Temat: Porady dla pocz─ůtkuj─ůcej opiekunki

Witajcie,
zastanawiam si─Ö nad prac─ů opiekunki w Niemczech http://www.eurocare.com.pl/praca-opiekunka-niemcy . Czy kto┼Ť z Was m├│g┼éby mi podpowiedzie─ç par─Ö rad, dzi─Öki kt├│rym ta praca b─Ödzie dla mnie ┼éatwiejsza i efektywniejsza?

2

Odp: Porady dla pocz─ůtkuj─ůcej opiekunki

Na pewno najwa┼╝niejsza rada to to, ┼╝by┼Ť by┼éa cierpliwa i nie zniech─Öca┼éa si─Ö pocz─ůtkowymi potkni─Öciami, to normalne w tej bran┼╝y smile

3

Odp: Porady dla pocz─ůtkuj─ůcej opiekunki

Musisz chocia┼╝ troch─Ö opanowa─ç nauk─Ö j─Özyka niemieckiego na tym forum jest du┼╝o wiedzy, wykorzystaj j─ů. Ja pracuje jako opiekun od 2 lat i jestem zadowolony z tej pracy. Poradzisz sobie z pewno┼Ťci─ů.

Koniecznie przed wyjazdem sprawd┼║ i upewnij si─Ö co do znajmo┼Ťci swojego j─Özyka: to forum  to dobre miejsce. Na stronach z ofertami pracy w opiece, niekt├│re firmy oferuj─ů lekcje j─Özyka niemieckiego.

Dobra opiekunka wg. mnie powinna mie─ç du┼╝o cierpliwo┼Ťci i tolerancji w stosunku do podopiecznego, kt├│ry cz─Östo wymaga kilkukrotnego t┼éumaczenia i powtarzania pewnych rzeczy,
odpowiedzialno┼Ťci podczas ca┼éodobowej opieki i zaradno┼Ťci oraz samodzielno┼Ťci. Wa┼╝na jest te┼╝ umiej─Ötno┼Ťci m├│wienia ÔÇ×nieÔÇŁ podczas opieki nad seniorem, kt├│rego niekt├│re pro┼Ťby i zachcianki mog─ů by─ç dla niego szkodliwe,
uczciwo┼Ťci zar├│wno w stosunku do podopiecznego, jak i jego rodziny.