logo słówka

#1 2011-03-23 09:44:28

jakkk
Częsty bywalec

Chorwacja dziś

Interesuje mnie, jak dziś wygląda sytuacja polityczna i gospodarcza w Chorwacji. Jeżdżąc tam na wakacje rzadko się nad tym zastanawiamy, a dla mnie jest to właśnie interesujące. Byłam w Chorwacji kilka razy, ale nigdy z nikim nie udało mi się na ten temat porozmawiać. W naszych mediach też Chorwacja jest właściwie nieobecna. Może ktoś ma informacje na ten temat lub zapoda właściwego linka? Jaka opcja dziś sprawuje władzę, jaka jest sytuacja ekonomiczna i gospodarcza Chorwacji, jakie są nastroje społeczne i czy w dalszym ciągu w życiu codziennym Chorwatów obecne są antagonizmy i zaszłości z burzliwej przeszłości tego kraju? To tylko niektóre pytania. Może ktoś rozwinie temat?

#2 2011-03-24 00:50:55

hauteville
Pisarz

Re: Chorwacja dziś

Szczerze mówiąc długo by pisać. Dla poszukujących wiedzy szybkiej polecam wikipedię. Natomiast dla tych, którzy chcą temat drążyć głębiej polecam chorwackie gazety:
http://www.vecernji.hr/
http://www.jutarnji.hr/
http://www.slobodnadalmacija.hr/
http://www.novilist.hr/

W ogromnym skrócie:
Premierem jest pani Jadranka Kosor z HDZ (Hrvatska Demokratska Zajednica). HDZ jest partią prawicową, której przeszłość ściśle wiąże się z uzyskaniem niepodległości, a następnie z rządami Franjo Tudjmana. W latach 90 partia te stawiała na nacjonalizm i powrót do tradycji NDH (Nezaležna Država Hrvatska - marionetkowe państwo chorwackie utworzone w czasie II wojny światowej). Osobiście nie wiem czy na terenie byłej Jugosławii na jakimkolwiek terenie doszła do władzy bardziej radykalna siła polityczna (może z wyjątkiem SDS-u w serbskiej części Bośni i Hercegowiny). Obecnie HDZ nieco spuściła z tonu, popiera integrację europejską i współpracę z Trybunałem w Hadze, ale nadal jest kojarzona przede wszystkim z latami 90.
Prezydent Ivo Josipović to socjaldemokrata, który prócz tego, że jest utalentowym kompozytorem i prawnikiem to na razie niczym konkretnym się nie wykazał. Mimo to jest najbardziej lubianym politykiem w Chorwacji (choć tu spora zasługa afer wewnątrz HDZ).
Na temat nastrojów mogę dodać, że kilka tygodni temu w Chorwacji miały miejsce dość spore zamieszki, o których nasze media nie raczyły wspomnieć. Były wymierzone w HDZ oraz Unię Europejską. Jeśli chodzi o samo wstąpienie do Unii Europejskiej to nie wydaje się to możliwe dopóki nie zostanie rozwiązany konflikt przygraniczny ze Słowenią dotyczący niewielkiego obszaru na wybrzeżu Adriatyku. Obydwa kraje pozostają nieugięte, ale Słowenia stawia cały czas weto w sprawie wstąpienia Chorwacji do UE jeśli ta nie ustąpi, więc Zagrzeb jest w zasadzie na przegranej pozycji.

Zaszłości z wojny są obecne, przy czym odnosi się wrażenie, że Chorwaci ze wszystkich narodów byłej Jugosławii najgorzej sobie z tym radzą. O ile kino serbskie dość szybko zaczęło wypuszczać filmy krytykujące wojnę, tak w Chorwacji podobne rzeczy rozpoczęły się stosunkowo niedawno. Do tego dochodzi kwestia języka, na którego punkcie Chorwaci bywają przeczuleni i czasem krzywo patrzą na osobę władającą "ekawicą" z udziałem wyrazów serbskich (czyli np. na mnie). Podobnych sytuacji w Belgradzie w stosunku do Chorwatów jest znacznie mniej. Na temat sytuacji językowej mógłbym mnóstwo pisać, powiem tylko, że Chorwaci zrobili naprawdę wiele, by ich język odbiegał od tego używanego w czasach Jugosławii i niekoniecznie wychodzi im to na dobre.

Pozostaje jeszcze problem Serbów, których w 1995 roku wygoniono z Krajiny. Naturalnie głównodowodzący operacjami opanowania Krajiny ("Bljesak" i "Oluja") są uważani powszechnie za bohaterów narodowych, mimo że od Ratko Mladicia różni ich bardzo niewiele.

Do tego możemy jeszcze dodać 20% bezrobocia, problemy z korupcją i mafią - ta ostatnia ma się w Chorwacji naprawdę dobrze.

Wybacz, że tak napisałem bez ładu i składu, ale późno już, a trudno napisać jednego posta na temat ogólnej sytuacji w Chorwacji. To jest temat rzeka i znacznie łatwiej jest rozpatrywać każdy wątek osobno. Mam jednak nadzieję, że to co przedstawiłem choć trochę pomogło.

I jeszcze takie małe sprostowanie na koniec. Może wyjść z powyższego posta, że jestem proserbski, ale to nie jest do końca prawda. Uważam, że każdy z narodów byłej Jugosławii (może z wyjątkiem Macedończyków i, z pewnym wahaniem, Słoweńców) miał dokładnie taki sam udział w tragedii jaka się dokonała (i w pewnym sensie nadal dokonuje) na przestrzeni ostatnich lat. Opisując Serbię również wspomniałbym o radykałach (choć tam akurat władzę posiada aktualnie wybitnie proeuropejska koalicja), ruchu czetnickim, a w przypadku Boszniaków nie mógłbym zapomnieć o narastającej islamizacji tamtejszego społeczeństwa. Zresztą Bośnia i Hercegowina to już w ogóle osobny przykład.

#3 2011-03-25 13:47:00

jakkk
Częsty bywalec

To niezwykłe, że tam tyle się dzieje, a my nic nie wiemy sad Ciekawi mnie dlaczego nasze media o tym nic nie wspominają...

dziękuję i zabieram się do lektury, bo przyznam, że jest to bardzo ciekawy temat dla mnie

#4 2011-03-25 14:19:38

hauteville
Pisarz

jakkk napisał:

Ciekawi mnie dlaczego nasze media o tym nic nie wspominają...

Bo media mówią przede wszystkim informacje, które ludzie woleliby usłyszeć. Tymczasem przeciętny Polak miałby problemy ze wskazaniem Chorwacji na mapie, a póki nie giną tam setki ludzi jak w latach 90. to nie jest to chwytliwy temat.
Zresztą to nie tylko kwestia polskich mediów. Najlepsza rada - jeśli Cię interesuje jakieś państwo świata to postaraj się nauczyć jakiegoś języka na tyle by w nim czytać (a w przypadku słowiańskich to jest bardzo proste) i po prostu czytaj tamtejszą prasę.

#5 2011-04-01 10:19:35

paninowak
Bywalec

Interesujące, nie miałam pojęcia jak to tam naprawdę wygląda... wielkie dzięki za informacje smile

#6 2011-06-11 23:02:52

GoscCroatia
Użytkownik

Ante Gotovina i ostali generali su naši HEROJI !!! Nikako zločinaci...eto samo toliko!!! Živjela Hrvatska!!!

#7 2011-08-23 13:43:28

ziggy_s
Aktywny użytkownik

Proponuje powstrzymać sie od akcentów nacjonalistycznych .Było mineło.A Gotowina też ma na sumieniu sporo ludzkich istnień .Morderca to kiepski bohater

#8 2011-08-25 15:11:45

hauteville
Pisarz

udzia73 napisał:

Chorwaci nie lubią Serbów a Polacy N...... za to samo !

Proponowałbym najpierw trochę poczytać o Bałkanach, a następnie rzucać takimi uogólnieniami. Naprawdę w byłej Jugosławii nie ma narodu, który jest bez winy (może poza Macedończykami) i wszelkie próby zaszufladkowania, że dobrzy są Chorwaci albo Serbowie są kompletnie pozbawione jakiegokolwiek sensu. Podobnych panów jak ów miłośnik Gotoviny znajdziemy zresztą też w każdym narodzie - ogromna część Serbów uważa z kolei, że Mladić jest bohaterem. Jedyna różnica jest tylko taka, że Serbom naprawdę dokopała społeczność międzynarodowa i z powodu wojen raczej cierpią do dzisiaj, tak Chorwaci nadal są dumni z tego, że wygonili ze swojego kraju ok. pół miliona Serbów, a ich dowódcy rzadko kiedy kończą w Hadze.
Generalnie nie ma złych i dobrych narodów - są tylko źli i dobrzy ludzie.

#9 2011-08-28 19:45:39

hauteville
Pisarz

Po to chociażby żeby wiedzieć, że analogie stosunków Chorwacja-Serbia i Polska-Niemcy są kompletnie nietrafione.

#10 2011-08-28 21:50:17

Angela22
Nowy użytkownik

hauteville widzimy ze Serbia i reszta jest twoim konikiem ale nie przesadzaj nie kazdymusi czytac zeby wiedzeic ze sie nie lubią a ty zaraz odsylasz do ksiazek opanuj sie !!

a po drugie udzia73 ma racje, po co cztac skoro to wszystko mowia i w tv i na ulicy ???
ważne ze wiedze ogolna mamy po co nam jakies daty kto kiedy strzelał pierwszy itd - to nei forum historyczne.

staram sie tutaj tylko pokazać ze warto zawsze płynac nie z pradem a pod prad i pokazac panom przemadrzalym ( mahuu piotrpeterpedro marek burczyk i teraz ty widze aspirujesz do nich )  ze my laicy też cos wiemy !!

Ostatnio edytowany przez Angela22 (2011-08-28 21:57:11)

#11 2011-08-28 23:51:41

hauteville
Pisarz

Dobrze, przepraszam, że czasem mam nadzieję na to, iż ludzie chcieliby poszerzyć swoje horyzonty i dowiedzieć się czegoś więcej niż to co słyszą w telewizji. I że staram się w możliwie przystępny sposób przekazywać trochę bardziej specjalistyczną wiedzę - nie wiedziałem, że kogoś może to tak zaboleć. Przepraszam.

#12 2011-08-29 00:50:48

Mahuu
Pisarz

hauteville napisał:

Dobrze, przepraszam, że czasem mam nadzieję na to, iż ludzie chcieliby poszerzyć swoje horyzonty i dowiedzieć się czegoś więcej niż to co słyszą w telewizji. I że staram się w możliwie przystępny sposób przekazywać trochę bardziej specjalistyczną wiedzę - nie wiedziałem, że kogoś może to tak zaboleć. Przepraszam.

W sumie nie moj dzial ale dzisiaj dopiero zauważyłem ze piszesz posty i zaciekawiony zajrzałem , i oczywiscie co znalazłem frustratke Angele, która najpierw obrabiala mi plecy w dziale o hszipańskim teraz tutaj - nie warto sie nia przejmowac Karol. Perły przed wieprze.

A swoja droga ciesze sie ze wróciłeś  cool

Angela22 napisał:

staram sie tutaj tylko pokazać ze warto zawsze płynac nie z pradem a pod prad

Proponuje wstąpić do Towarzystwa Przyjaciół Płaskiej Ziemi - napewno na twoim poziomie ludzie.

Angela22 napisał:

a po drugie udzia73 ma racje, po co cztac skoro to wszystko mowia i w tv i na ulicy ???

udzia73 napisał:

a po co mam czytac?wiem co ludzie mówia i na tym opieram moją opinię.

Szkoda tylko ze macie prawo glosu....

#13 2011-08-29 03:08:00

hauteville
Pisarz

Mahuu napisał:

W sumie nie moj dzial ale dzisiaj dopiero zauważyłem ze piszesz posty i zaciekawiony zajrzałem , i oczywiscie co znalazłem frustratke Angele, która najpierw obrabiala mi plecy w dziale o hszipańskim teraz tutaj - nie warto sie nia przejmowac Karol. Perły przed wieprze.

A swoja droga ciesze sie ze wróciłeś  cool

Ano ja też się cieszę:) Przy okazji na bloga zapraszam, gdzie Pedro napisał gościnny artykuł o hiszpańskim - http://swiatjezykow.blogspot.com/2011/0 … -ich.html.
Gdybym natomiast się przejmował to bym się z rzeczoną użytkowniczką kłócił, a jakoś mi szkoda na to czasu, bo zbytnio nie wierzę w nawrócenie kogoś kto takie brednie wypisuje. Postanowiłem więc zastosować ironiczną taktykę pt. "zero bezczelności". Nie zamierzam prowadzić krucjaty w celu wyrwania z korzeniami "równania do dołu", jakie często bywa uprawiane w internecie.

#14 2011-08-29 18:40:27

hauteville
Pisarz

udzia73 napisał:

mahuu powiem tak :kiedyś na lekcjach historii czytałam i musiałam się nauczyć wielu rzeczy a okazało się ,że to nie prawda co nas uczyli ,że było inaczej tylko komuna nie pozwoliła na mówienie prawdy i co masz do powiedzenia teraz?

Tym bardziej zastanawia mnie czemu teraz bezgranicznie wierzysz w to, co ludzie mówią na ulicy. Bo mi w kwestiach tak delikatnych nie chodzi po prostu o przeczytanie jednego opracowania, ale spojrzenie na to zarówno oczyma jednej, jak i drugiej strony konfliktu (a na Bałkanach również trzeciej i piątej), a wątpię czy spojrzałaś na to tak całościowo, bo gdybyś to zrobiła, to nie pisałabyś podobnych rzeczy, że Chorwaci nie lubią Serbów za to samo co Polacy Niemców.

Ostatnio edytowany przez hauteville (2011-08-29 21:20:47)

#15 2011-08-29 18:58:08

konto usuniete
Nowy użytkownik

hauteville napisał:

udzia73 napisał:

mahuu powiem tak :kiedyś na lekcjach historii czytałam i musiałam się nauczyć wielu rzeczy a okazało się ,że to nie prawda co nas uczyli ,że było inaczej tylko komuna nie pozwoliła na mówienie prawdy i co masz do powiedzenia teraz?

Tym bardziej zastanawia mnie czemu teraz bezgranicznie wierzysz w to, co ludzie mówią na ulicy. Bo mi w kwestiach tak delikatnych nie chodzi po prostu o przeczytaniu jednego opracowania, ale spojrzeć na to zarówno oczyma jednej, jak i drugiej strony konfliktu (a na Bałkanach również trzeciej i piątej), a wątpię czy spojrzałaś na to tak całościowo, bo gdybyś to zrobiła, to nie pisałabyś podobnych rzeczy, że Chorwaci nie lubią Serbów za to samo co Polacy Niemców.

a po co ty drążysz ten temat?

#16 2011-08-30 12:26:32

Mahuu
Pisarz

udzia73 napisał:

Mam do powiedzenia dokładnie to samo !

Należy zgłebiac temat na własna reke i z co najmiej kilku źródeł.

Piszesz ze za komuny nie wolno bylo mówić o tym o tamtym, a w szkołach kładli propagande ,okej jasne ale to samo jest dzisiaj tylko w łagodniejszej formie.

Co nie kłada np w szkołach i TV wszystkim do głów jak cudownych wydarzeniem bylo powstanie warszawskie ?
Przeciez nie wolno o nim powiedziec złego słowa bo wtedy nie jestes Polak , patriota, w ogole nie jesteś czlówiekiem haha.
A niestety ja sam nie raz bedac w liceum obrywałem za krytyke powstania od nauczycielki.

To samo jest z ludzmi ktorzy  maja inne spojrzenie na tzw. Okragły Stół - tez nie wolno im powiedzeic zdania innego niż obowiazujace.

To ze ludzie i TV cos mowia nie znaczy ze tak jest w istocie , a widze ze lekcje historii do których sie odwołujesz sa dla ciebie mniej wiarygodne niż plotki z ulic wypowiadane przez społeczeństwo czy jeszcze gorzej TV.

Ja nadal uważam takie postepowanie za śmieszne ale jak ktoś woli łykac plotki jak mlody pelikan zamiast zgłebić temat i miec własne zdanie no to trudno , pozostaje tylko ustawić sie w kolejce po "Medal Leminga".

Ostatnio edytowany przez Mahuu (2011-08-30 12:29:57)

#17 2011-08-31 08:29:34

konto usuniete
Nowy użytkownik

Mahuu napisał:

udzia73 napisał:

Mam do powiedzenia dokładnie to samo !

Należy zgłebiac temat na własna reke i z co najmiej kilku źródeł.

Piszesz ze za komuny nie wolno bylo mówić o tym o tamtym, a w szkołach kładli propagande ,okej jasne ale to samo jest dzisiaj tylko w łagodniejszej formie.

Co nie kłada np w szkołach i TV wszystkim do głów jak cudownych wydarzeniem bylo powstanie warszawskie ?
Przeciez nie wolno o nim powiedziec złego słowa bo wtedy nie jestes Polak , patriota, w ogole nie jesteś czlówiekiem haha.
A niestety ja sam nie raz bedac w liceum obrywałem za krytyke powstania od nauczycielki.

To samo jest z ludzmi ktorzy  maja inne spojrzenie na tzw. Okragły Stół - tez nie wolno im powiedzeic zdania innego niż obowiazujace.

To ze ludzie i TV cos mowia nie znaczy ze tak jest w istocie , a widze ze lekcje historii do których sie odwołujesz sa dla ciebie mniej wiarygodne niż plotki z ulic wypowiadane przez społeczeństwo czy jeszcze gorzej TV.

Ja nadal uważam takie postepowanie za śmieszne ale jak ktoś woli łykac plotki jak mlody pelikan zamiast zgłebić temat i miec własne zdanie no to trudno , pozostaje tylko ustawić sie w kolejce po "Medal Leminga".

a ja widze ,że ty szukasz zaczepki, więc zejdź ze mnie i znajdź sobie kogoś innego ,bo ja już za stara jestem na "piaskownicowe "wytykanki i tyle w tym temacie !

#18 2011-08-31 10:40:40

ziggy_s
Aktywny użytkownik

Bardzo polskie podejście ,udzia . Nie mam racji więc sie zbuntuje po przedszkolnemu wink

#19 2011-08-31 23:07:13

Mahuu
Pisarz

No ja ciem rosumie big_smile

Zbłaziłaś sie raz pisaniem glupot to teraz zbłaznisz sie drugi tupaniem nóżką bo nie poszło po twojej myśli.

A jak tak szafujesz wiekiem i  rzekomo jestes za stara na piaskownice to dobrze by bylo gdybyś też wyzbyla sie postepowania w stylu obrażonej smarkuli.
Chyba ze dla kobiet przyznanie sie do błedu jest zbyt trudne , co czesto obserwuje na tym forum ?

#20 2011-09-01 03:13:11

Angela22
Nowy użytkownik

ja juz nie wnikam kto ma racje , ale hauteville tez nie wiem po co zaczałeś temat , zamiast pisać o tym co trzeba to co ? chodzilo ci o rozpetanie burzy ?
brawo udalo ci sie , jestes zadowolony ?

proponuje nie pisać juz nic bo ten temat jest NIEPOWAŻNY

#21 2011-09-01 07:47:07

konto usuniete
Nowy użytkownik

Mahuu napisał:

No ja ciem rosumie big_smile

Zbłaziłaś sie raz pisaniem glupot to teraz zbłaznisz sie drugi tupaniem nóżką bo nie poszło po twojej myśli.

A jak tak szafujesz wiekiem i  rzekomo jestes za stara na piaskownice to dobrze by bylo gdybyś też wyzbyla sie postepowania w stylu obrażonej smarkuli.
Chyba ze dla kobiet przyznanie sie do błedu jest zbyt trudne , co czesto obserwuje na tym forum ?

ja mam rację to raz a dwa ty tu jestes tylko po to aby rozburzać burzę, takich jak ty jest pełno na forach społecznościowych a tu niestety nie ten wątek ,także pisz na temat ok? przypominam tematem jest Chorwacja dziś -więc albo pisz o tym albo stąd spadaj dzidziusiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#22 2011-09-01 08:27:57

hauteville
Pisarz

Angela22 napisał:

ja juz nie wnikam kto ma racje , ale hauteville tez nie wiem po co zaczałeś temat , zamiast pisać o tym co trzeba to co ? chodzilo ci o rozpetanie burzy ?

Temat zacząłem, bo to co napisała Udzia73 było nieprawdą. I zawsze pisałem na temat - radzę sobie trochę poczytać o Jasenovcu, Starej Gradišce, ustaszach, Ante Paveliciu, operacjach Oluja i Bljesak, prezydencie Franjo Tudjmanie - może trochę zmienicie zdanie na temat niewinnnych Chorwatów. To wy uważacie, że wiedza ponad to, co się usłyszy na ulicy jest przemądrzalstwem, czego osobiście nie rozumiem.
Komu natomiast zależy na rozpętaniu burzy to właśnie osobom, które nie wiedzą NIC, a krzyczą najwięcej. Bo przykro mi bardzo, ale jak ktoś argumentuje swoją wypowiedź "bo tak ludzie mówią", to można tylko ręce załamać i popłakać nad stanem inteligencji polskiego społeczeństwa.
Poza tym wybacz, ale zarzucanie, że ja w tym temacie pisałem nie na temat jest już jawną bezczelnością.
Miłego dnia życzę!smile

