1

Temat: Kurs j─Özyka

Zamierzam rozpocz─ů─ç nauk─Ö j─Özyka hiszpa┼äskiego, chc─Ö zapisa─ç si─Ö do dobrej szko┼éy j─Özykowej.
Jak─ů mi polecacie?

2

Odp: Kurs j─Özyka

Chyba nie sprecyzowa┼éam mojego pytania i dlatego nie uzyska┼éam odpowiedzi. Chodzi i mi o szko┼é─Ö j─Özykow─ů, kt├│ra specjalizuj─Ö si─Ö tylko w j─Özyku  hiszpa┼äskim, kt├│ra nie tylko uczy ale i promuj─Ö kultur─Ö Hiszpanii.

3

nie poda┼éa┼Ť kole┼╝anko ┼╝adnych dodatkowych info, ci─Ö┼╝ko co┼Ť doradzi─ç. Ja te┼╝ szuka┼éam kurs├│w w takiej szkole ale ostatecznie wybra┼éam inaczej, jestem z katowic i tu sobie upatrzy┼éam lingua house na kurs metod─ů bezpo┼Ťredni─ů, nied┼éugo si─Ö zaczyna i mam nadziej─Ö, ┼╝e b─Ödzie super bo znajoma, kt├│ra chodzi┼é─ů do tego samego lektora by┼éa bardzo happy.

4

Witaj, Zapraszamy Ci─Ö do szko┼éy Porto Alegre. Prowadzimy kursy j─Özyka hiszpa┼äskiego oraz portugalskiego na 5 poziomach zaawansowania. Grupy licz─ů max. 10 os├│b. Panuje u nas przyjazna atmosfera. Dzi─Öki pasji i zaanga┼╝owaniu jeste┼Ťmy r├│wnie┼╝ swoistym centrum kultury. Zajmuje si─Ö organizacj─ů wyk┼éad├│w, warsztat├│w literacki, projekcji filmowych etc. Nasze plac├│wki znajduj─ů si─Ö w Krakowie, Katowicach i Gliwicach. Kursy j─Özykowe prowadzimy r├│wnie┼╝ on-line.

5

A dla tych kt├│rzy s─ů w Hiszpanii i chc─ů bra─ç udzia┼é w kursie j.hiszpa┼äskiego, a nie maj─ů zbyt du┼╝o kasy polecam poszuka─ç siedziby "Asociaci├│n LaCasaGrande", gdzie bezp┼éatnie organizowane s─ů kursy dla obcokrajowc├│w.Troch─Ö ci─Ö┼╝ko si─Ö tam za┼éapa─ç, bo ch─Ötnych jest bardzo du┼╝o, ale nie jest to niemo┼╝liwe.
Oto ich logo, kt├│re pomo┼╝e odnale┼║─ç ich siedzib─Ö:

[img]http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/161899_142299039153188_6235298_n.jpg[/img]

S─ů trzy stopnie zaawansowania. Kurs podstawowy trwa dwa i p├│┼é miesi─ůca.
Po takim kursie otrzymuje si─Ö certyfikat pod warunkiem, ┼╝e nie by┼éo wi─Öcej jak 20% (usprawiedliwionych np. zwolnieniem lekarskim) nieobecno┼Ťci, a po trzech nieusprawiedliwionych nieobecno┼Ťciach osoba zostaje skre┼Ťlona z listy. Warto spr├│bowa─ç, bo takie zaj─Öcia opr├│cz pog┼é─Öbiani znajomo┼Ťci j─Özyka(lub wr─Öcz nauki od podstaw), pomagaj─ů bardziej zintegrowa─ç si─Ö ze ┼Ťrodowiskiem.
Tak przynajmniej jest w Walencji. My┼Ťl─Ö, ┼╝e w innych miejscach w Hiszpanii jest podobnie.

6

Tutaj mam kolejny ciekawy link
http://www.emagister.com/landing/index/ ÔÇŽ inpromo=on

7

CZE┼Ü─ć!
A ja chcia┼éem poleci─ç ┼Ťwietn─ů szko┼é─Ö j─Özyka hiszpa┼äskiego w Warszawie Nuria en espa├▒ol. Ucz─Ö si─Ö u nich od 1,5 roku i jest super. Maj─ů ┼Ťwietn─ů, skuteczn─ů autorsk─ů metod─Ö nauki j─Özyka. Jestem bardzo zadowolony bo to co najwa┼╝niejsze czyli umiej─Ötno┼Ť─ç porozumiewania si─Ö po hiszpa┼äsku w moim przypadku sta┼éa si─Ö faktem. Oczywi┼Ťcie jeszcze du┼╝o musz─Ö si─Ö nauczy─ç bo j─Özyk hiszpa┼äski mimo, ┼╝e nie jest trudny to trzeba kilku lat aby osi─ůgn─ů─ç quam. Ja chc─Ö by─ç pozna─ç j─Özyk hiszpa┼äski najlepiej jak dam  rad─Ö bo dzi─Öki lektorom z Nuria en espa├▒ol sta┼é si─Ö moj─ů pasj─ů. Potrafi─ů zaszczepi─ç mi┼éo┼Ť─ç nie tylko do hiszpa┼äskiego ale i do kultury hiszpa┼äskiej. Z tego co wiem to teraz szko┼éa ma w ofercie kurs hiszpa┼äskiego w promocji za pierwszy semestr nauki. M├│j brat chyba si─Ö w┼éa┼Ťnie zapisuje. Ja doje┼╝d┼╝am do stolicy kilkadziesi─ůt kilometr├│w, ale do tej szko┼éy warto chodzi─ç na kurs hiszpa┼äskiego, Warszawa i jej dla mnie odleg┼éo┼Ť─ç nie stanowi problemu. Hiszpa┼äski sta┼é si─Ö moj─ů pasj─ů, a ja jestem konsekwentny i nie odpuszcz─Ö dop├│ki nie naucz─Ö si─Ö tego j─Özyka. Polecam.

8

Pami─Ötam by samemu r├│wnie┼╝ pracowa─ç nad j─Özykiem, fajna jest aplikacja na kom├│rk─Ö z Fiszkami czy nagrania mp3 http://www.fiszki.pl/jezyk-hiszpanski/m ÔÇŽ a-telefon/

9

Ja polecam od samouczk├│w. Najlepiej zacz─ů─ç od wydawnictw PONS albo Edgard. Napewno pomocna oka┼╝e si─Ö strona www.busuu.com

10

Instytut Cervantesa nie jest zly, ale to tylko Warszawa i Krak├│w, niestety jak jest w innych miastach nie wiem.
W Warszawie oczywi┼Ťcie szk├│┼é jest sporo, wi─Öc s─ů i dobre, ale z wlasnego do┼Ťwiadczenia mog─Ö poleci─ç tylko Cervantesa smile

11

Elik napisał/a:

A dla tych kt├│rzy s─ů w Hiszpanii i chc─ů bra─ç udzia┼é w kursie j.hiszpa┼äskiego, a nie maj─ů zbyt du┼╝o kasy polecam poszuka─ç siedziby "Asociaci├│n LaCasaGrande", gdzie bezp┼éatnie organizowane s─ů kursy dla obcokrajowc├│w.Troch─Ö ci─Ö┼╝ko si─Ö tam za┼éapa─ç, bo ch─Ötnych jest bardzo du┼╝o, ale nie jest to niemo┼╝liwe.
Oto ich logo, kt├│re pomo┼╝e odnale┼║─ç ich siedzib─Ö:

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak ÔÇŽ 5298_n.jpg

S─ů trzy stopnie zaawansowania. Kurs podstawowy trwa dwa i p├│┼é miesi─ůca.
Po takim kursie otrzymuje si─Ö certyfikat pod warunkiem, ┼╝e nie by┼éo wi─Öcej jak 20% (usprawiedliwionych np. zwolnieniem lekarskim) nieobecno┼Ťci, a po trzech nieusprawiedliwionych nieobecno┼Ťciach osoba zostaje skre┼Ťlona z listy. Warto spr├│bowa─ç, bo takie zaj─Öcia opr├│cz pog┼é─Öbiani znajomo┼Ťci j─Özyka(lub wr─Öcz nauki od podstaw), pomagaj─ů bardziej zintegrowa─ç si─Ö ze ┼Ťrodowiskiem.
Tak przynajmniej jest w Walencji. My┼Ťl─Ö, ┼╝e w innych miejscach w Hiszpanii jest podobnie.

A czy na Tenerifie mozna znalesc jakies darmowe lekcje hiszpanskiego?

12

Na pewno bardzo dobr─ů opcj─ů s─ů kursy w Instytycie Cervantesa - uczysz si─Ö z nativami, a jak wiadomo ta forma nauki jest du┼╝o lepsza ni┼╝ z polskimi lektorami smile Instytut prowadzi te┼╝ kursy specjalistyczne i przygotowuj─ůce do DELE, wszystko mo┼╝esz wyczyta─ç na ich stronie smile
polecam i z do┼Ťwiadczenia wiem, ┼╝e warto! smile

Je┼Ťli masz tak─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç, mo┼╝esz wybra─ç kursy wyjazdowe w Hiszpanii - baaardzo du┼╝o si─Ö nauczysz i to w praktyce! smile
------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://mialmaespanola.blogspot.com/ - blog o Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej