przez Mahuu 2011-06-29 19:33:32)

PiotrPeterPedro napisał/a:

Orientujecie si─Ö mo┼╝e co tak w praktyce trzeba, by dosta─ç prac─Ö w szkole j─Özykowej?

Widziałem juz nie raz w szkołach językowych w Łodzi ogłoszenia o naborze na lektorów , ostatnio Akademia Jezyków obych i Kultur Narodów w Łodzi szukała lektora jezyka rosyjskiego , wymagali tylko swietnej znajomosci jeyzka , bez doswiadczenia lektorskiego w tego typu pracy i bez papierów poswiadczajacych ukończenie filologii.

Jak widac jezyki "niszowe" daja w Polsce mozliwosc pracy bez wyscigu na papiery i certyfikaty.

18

Rosyjski nie jest językiem "niszowym"... W Polsce jest pełno studentów i absolwentów rusycystyki. Co innego jakby o język filipiński chodziło...

Znalaz┼éem co┼Ť takiego: http://www.moose.pl/praca
A szczeg├│┼éy oferty wygl─ůdaj─ů tak: http://www.moose.pl/praca/katowice/lekt ÔÇŽ zestochowa

No to ju┼╝ jednej szkole reklam─Ö (albo antyreklam─Ö) zrobi┼éem big_smile Nic tylko certyfikat zrobi─ç, bo bez to g┼éupio si─Ö o tak─ů prac─Ö stara─ç.

19

DLatego slowo niszowy dalem w cudzys┼éowiu bo wiele osob uwaza ze jest niszowy - babka w dziekanacie szkoly powiedziala ze szczegolnie interesuja ich niszowe jezyki takie jak rosyjski czy w┼éoski  hmm

20

Ja pracuje w dw├│ch szko┼éach j─Özykowych i rozmowy kwalifikacyjne na  tego typu stanowisko (lektora), s─ů zbli┼╝one do tych o prac─Ö. Padaj─ů pytania o zainteresowania, tryb ┼╝ycia, jakie sa nasze mocne strony...wiadomo. Cz─Östo rozmowa jest prowadzona w j─Özyku, w kt├│rym maja by─ç prowadzone przez nas zaj─Öcia. U mnie by┼éo wa┼╝ne aby by─ç absolwentem danej filologii - nie wystarcza┼éa sama bieg┼éa znajomo┼Ť─ç j─Özyka.
Je┼Ťli s─ů jakie┼Ť pytania i mog┼éabym pom├│c to prosz─Ö.

21

No spoko, a je┼Ťli znam dany j─Özyk lepiej od przeci─Ötnego absolwenta filologii?

22

czasem niestety nie umiej─Ötno┼Ťci si─Ö licz─ů, tylko papierek...

23

No tak, ale licencjusz filologii powinien zna─ç j─Özyk obcy gdzie┼Ť na C1. Skoro zatrudniaj─ů student├│w, to im starcza C1, a jak zrobi─Ö sobi─Ö certyfikat na C2, to b─Öd─Ö mia┼é papierek, ┼╝e znam j─Özyk lepiej od filologa, nie?

24

W Tym og┼éoszeniu co za┼é─ůczy┼ée┼Ť by┼éo napisane- "bardzo dobra znajomo┼Ť─ç j─Özyka obcego", gdyby chcieli mie─ç to potwierdzone konkretnymi dokumentami, to na pewno by to dopisali. Poza tym, napisane jest, ┼╝e "certyfikaty s─ů mile widziane". Ja bym na twoim miejscu spr├│bowa┼éa. Nigdy nie wiadomo na czym prowadz─ůcemu rozmow─Ö bardziej zale┼╝y - na papierku potwierdzaj─ůcym znajomo┼Ť─ç j─Özyka, czy praktycznych umiej─Ötno┼Ťciach.