Ostatnio edytowany przez hauteville (2011-09-01 08:30:36)

#23 2011-09-01 08:44:24

konto usuniete
Nowy użytkownik

hauteville napisał:

Angela22 napisał:

Temat zacząłem, bo to co napisała Udzia73 było nieprawdą. I zawsze pisałem na temat - radzę sobie trochę poczytać o Jasenovcu, Starej Gradišce, ustaszach, Ante Paveliciu, operacjach Oluja i Bljesak, prezydencie Franjo Tudjmanie - może trochę zmienicie zdanie na temat niewinnnych Chorwatów. To wy uważacie, że wiedza ponad to, co się usłyszy na ulicy jest przemądrzalstwem, czego osobiście nie rozumiem.
Komu natomiast zależy na rozpętaniu burzy to właśnie osobom, które nie wiedzą NIC, a krzyczą najwięcej. Bo przykro mi bardzo, ale jak ktoś argumentuje swoją wypowiedź "bo tak ludzie mówią", to można tylko ręce załamać i popłakać nad stanem inteligencji polskiego społeczeństwa.
Poza tym wybacz, ale zarzucanie, że ja w tym temacie pisałem nie na temat jest już jawną bezczelnością.
Miłego dnia życzę!smile

Ty właśnie piszesz na temat ale ja osobiście nie cierpię obrażania ,nie mówie tu o tobie  .Jestem tutaj osobą publiczna i nie podoba mi sie jak M.... pisze do mojej osoby ,jeszcze jeden jego głupi tekst a zgłoszę to adminowi .Zresztą przypominam ,że obrażanie kogos publicznie grozi paragrafem.Każdy ma swoje zdanie jedni się z tym zgadzają drudzy nie ale po co od razu obrażać?Ktoś mi napisał"polskie podejscie"a czy właśnie wytykanie komus nie jest polskim podejściem?Temat tu jest inny a to,że ja nie lubię N.... to moja osobista sprawa i nikogo to nie powinno obchodzić.Mój mąż jest Chorwatem i dlatego coś tam wiem ze słyszenia ale od razu mnie skreślić bo przeciez jestem laikiem nie?najpierw proponowałabym dobrze poznać daną osobę a nie od razu skreślać i obrażać.Myślałam,że na tym forum wywiąże sie fajny dialog ,że bedzie tu fajnie ,niestety rozczarowałam się.
życzę miłego dnia

#24 2011-09-01 13:35:04

Mahuu
Pisarz

udzia73 napisał:

Ty właśnie piszesz na temat ale ja osobiście nie cierpię obrażania ,nie mówie tu o tobie  .Jestem tutaj osobą publiczna i nie podoba mi sie jak M.... pisze do mojej osoby ,jeszcze jeden jego głupi tekst a zgłoszę to adminowi .Zresztą przypominam ,że obrażanie kogos publicznie grozi paragrafem.Każdy ma swoje zdanie jedni się z tym zgadzają drudzy nie ale po co od razu obrażać?

To ty sie obraziłaś i w sposob co najmiej załosny próbowałaś zakończyć temat także pretensje nie w te strone to raz.
Dwa nikogo nie obraziłem tylko wyraźnie stwierdzam ze sie zbłazniłaś takim podejsciem , emocje cie ponosza wiec nie rob z siebie ofiary teraz przy wszystkich bo każdy moze zobaczyć jak było.

Co do administracji , to ja chetnie sprawe wyprostuje i ci pomoge:

Szanowna administracjo forum slówka.pl - uważam iz uzytkowniczka udzia73 zachowała sie jak małe dziecko obrażone ze wytyka jej sie błedne postepowanie , co wiecej próbowała zamknac dyskusje w niewygodnym dla niej momencie powołujac sie na swój wiek co na forum gdzie wszyscy jestsmy równi jest dla mnie cokolwiek pocieszne , dlatego nazwałem taka postawe błazenadą.
Co wiecej nadal tak uważam. Moja krytyka dotyczyla postępowania rzeczonej uzytkowniczki nie zaś jej prywatnej godnosci - , przy okazji proponuje dokladnie przeczytac dyskusje gdzie wsystkie fakty sa jasno widoczne, Uzytkowniczka udzia73 mimo swego wieku nadal zachowuje sie jak nastolatka i niestety nie potrafi odróznic krytyki postepowania od ataku na jej osobe  co niestety swiadczy ze nie nadaje sie na dyskusje na forum.  Postepowanie w stylu "ja coś napisze i reszta ma sie zgodzic" nie jest chyba domena forum , czy tez sie mylę ? 

udzia73 napisał:

Ktoś mi napisał"polskie podejscie"a czy właśnie wytykanie komus nie jest polskim podejściem?Temat tu jest inny a to,że ja nie lubię N.... to moja osobista sprawa i nikogo to nie powinno obchodzić

Piszesz na forum wiec kazdy ma prawo to skomentować - takie sa zasady. Tego też nie wiedziałaś ?

udzia73 napisał:

.Mój mąż jest Chorwatem i dlatego coś tam wiem ze słyszenia ale od razu mnie skreślić bo przeciez jestem laikiem nie?najpierw proponowałabym dobrze poznać daną osobę a nie od razu skreślać i obrażać.

Sprawa meża Chorwata jest bez znaczenia bo kiedy sie mowi o historii należy zachować obiektywizm i rzetelnosć  - to ze np. ktos ma zone Ukrainke to nie znaczy ze można zapominac co odwalały na polskich wsiach  bandy UPA.
No chyba ze wolimy sluchac tylko tej jednej strony , ale ja uważam to za załosne podejscie , sluchac co gadaja ludzie i wierzyć w to bez sprawdzenia tematu jest głupotą.
To ze kazdy na ulicy powie ze Niemcy wywołały I wojne swiatowa to nie znaczy ze tak bylo.

udzia73 napisał:

Myślałam,że na tym forum wywiąże sie fajny dialog ,że bedzie tu fajnie ,niestety rozczarowałam się.
życzę miłego dnia

Ja z kolei myślałem ze jak ktoś szafuje wiekiem i powoluje sie na dojrzałośc jednak bedzie potrafił zrozumiec co ludzie do niego mówia ale jednak widze ze wolisz sie obrażać - to jest włąsnie polskie podejscie jak skomentował ziggy. Cóż trudno.

Angela22 napisał:

http://img148.imageshack.us/img148/7586/iareseriouscatu.jpg

EDIT:

Przepraszam nie zauważyłem pewnego postu na poprzedniej stronie już naprawiam to przeoczenie:

udzia73 napisał:

ja mam rację to raz a dwa ty tu jestes tylko po to aby rozburzać burzę, takich jak ty jest pełno na forach społecznościowych a tu niestety nie ten wątek ,także pisz na temat ok? przypominam tematem jest Chorwacja dziś -więc albo pisz o tym albo stąd spadaj dzidziusiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No to włąsciwie wszyscy widza z jaka prostaczka mamy do czynienia :" ja mam racje " "spadaj"  "dzidziusiu"
Pokazałaś swoja kulture. 

Swoja droga i ty mnie chcesz kobietko straszyć administracją.....

Pajacuj dalej jak myślisz ze krzykiem cos osiagniesz.big_smile

Ostatnio edytowany przez Mahuu (2011-09-01 14:50:06)

#25 2011-09-01 14:56:32

konto usuniete
Nowy użytkownik

mahuu jaki z ciebie pisarz??nie znam ani jednej twojej książki?bawisz się w mastertona hahahahaha pisarz od siedmiu boleści!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prostak to ty bo inteligentny facet tak się w stosunku do kobiety nie odzywa współczuję twojej kobiecie .wypisuję sie stąd bo z przygłupem nie będę juz dyskutowac aaaa i nie pisz już nic bo mnie tu nie będzie chyba ,że lubisz pisarzu hahaha pisać w powietrze .NIE MYŚL ,ŻĘ MNIE ZAGIOŁEŚ MAMY W DOMU Z CIEBIE NIEZŁĄ POLEWKĘ !!!!!taka głiupitka kobieta doprowadziła do furii faceta i to młodszego hahaha weź nerwosol !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez udzia73 (2011-09-01 15:04:34)

Stopka forum

Forum PunBB, modyfikacja Nexus Media

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl